Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, kzielu said:

Serio będzie Trump library ? Ktokolwiek wspomniał o tym ? Bo on wygląda na gościa który nie przeczytał ani jednej książki w życiu...

W jego bibliotece będą bogate zbiory komiksów (nic nie mam do komiksów, jakby co ;)) i "świerszczyków" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was, albo Amerykanów, albo stałych rezydentów, prośbę o wytłumaczenie mi pewnej rzeczy. Na różnych forach, zarówno angielsko jak i poskojęzycznych "wyznawcy" Trumpa straszą, że teraz będzie w Ameryce socjalizm (a nawet komunizm). O co chodzi? Jak się domyślam chodzi o powszechny dostęp do służby zdrowia (serio, bardziej chorego niż amerykański systemu szeroko pojętej ochrony zdrowia to ja nie znam!), ewentualnie bezpłatne uczelnie wyższe bo o normalnych prawach pracowniczych to chyba nikt nawet nie wspomina. Serio? To takie straszne? Jako od urodzenia mieszkanka Europy (a przez jakiś czas Szwecji) kompletnie tego nie rozumiem... Ale jestem otwarta na argumenty, jakby co :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Zuza007 said:

Mam do Was, albo Amerykanów, albo stałych rezydentów, prośbę o wytłumaczenie mi pewnej rzeczy. Na różnych forach, zarówno angielsko jak i poskojęzycznych "wyznawcy" Trumpa straszą, że teraz będzie w Ameryce socjalizm (a nawet komunizm). O co chodzi? Jak się domyślam chodzi o powszechny dostęp do służby zdrowia (serio, bardziej chorego niż amerykański systemu szeroko pojętej ochrony zdrowia to ja nie znam!), ewentualnie bezpłatne uczelnie wyższe bo o normalnych prawach pracowniczych to chyba nikt nawet nie wspomina. Serio? To takie straszne? Jako od urodzenia mieszkanka Europy (a przez jakiś czas Szwecji) kompletnie tego nie rozumiem... Ale jestem otwarta na argumenty, jakby co :).

 

Amerykanów od zawsze straszy się komunizmem, w końcu uwierzyli ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Zuza007 said:

Mam do Was, albo Amerykanów, albo stałych rezydentów, prośbę o wytłumaczenie mi pewnej rzeczy. Na różnych forach, zarówno angielsko jak i poskojęzycznych "wyznawcy" Trumpa straszą, że teraz będzie w Ameryce socjalizm (a nawet komunizm). O co chodzi? Jak się domyślam chodzi o powszechny dostęp do służby zdrowia (serio, bardziej chorego niż amerykański systemu szeroko pojętej ochrony zdrowia to ja nie znam!), ewentualnie bezpłatne uczelnie wyższe bo o normalnych prawach pracowniczych to chyba nikt nawet nie wspomina. Serio? To takie straszne? Jako od urodzenia mieszkanka Europy (a przez jakiś czas Szwecji) kompletnie tego nie rozumiem... Ale jestem otwarta na argumenty, jakby co :).

Bo to jest absolutnie niezrozumiale i obrazuje jak latwo ludziom wyprac mozgi jest - naopowiadali im ze takie najbardziej podstawowe rzeczy ktore kazdy cywilizowany kraj zapewnia swoim obywatelom (jak platne zwolenienia lekarskie, platny macierzynski, opieka zdrowotna z ktorej po 2 dniach w szpitalu nie musisz sprzedawac domu zeby pokryc rachunki) to jest socjalizm albo komunizm. Serio.

Wiekszosc amerykanow (i pewnie w ogole ludzi wszedzie) zupelnie nie rozumie podstawowych elementow ekonomicznych (nie zebym ja byl jakims specjalista) i w zwiazku z tym idiotyczne tezy Trumpistow ze od jutra wszystko bedzie drozsze rozchodza sie z predkoscia swiatla.

Kiedy na lokalnym forum (moje county 70% glowow na Trumpa), jakis lokalny troll po obejrzeniu HBOwego "Chernobyl" twierdzil ze taki socjalizm bedzie tu jak Trump przegra - zupelnie nie widzac analogii zachowac ruskich w tym czasie do obecnej administracji. Jako ze ja w socjalizmie zylem i plyn lugola w szkole dostalem do wypicia, to nie omieszkalem wyjasnic im paru rzeczy, dyskusja szybko sie zakonczyla (tez kiedys na tej samej grupie zostalem oskarzony o bycie "racist against white people" - pewnie mysleli ze moje imie i nazwisko to z Afryki i nie czaili ze o bardziej bialych w Ohio ode mnie to trudno bedzie...).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, kzielu said:

Bo to jest absolutnie niezrozumiale i obrazuje jak latwo ludziom wyprac mozgi jest - naopowiadali im ze takie najbardziej podstawowe rzeczy ktore kazdy cywilizowany kraj zapewnia swoim obywatelom (jak platne zwolenienia lekarskie, platny macierzynski, opieka zdrowotna z ktorej po 2 dniach w szpitalu nie musisz sprzedawac domu zeby pokryc rachunki) to jest socjalizm albo komunizm. Serio.

No właśnie...

Pewne rzeczy w głowie mi się nie mieszczą - szczególnie, że mówimy o kraju teoretycznie najbardziej rozwiniętym na świecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Zuza007 said:

No właśnie...

Pewne rzeczy w głowie mi się nie mieszczą - szczególnie, że mówimy o kraju teoretycznie najbardziej rozwiniętym na świecie...

Nie wiem czy uwierzysz ale tutaj ludzie uzywaja czekow. Malo tego - opiera sie na nich caly system bankowy. O Elixirze ktory istnial w PL (i odpowiednikach w cywilizowanych krajach) od 1994 roku niespecjalnie ktokolwiek slyszal. Jak np. kupujesz samochod za gotowke (w sensie - bez kredytu)  placac czekiem, to zwykle kaza Ci czekac tydzien zeby "check cleared". Tak rozwiniety jest ten kraj.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, kzielu said:

Nie wiem czy uwierzysz ale tutaj ludzie uzywaja czekow. Malo tego - opiera sie na nich caly system bankowy. O Elixirze ktory istnial w PL (i odpowiednikach w cywilizowanych krajach) od 1994 roku niespecjalnie ktokolwiek slyszal. Jak np. kupujesz samochod za gotowke (w sensie - bez kredytu)  placac czekiem, to zwykle kaza Ci czekac tydzien zeby "check cleared". Tak rozwiniety jest ten kraj.

Szok ! we Francji tez cos tam maja z tymi czekami.  I nie placa az tak czesto dotykowo jak my. Pozdrowienia z Wawy, jestem tu nowa :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kzielu napisał:

placac czekiem, to zwykle kaza Ci czekac tydzien zeby "check cleared"

Dlatego gdy kupowalem dom to downpayment i inne oplaty inicjujace uparli sie zeby nie czekiem a "wire" czyli przelewem. skroili mnie za ten przelew $25!.

 

edit: ile w Polsce teraz kosztuje przelew bankowy? Za moich czasow bylo to 4 PLN, jakies 20 lat temu.

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...