Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Iskierka napisał:

Kochani, powiedzcie mi, co wy macie z tymi lampkami, choinkami i ogólnie świątecznymi dekoracjami w listopadzie?

Koleżanka wrzuciła zdjęcie ubranej choinki (dzisiaj), kolejna to samo. Ja kocham święta, ale to mi się jakś za szybko wydaje, u mnie choinkę ubierało się dopiero koło 22-23.12, a jak nie było komu to i w Wigilię. Także sami rozumiecie... :D 

 

Bo tutaj to nie jest Boże Narodzenie tylko szczyt czyszczenia sklepowych magazynow. Choinki stawiają Hindusi i Azjaci i większość z nich tak naprawdę ma niewielkie pojęcie jakie to jest naprawdę święto. 

edit: dotyczy również wielu Amerykanów. 

Edytowane przez andyopole
  • Haha 2
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, Iskierka said:

Kochani, powiedzcie mi, co wy macie z tymi lampkami, choinkami i ogólnie świątecznymi dekoracjami w listopadzie?

Bo przyjemnie jest widziec lampki i udekorowane domy. Czy jest w tym cos zlego? Osobiscie nigdy nie stawiam choinki przed 15m grudnia, ale na zewnatrz domu czesto dekorujemy w krotce po Thankgsiving... glownie dlatego ze sasiedzi to robia i trzeba utrzymywac dobre stosunki i community spirit :)

Edytowane przez katlia
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, andyopole said:

Hindusi i Azjaci i większość z nich tak naprawdę ma niewielkie pojęcie jakie to jest naprawdę święto. 

LOL. To fakt. Pracowalam z kobieta ktorej maz byl z Egiptu. Mowila ze jej maz mial male pojecie o co chodzilo na Wielkanoc, ale NA WSZELKI WYPADEK zawsze jej kupowal kwiaty :D

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, katlia napisał:

Bo przyjemnie jest widziec lampki i udekorowane domy. Czy jest w tym cos zlego? Osobiscie nigdy nie stawiam choinki przed 15m grudnia, ale na zewnatrz domu czesto dekorujemy w krotce po Thankgsiving... glownie dlatego ze sasiedzi to robia i trzeba utrzymywac dobre stosunki i community spirit :)

Katlia, lampki uwielbiam, ogólnie Boże Narodzenie to moje ukochane Święto. I nie mam nic przeciwko lampkom, tylko że... Indyk jeszcze w pełni nie ostygł po Thanksgiving :D 

W sumie zawsze mnie bawiło, jak szybko Amerykanie po danym święcie zmieniają dekoracje. Ale trzeba im przyznać, że pięknie domy przystrajają, nam w Europie to bardzo daleko do tego, chyba nie ma takiej tradycji tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, katlia napisał:

Bo przyjemnie jest widziec lampki i udekorowane domy. Czy jest w tym cos zlego?

Dlatego sąsiedzi już zaczęli się motać z lampkami a ja żeby zachować 

 

5 minut temu, katlia napisał:

dobre stosunki i community spirit :)

Wieszam lampki nie prędzej niż na Św. Mikołaja choć raczej później a zdejmuje, tzn. wyłączam na Gromniczną. W ten sposób na osiedlu jest dłużej ładnie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Iskierka said:

Katlia, lampki uwielbiam, ogólnie Boże Narodzenie to moje ukochane Święto. I nie mam nic przeciwko lampkom, tylko że... Indyk jeszcze w pełni nie ostygł po Thanksgiving :D 

W sumie zawsze mnie bawiło, jak szybko Amerykanie po danym święcie zmieniają dekoracje. Ale trzeba im przyznać, że pięknie domy przystrajają, nam w Europie to bardzo daleko do tego, chyba nie ma takiej tradycji tutaj.

W rodzinie mojego meza świąteczne dekoracje zaczynaja sie po Thanksgiving dinner. My po prostu kontynuujemy tradycje. :) Dodatkowo 2020 byl raczej... nieciekawy, wiec czemu nie powiesić troche lampek i ozdobek. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Iskierka napisał:

tylko że... Indyk jeszcze w pełni nie ostygł po Thanksgiving :D 

W Polsce nie jest już wiele lepiej. Słucham właśnie polskiego radia i z rozbawieniem słucham reklam związanych z Black Friday. Ilu Polaków wie dlaczego "black"?

Jeszcze kilka lat amerykanizacji i znicze kupowane na Wszystkich Świętych w supermarketach będą wisiały na choinkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mcpear napisał:

Od mojego HOA byś dostał mandat :)

Pamiętam gdy pisałeś już o tym już kiedyś. Kiedyś przy okazji przejrzałem nasze "regulation". Jedyna wzmianka o Christmas to Festival of Lights czyli parada zdobionych lampkami wózków golfowych i wozów strażackich przez osiedle, mniej więcej ostatni weekend przed świętami.  Moje osiedle ma własne, pełne pole golfowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...