Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

U syna w przedszkolu niedawno skończyli świętować Diwali, zaraz będą wyklejać menory z makaronu na Hanukkah, potem Boże Narodzenie, Kwanzaa, Nowy Rok, Chiński Nowy Rok, potem gładko wchodzą w Walentynki, a jak mnie pamięć nie myli na deser karnawał. 

W zeszłym roku choinkę kupowaliśmy gdzieś koło 20 grudnia i był to błąd, gdyż zostały same przesuszone wiechcie. W tym roku napóźniej 10 grudnia. 

Co do wywieszania lampek - jest ciemno, ponuro. Cała ta fascynacja światłem wcale nie ma takich silnych korzeni w chrześcijaństwie - ot religia zaadaptowała zwyczaje związane z zimowym przesileniem. Widocznie jak się robi ciemno o 16 ludzie ciągle mają potrzebę czymś to zagospodarować.

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, mola said:

U syna w przedszkolu niedawno skończyli świętować Diwali, zaraz będą wyklejać menory z makaronu na Hanukkah, potem Boże Narodzenie, Kwanzaa, Nowy Rok, Chiński Nowy Rok, potem gładko wchodzą w Walentynki, a jak mnie pamięć nie myli na deser karnawał.

Bardzo to wszystko Amerykanskie - w najlepszym znaczeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku nic. Ale jeszcze zastanawiam sie nad Air Fryer. Maja dobre oferty na Amazonie. Ktos ma i korzysta? Warto?
A w miedzy czasie udekorowalismy dom i po raz pierwszy rozpalilismy w kominku. Fajnie jest. Nigdy jeszcze nie mialam prawdziwego kominka. Chyba, ze piec na wegiel w piwnicy sie liczy
 
 
128347559_3155726984532905_3930732921385804060_o.thumb.jpg.627993e3e6ace553d5e9f5dbf66186ec.jpg
Kupilam ninja foodie 8 qt pressure cooker + air frajer. Wstawil i zapomnial.

Sent from my moto g(7) optimo maxx(XT1955DL) using Tapatalk

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znac jak Ci sie podoba, bo tez myslimy o tym. 
Bardzo mi sie podoba, mam juz instant pot ale bez tego zapiekacza i gotowalam w nim zupy, kasze, ziemniaki, warzywa. W ninja foodie mozna to samo + zapiekanie. Mi to odpowiada , bo mozna naprawde szybko po pracy cos przyrzadzic. Wstawil zapomnial i za 20 minut gotowe. Nawet rosol w tym gotuje


Sent from my moto g(7) optimo maxx(XT1955DL) using Tapatalk

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/27/2020 at 11:55 AM, Roelka v.2 said:

W tym roku nic. :D Ale jeszcze zastanawiam sie nad Air Fryer. Maja dobre oferty na Amazonie. Ktos ma i korzysta? Warto?

A w miedzy czasie udekorowalismy dom i po raz pierwszy rozpalilismy w kominku. Fajnie jest. Nigdy jeszcze nie mialam prawdziwego kominka. Chyba, ze piec na wegiel w piwnicy sie liczy :D

 

 

128347559_3155726984532905_3930732921385804060_o.jpg

 

Ja sie dzisiaj skusilam na ten 11in1 6.5qt. chociaż z moim zapałem boje sie ze bedzie zbierał kurz tak jak thermomix :lol: Ale w bb&b maja naprawde dobra cene

Co do kominka, u moich rodziców w domu jest i (chyba) przez zly komin zawsze potem śmierdziało w calym domu wiec sie jakos do kominkow zrazilam.  Poza tym nigdy nikomu nie chcialo sie w nim palic. Teraz kupilismy dom tez z kominkiem ( na flordzie :wacko: ) wiec mimo ze daje klimat wątpię żebyśmy go kiedykolwiek używali. Drewno, dym, czyszczenie .. jakos nie moja bajka wiec chce go zamurować i wstawić elektryczna ameykanska tandete ale pstryk i dziala !  ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, agatenka napisał:

zawsze potem śmierdziało w calym domu wiec sie jakos do kominkow zrazilam. 

Bo trzeba kupić szczelny wkład do kominka z szybą. O wiele lepsza wydajność cieplna, dużo niższe zużycie drewna.

Niestety w USA bardzo cienki wybór a ceny zabójcze. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...