Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, haneczka019 said:

Megan rozumiem Twoje intencje. Tylko, żeby to miało sens, to potrzebny jest dialog i chęć zrozumienia z obydwu stron. Tutaj tego nie widać. Jest jakaś chaotyczna próba, wrzucania wyrwanych z kontekstu historii i próba udowodnienia, że racja mojsza, jest bardziej właściwa niż twojsza. Uczyłaś się historii, więc spójrz wstecz i zobacz, czy faszyści próbowali być tolerancyjni? Próbowali rozmawiać? Czy ktoś o innych poglądach niż oni, innej rasy, innego wyznania, był przez nich traktowany jako osoba z którą mogą dyskutować? Nie chcę powiedzieć przez to, że mamy odpuścić i nie próbować, tylko musi być choć odrobina chęci z obydwu stron. Jeśli z jednej strony tego zabraknie, to nie będzie dialogu, tylko siłowe i agresywne udowadnianie swoich racji. 

^^^ dokladnie. Kolega Piciu wrzuca jakies kryptyczne uwagi nie majac nie wspolnego z wypowiedza ktora komentuje, pewnie w jego mniemaniu to jest jakis blyskotliwy burn, ale strasznie slabo mu to wychodzi, jezeli chodzi o historie to self burn - bo wspieranie faszystow ktorzy polakow (i nie tylko) masowo mordowali w imie historii to jakis kompletny mind f**k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie miałem na forum z UK gdzie mieszkałem kilka lat. Mieszkając tutaj wciąż byłem tam aktywny. Tam proba dyskusji na te tematy kończyła się wyzwiskami a w najlepszym wypadku odzywką typu: a w Ameryce biją murzynów. Efekt taki ze od kwietnia nie zabrałem tam głosu. Czasem tam spojrzę i widzę jak "wyznafcy" kaczyzmu wypowiadają się na temat Biden-Trump.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem, że właśnie określiłeś bandy chuliganów pod Empikiem jako ludzi działających w interesie Polski, jako potomków bohaterów z 1956 (?) a ich wg mojego uznania prostacką bandyterkę określasz czynami "oddającymi własne życie i kariery"?  Rozumiem, że werbalne ataki na takich przestępców porównujesz do mowy Józefa Cyrankiewicza z 1956?

Zostawiam to bez dalszego komentowania

Szanuje prawo do odrębności poglądów. Poglądów jako takich nie szanuję.

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, mola said:
Ten film bardzo dobrze oddaje prowokację policji. No stali za barierkami i prowokowali. Nasze dzieci będą się uczyć na lekcjach historii o Bitwie pod Empikiem :rolleyes:

 

Nawet nie wiesz jak mnie to ubawiło, choć wiem że powinnam płakać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, MeganMarkle said:

W latach 30 Europa tez sobie patrzyła na kwitnący w III Rzeszy ruch nazistowski, kiwała głowami że nie ma co z nimi gadać bo nic nie trafi i co to dało? Co było dalej? 

 

Wydaje mi się że jednak inny wniosek z tego powinien płynąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż sytuacja zabawna nie jest, to wrzucę dla tych co rozumieją ;). Rozbawiło mnie to z rana :D. Szczególnie zestawienie  osób biorących udział w tym szturmie, z czytaniem jakichkolwiek książek ;).

"Drodzy Panowie! My też tęsknimy za koncertami i chcielibyśmy jak najszybciej znaleźć się pod sceną. Dlatego sugerujemy łatwiejszy i bezstresowy sposób zakupu biletów" – czytamy. "...a po książki zapraszamy do naszej aplikacji. (Sami wiemy jak to jest, jak człowieka przyciśnie na czytanie...)" – skomentowała post inna marka sieci - Empik Go.

Ps: A wypowiedzi powyżej to chyba nie ma co komentować. Zniżanie się do takiego poziomu... ech. 

Megan, nie wiem czy nadal (szczególnie, że jesteś kobietą), masz ochotę z kimś takim dyskutować? Dla mnie to tylko kolejne potwierdzenie, że to nie ma sensu.

 

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, PiciuK napisał:

Ta prosta bandyterka, jak to piszesz, mogła dołączyć do tych grzecznych dziewczynek i uprawiać bandyterkę kilka dni wcześniej. To silne chłopy, wiec mogliby rzucać dużymi  hobokami, a nie puszkami. Mogliby też liczyć na podziękowanie od grzecznych dziewczynek za wsparcie.

Ta prosta bandyterka rzucała racami w plakat reprezentujący poglądy - jak ich nazywasz - tych grzecznych dziewczynek. Nie mogłaby więc dołączyć do nich i nie mogłaby liczyć na żadne podziękowanie. Bo te dwie grupy mają zupełnie inne poglądy.

Edytowane przez Joanna30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PiciuK Ja 56 roku nie pamietam, ale pamietam jakie to było święto na przełomie wieków i wcześniej latach 90-tych. Spokojne, wyważone, niektórzy mówili, że trochę może nudne, bo im się marzył amerykański 4 lipca, ale mi się podobało.

Polski listopadowy klimat, zaraz po Wszystkich Świętych, świetnie pasował do akurat tej rocznicy i poświęceń jakie nastąpiły po listopadzie 1918 roku. Kto chciał szedł na mszę, kto chciał, szedł na akademie. A później, mieszkając już w Warszawie, go uwielbiałem. Ulice przystrojone, defilada, a potem spokojne, ciche miasto po którego śladach historii można było krążyć do samego wieczora...

Wtedy, też ucząc się historii, żałowałem, ze więcej młodych ludzi jej nie zna... Dziś, patrząc jak wielu zatrzymało się na poziomie 8 klasy, if that... bo niektórzy młodzi obejrzą pare filmów na You Tube i już są ekspertami.... patrząc jak wielu infantylnie dzieli świat na tych którzy są „źli” i na tych którzy są „dobrzy”, na tych których trzeba bić, i tych których nie, bo przecież “historia!”... i patrząc na to jak politycy jak i zwykła bandyterka wyciera sobie twarze „Bogiem Honorem i Ojczyzną” a ludzie się naparzają na ulicach... to myśle, że lepiej było wtedy. Bo przynajmniej wtedy idioci nie robili Polsce szkody.

Niektorzy chcieli klimat amerykańskiego 4-ego lipca, a mamy klimat berlińskiego 1 maja... I niestety, dopóki łobuzeria ma takie sezonowe hobby jak „patriotyzm”, a polscy narodowcy świętują przyjazd do Warszawy Józefa Piłsudskiego, ich arcywroga i wręcz „lewaka”... Dmowski się w grobie przewraca widząc tych baranów... no to dopóty 11 listopada będzie dniem rozróby...

A w między czasie to ja tylko powiem... że zaraz przyjdzie @ilon i zrobi z wami wszystkimi porządek. Bo straciła czas, zrobiła nowy wątek o wydarzeniach w Polsce, poprzenosiła posty, żeby tego nie zaśmiecać polityką... no a wy teraz widzę co zrobiliście przez ostatnie dni, no co? :) I to wszyscy równo, regularni i moderatorzy... No... no.....no...! ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rzecze1 napisał:

 Bo straciła czas, zrobiła nowy wątek o wydarzeniach w Polsce, poprzenosiła posty, żeby tego nie zaśmiecać polityką... no a wy teraz widzę co zrobiliście przez ostatnie dni, no co? :) I to wszyscy równo, regularni i moderatorzy... No... no.....no...! ;) 

Przecież to jest wątek w którym można mówić o czym się chce... no... Chciałem powiedzieć, że... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...