Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, kzielu said:

Tymczasem w ND jest "world's highest mortality rate", no ale maja freedom i w  ogole.

W sensie COVID-19? to chyba Nie do końca. Wszedłem na: https://www.worldometers.info/coronavirus/country/us/

Możesz sprawdzić i posortować w USA po różnych kolumnach. Mają najwyższą w USA liczbę względną casów - 8.66% populacji zostało przetestowane pozytywnie. Ale śmiertelność jest na poziomie 0.1009%. W USA jest "gorzej" w 7 innych stanach - NJ "prowadzi" ze śmiertelnością 0.1885%

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mcpear said:

W sensie COVID-19? to chyba Nie do końca. Wszedłem na: https://www.worldometers.info/coronavirus/country/us/

Możesz sprawdzić i posortować w USA po różnych kolumnach. Mają najwyższą w USA liczbę względną casów - 8.66% populacji zostało przetestowane pozytywnie. Ale śmiertelność jest na poziomie 0.1009%. W USA jest "gorzej" w 7 innych stanach - NJ "prowadzi" ze śmiertelnością 0.1885%

Chyba kwestia skali - to co widzialem to 18.7 deaths per million (wiec troche inny skala niz umierajacy procent zarazonych) - jak pisalem - wiem ze to robienie sensacji przez newsy ale mimo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, kzielu said:

Chyba kwestia skali - to co widzialem to 18.7 deaths per million (wiec troche inny skala niz umierajacy procent zarazonych) - jak pisalem - wiem ze to robienie sensacji przez newsy ale mimo wszystko.

To, że w NJ i NY ten wskaźnik jest wysoki to pokłosie tego co się działo na wiosnę w Tri State Area - jakby rozpatrywać tylko ostatnie tygodnie  to podejrzewam, że "dziki zachód" może być na szczycie.

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas z koronanewsów - uniwersytet osiągnął cel, ku zaskoczeniu wielu (w tym mnie) dotrwaliśmy ze studentami fizycznie na kampusie do święta dziękczynienia. Teraz dłuższa przerwa, studenci wracają gdzieś w połowie stycznia. 

Tymczasem najpopularniejszy w mieście spożywczak ogniskiem wirusa, 19 osób z obsługi z pozytywnym wynikiem. Plotka się niesie, że jeden z managerów wyprawiał wesele, podobno na 200 osób... :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...