Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

6 minutes ago, andyopole said:

Dlatego gdy kupowalem dom to downpayment i inne oplaty inicjujace uparli sie zeby nie czekiem a "wire" czyli przelewem. skroili mnie za ten przelew $25!.

 

edit: ile w Polsce teraz kosztuje przelew bankowy? Za moich czasow bylo to 4 PLN, jakies 20 lat temu.

Zero ? (w sensownym banku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, andyopole napisał:

edit: ile w Polsce teraz kosztuje przelew bankowy? Za moich czasow bylo to 4 PLN, jakies 20 lat temu.

Nic się nie płaci.

 

Wy tu mówicie o tych wypranych mózgach, wśród niektórych amerykanów, a ja weszłam na pewną grupę polonijną na fb i nie mogę wyjść z szoku co Ci ludzie tam wypisują. Wszyscy oczywiście, zwolennicy Trumpa. Naprawdę, zastanawiam się, jak to jest możliwe, żeby tak się dać omamić, ale... w sumie nie powinnam się dziwić, obserwując u nas, zwolenników naszej partii rządzącej. To wygląda jak jakiś fanatyzm, dosłownie. 

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, kzielu said:

Nie wiem czy uwierzysz ale tutaj ludzie uzywaja czekow. Malo tego - opiera sie na nich caly system bankowy. O Elixirze ktory istnial w PL (i odpowiednikach w cywilizowanych krajach) od 1994 roku niespecjalnie ktokolwiek slyszal. Jak np. kupujesz samochod za gotowke (w sensie - bez kredytu)  placac czekiem, to zwykle kaza Ci czekac tydzien zeby "check cleared". Tak rozwiniety jest ten kraj.

Do tego na kursach księgowości mój znajomy był uczony jak wystawiać jako firma paychecki i inne czeki aby optymalizować cash flow. Typu wystaw czek w piątek i wyślij go wieczorem zwykłą pocztą tak aby do środy pieniądze zostały nadal na Twoim koncie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, mcpear said:

Do tego na kursach księgowości mój znajomy był uczony jak wystawiać jako firma paychecki i inne czeki aby optymalizować cash flow. Typu wystaw czek w piątek i wyślij go wieczorem zwykłą pocztą tak aby do środy pieniądze zostały nadal na Twoim koncie ...

Hahaha, ja moje AP czeki tylko i wylacznie w piatki wystawiam i w sumie nigdy mi to do glowy nie przyszlo, ale ma to sens jak teraz mysle. Po weekendzie zawsze wiecej pieniedzy w banku jest.

Dziwne, ze jeszcze venmo nie biora na downpayments :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Zuza007 said:

 mówimy o kraju teoretycznie najbardziej rozwiniętym na świecie...

What? Najbardziej rozwiniętym? :D tak to myślą tylko Ci co nigdy w usa nie mieszkali albo nigdy z usa nie wyjeżdżali... niestety Ameryka jest 100 lat do tylu w rozwoju za Europa, używanie czeków, płatne przelewy czy wysyłanie wszystkiego pocztą to tylko czubek góry lodowej. Sprawdź sobie podstawowe statystyki jak life expectancy, umieralność noworodków czy dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej, porównaj z rozwiniętymi krajami i zobaczysz ze USA to de facto trzeci świat. Wiadomo, trochę przesadzam ;) ale ja byłam w szoku przenosząc się tutaj, że np w pracy ludzie nadal używają faksów czy telefonów stacjonarnych. Nie mówiąc już o tym, że moje własne pracownice jak chciały mi pokazać jakieś dane czy porozmawiać o jakimś mailu to zawsze najpierw to wszystko drukowały i przynosiły mi ten papier - a ja się pytam czemu po prostu nie podejdziesz do mnie z laptopem i nie pokażesz mi pliku? Eeeeee... ona nie wie . KURTYNA!

PS. Dodam że to wszystko w biurze duzej korporacji w San Francisco - dolina krzemowa, Google Apple itp... a tu w biurze średniowiecze nadal..

Edytowane przez MeganMarkle
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...