Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, mcpear napisał:

Tu masz przykład rodzin z dziećmi pokojowo demonstrujących:

Jak rozumiem Twoją narrację to była to prowokacja Policji tak?

Ten film bardzo dobrze oddaje prowokację policji. No stali za barierkami i prowokowali. Nasze dzieci będą się uczyć na lekcjach historii o Bitwie pod Empikiem :rolleyes:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten film bardzo dobrze oddaje prowokację policji. No stali za barierkami i prowokowali. Nasze dzieci będą się uczyć na lekcjach historii o Bitwie pod Empikiem :rolleyes:


Jeśli do tego dojdzie, to mam nadzieję, że mądrzy rodzice będą weryfikować i prostować tą wiedzę.
Poza oczywiście rodzicami i dziadkami takimi jak PiciuK i jemu podobni. Tutaj raczej nie ma co liczyć na wiarygodność i nie zakłamywanie historii. Tacy ludzie od zawsze, tworzyli swoją własną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PiciuK napisał:

Nie widzę żadnej różnicy. Widziałaś prawicowe bojówki, czy może brunatne koszule?

No to faktycznie nie mamy o czym rozmawiać. Jeśli pomazanie muru jest tym samym co wrzucenie zapalonej racy do mieszkania, w którym są ludzie, to rzeczywiście nie ma pola do dyskusji.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, PiciuK said:

Masz wielkie szczęście - przez długie lata w polskim szkolnictwie ten przedmiot nie funkcjonował. Nie przez przypadek przecież była zorganizowana społeczna akcja--> przywracamy lekcje historii. Ten przedmiot jako jeden z nielicznych potrafi nauczać wyciągania wniosków w zespole ze zręcznym nauczycielem...

Czyjeś poglądy można szanować, jeśli przedstawiają jakąś wartość - przynajmniej większą niż durne 'wierszyki'.

Ok, to rozwiń temat bo nie rozumiem dokąd zmierzasz a jestem ciekawa, bo chce zrozumieć Twoje poglądy. Historia jest wg mnie super ważna i wszyscy powinni się jej uczyć, tu się zgadzamy. Ja osobiscie uważam, że historia zatacza koło i znów wracają tendencje faszystowskie i nacjonalistyczne napięcia, nie tylko w PL, w całej Europie i usa również. Problem w tym, że w Europie to prawie zawsze prowadziło do wojny na której Polska wychodzi kiepsko (fatalne położenie geopolityczne + żałosna armia + wewnętrzne kłótnie). Także wg mnie żyjemy obecnie w czasach przedwojennych, a Putin zapewne ma niezły ubaw patrząc na to co się dzieje na Zachodzie. Prawdopodobnie myśląc „you guys are just making it too easy” ...

co do wierszyka to ok, rozumiem że mógł obrazić twoje uczucia czy wydać ci się głupi, ale Ty również swoją retoryka i sposobem wyrażania się nie poszanowujesz zbytnio innych tutaj rozmówców wiec przyganiał kocioł garnkowi. ;)

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Joanna30 said:

No to faktycznie nie mamy o czym rozmawiać. Jeśli pomazanie muru jest tym samym co wrzucenie zapalonej racy do mieszkania, w którym są ludzie, to rzeczywiście nie ma pola do dyskusji.

A ja uważam, że należy rozmawiać i próbować zrozumieć druga stronę, aby móc dyskutować i obie strony zmusić do rozważenia innego punktu widzenia. Tylko dialog może prowadzić do pojednania, a ono jest wg mnie super potrzebne teraz i w usa i w Europie... na tych podziałach na my i oni wszyscy stracą w końcu :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MeganMarkle napisał:

A ja uważam, że należy rozmawiać i próbować zrozumieć druga stronę, aby móc dyskutować i obie strony zmusić do rozważenia innego punktu widzenia. Tylko dialog może prowadzić do pojednania, a ono jest wg mnie super potrzebne teraz i w usa i w Europie... na tych podziałach na my i oni wszyscy stracą w końcu :( 

Megan rozumiem Twoje intencje. Tylko, żeby to miało sens, to potrzebny jest dialog i chęć zrozumienia z obydwu stron. Tutaj tego nie widać. Jest jakaś chaotyczna próba, wrzucania wyrwanych z kontekstu historii i próba udowodnienia, że racja mojsza, jest bardziej właściwa niż twojsza. Uczyłaś się historii, więc spójrz wstecz i zobacz, czy faszyści próbowali być tolerancyjni? Próbowali rozmawiać? Czy ktoś o innych poglądach niż oni, innej rasy, innego wyznania, był przez nich traktowany jako osoba z którą mogą dyskutować? Nie chcę powiedzieć przez to, że mamy odpuścić i nie próbować, tylko musi być choć odrobina chęci z obydwu stron. Jeśli z jednej strony tego zabraknie, to nie będzie dialogu, tylko siłowe i agresywne udowadnianie swoich racji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, haneczka019 said:

czy faszyści próbowali być tolerancyjni? Próbowali rozmawiać? Czy ktoś o innych poglądach niż oni, innej rasy, innego wyznania, był przez nich traktowany jako osoba z którą mogą dyskutować?


 

daleka jestem od nazywania tego kolegi faszystą, wyraza swoje poglądy, wg mnie trzeba dyskutować i starać się zrozumieć dlaczego tak myśli itp. Czy wg Ciebie odcięcie się od radykalnych grup pomoże rozwiązać problem czy tylko bardziej ich zradykalizuje? W latach 30 Europa tez sobie patrzyła na kwitnący w III Rzeszy ruch nazistowski, kiwała głowami że nie ma co z nimi gadać bo nic nie trafi i co to dało? Co było dalej? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daleka jestem od nazywania tego kolegi faszystą, wyraza swoje poglądy, wg mnie trzeba dyskutować i starać się zrozumieć dlaczego tak myśli itp. Czy wg Ciebie odcięcie się od radykalnych grup pomoże rozwiązać problem czy tylko bardziej ich zradykalizuje? W latach 30 Europa tez sobie patrzyła na kwitnący w III Rzeszy ruch nazistowski, kiwała głowami że nie ma co z nimi gadać bo nic nie trafi i co to dało? Co było dalej? 

Nie wiem czy jest faszystą. Nie znam go na tyle. I nie próbuj włożyć w moje usta czegoś, czego nie powiedziałam, bo go tak nie nazwałam. Natomiast na pewno jego poglądy, wyrażane tu na forum są dość radykalne. I nie widzę w jego postach (nie tylko w tych dotyczących wczorajszych wydarzeń) odrobiny chęci do dialogu. Ale próbuj jeśli tylko masz na to siłę, cierpliwość i czas. Ja z doświadczenia wiem, że to nic nie da. Nie z tak zamkniętymi ludźmi, którzy nie tolerują innych poglądów. A tak tą osobę tutaj na forum odbieram. Ja. Ty możesz odbierać go zupełnie inaczej. Przypuszczam, że chyba za dużo tego typu postaw jakie on prezentuje, widzę w tej chwili w naszym kraju. W każdym bądź razie, szczerze życzę powodzenia w próbie nawiązania dialogu, naprawdę. Chciałabym, żeby ludzie o różnych poglądach, mogli i chcieli ze sobą rozmawiać, ale już chyba straciłam na to nadzieję w przypadku radykałów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...