Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

8 minutes ago, mcpear said:

Obecnie dzieci do 26 lat mogą zostać na health insurance rodziców. Lada dzień jednak obamacare pewnie polegnie w SCOTUS. Jak to było przedtem? Moje dzieciaki pewnie zostaną tym orzeczeniem usuwającym złogi komunizmu dotknięte. Czego powinienem się spodziewać?

Przedtem dzieciaki musialy albo wykupic wlasna polise, albo byc bez ubezpieczenia. Nie wiem jak to jest w CA, ale sadze, ze w CA dzieki Obamacare jest expanded Medicaid (ubezpieczenie dla biednych ludzi) Na to zalapal sie moj syn kiedy jako 26-cio latek powrocil na studia. Poniewaz zyl z oszczednosci (i rodzicow) nie pracowal, i ma takie male dochody ze zakwalifikowal sie na Medicaid. W CA bedzie wiecej mozliwosci na pokrycie...to jest jedna zaleta niebieskich stanow, wiec poszukaj mozliwosci w necie.

Edytowane przez katlia
  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, andyopole said:

Swoja droga, czeki bywaja bardzo pomocne w wielu sytuacjach. Np. zatrudniamy kogos "temporary" na kilka dni. Po robocie czek do reki wypisany na umowiona kwote i fertig.

Pewnie w wiekszosci miejsc takie cos by nie przeszlo. Ja nawet jak mam kogos na dzien probny na serwera do restauracji to musze miec ta osobe zaakceptowana z pakietem dokumentow, zatwierdzona przez HR i aktywna w ADP :P 

Chyba, ze nie umowimy tutaj o normalnej robocie, ale zatrudnieniem kogos kto mi przyjdzie wykafelkowac lazienke :P 

Edytowane przez ilon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ilon napisał:

Pewnie w wiekszosci miejsc takie cos by nie przeszlo. Ja nawet jak mam kogos na dzien probny na serwera do restauracji to musze miec ta osobe zaakceptowana z pakietem dokumentow, zatwierdzona przez HR i aktywna w ADP :P 

A to juz jest socjalizm objawiajacy sie rozbudowana biurokracja. 

Jak sie mowilo za komuny: daj urzednikowi biurko i pieczatke to bedzie sie wysilal i wymyslal coraz to nowe przepisy aby tym samym uzasadnic swoja przydatnosc na stanowisku.

Podejrzewam ze komuna przeminela ale biurokracja nadal ma sie bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Amelia31 napisał:

Chcialam powiedziec, ze ... :) dodalam POST dla watku KANADA . Czy na serio wszystkich tutaj interesuja tylko Stany???

To jest portal: forum.usa.info.pl

Kanada tutaj znalazla sie goscinnie. Najbardziej prawdopodobnie dlatego ze weteran tego forum, szanowny @sly6 spedzil tam jakis czas i ma sentyment do tego kraju.

Edytowane przez andyopole
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ilon napisał:

Chyba, ze nie umowimy tutaj o normalnej robocie, ale zatrudnieniem kogos kto mi przyjdzie wykafelkowac lazienke :P 

Edytowane 1 godzinę temu przez ilon

edit: ja mowie o normalnej robocie, w mojej firmie. Ten co przyjdzie polozyc mi kafelki w domu zdecydowanie bedzie wolal cash jesli robi na czarno, nie majac zarejestrowanej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, andyopole said:

Swoja droga, czeki bywaja bardzo pomocne w wielu sytuacjach. Np. zatrudniamy kogos "temporary" na kilka dni. Po robocie czek do reki wypisany na umowiona kwote i fertig.

Druga sytuacja z wczoraj. Sasiadce bardzo zalezalo zeby wyciac drzewo rosnace na mojej dzialce ale czyniace szkode w jej driveway-u. Powiedziala, ze jej bardzo zalezy (mnie nie zalezalo), i ona wszystko zorganizuje, umowilismy sie na 50/50. W niedziele wypisalem jej czek i fertig.

Ja takie sprawy (rozliczenie z sąsiadką) załatwiam BLIKiem (w Polsce). Wysyłam kasę na jaj nr telefonu - myk i już ma :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...