Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Roelka v.2 said:

Od poniedzialku otwieraja u nas rejestracje na szczepienia dla wszystkich. :D Nareszcie sie zalapie. 

USA calkiem niezle posuwa sie ze szczepieniami. A tymczasem w Polsce twardy lockdown. Naprawde mnie zastanawia jak ludzie w PL przezyja tyle miesiecy bez pracy (wszystko pozamykane).

W ogole nie wyobrazam sobie zeby w USA pozamykali na dlugie miesiace wszystkie hotele, restuaracje, itp bez zadnych wyjatkow. Tyle ludzi z tego zyje. :/ 

U nas też od poniedziałku (ja się zModernizowalem dwa tygodnie temu) dla wszystkich +16.

US szczepi 2.5 miliona ludzi dziennie. W PL zaszczepionie wszystkich w tym tempie zajęłoby niecałe 2 tygodnie.

Mówiąc szczerze biorąc pod uwagę jaki burdel był że szczepieniami na początku roku, to jestem pod wrażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Roelka v.2 said:

Od poniedzialku otwieraja u nas rejestracje na szczepienia dla wszystkich. :D Nareszcie sie zalapie. 

USA calkiem niezle posuwa sie ze szczepieniami. A tymczasem w Polsce twardy lockdown. Naprawde mnie zastanawia jak ludzie w PL przezyja tyle miesiecy bez pracy (wszystko pozamykane).

W ogole nie wyobrazam sobie zeby w USA pozamykali na dlugie miesiace wszystkie hotele, restuaracje, itp bez zadnych wyjatkow. Tyle ludzi z tego zyje. :/ 

Jak czytam w necie opinie polakow na temat szczepionki, to az mi sie oczy wielkie robia. Mam wrazenie, ze co drugi sie anyszczepionkowy zrobil :blink:. Oczywiscie sprawa moze wygladac inaczej w kraju, ale nie bylam od ponad 2 lat i mam cichą nadzieje, ze sie myle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylisz się. Pogląd (chyba nawet wyrażony tutaj na forum) "nie jestem generalnie przeciwko szczepionkom ale tej antycovidowej nie przyjmę" jest w Polsce bardzo popularny. Chyba nie jest dominujący, ale ma bardzo wielu zwolenników. Ja nie umiem jednoznacznie ocenić w których kręgach politycznych te poglądy mają największych zwoleników. Wydaje mi się, że ten pogląd jest bardzo popularny u zwolenników Konfederacji, po mojej rodzinie wiem, że starsi słuchacze Radia M spoza dużych miast generalnie są przeciwko tej szczepionce, osoby zaangażowane silnie w życie kościelne też są conajmniej sceptyczne o ile nie wrogie. Wsród szeroko rozumianych "lewaków" czyli zwolenników PO/KO, SLD, Razem, Hołowni chyba poziom "covido-szczepionko-sceptyczności" jest generalni niższy lub niski. Nie znam badań ale nie zdziwiłbym się jakby w Polsce 30-40% populacji odmówiło uczetnictwa w szczepieniu. Słucham kilku moich znajomych często ze zdziwieniem, ale z pokorą przyjmuje, że świata nie zmienię iw dyskusje staram się nie wchodzić. Czekam, kiedy otworzą w CA szczepienia dla wszystkich aby zapisać się jak najwcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mcpear said:

Czekam, kiedy otworzą w CA szczepienia dla wszystkich aby zapisać się jak najwcześniej.

Wlasnie wrocilam z CA. Wszyscy "tamtejsi" sa bardzo pod wrazeniem jak dobrze sa zorganizowane te masowe szczepienia. Sluzba zdrowia+National Guard na ogromniastych parkingach typu stadiony football'a. Sceny jak z filmu, co prawda, ale wszstko swietnie zaplanowane, przemyslane, i szybko zalatwiane. Daj nam znac, @mcpear jakie sa Twoje wrazenia. Ja mam pierwsze szczepienie w poniedzialek, w klinice, wiec nie bedzie tak egzotycznie jak w CA. Ale tez sie ciesze bardzo. 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mcpear said:

Nie mylisz się. Pogląd (chyba nawet wyrażony tutaj na forum) "nie jestem generalnie przeciwko szczepionkom ale tej antycovidowej nie przyjmę" jest w Polsce bardzo popularny. Chyba nie jest dominujący, ale ma bardzo wielu zwolenników. 

Nie tylko w Polsce -tutaj obserwuje to samo - za chwile problemem bedzie przekonanie ludzi zeby sie zaszczepili niz dostepnosc szczepionek. Calkiem rozsadni ludzie ktorych znam, ktorzy nie sa anti-vaxxerami ani jakis Trump-idiotami sie wahaja czy przyjac. Ciekawe zjawisko socjologiczne ktore jestem przekonany bedzie obiektem badan. Generalnie wydaje sie ze bierze sie to z tego co zaczczepiaja Fox Newsy tego swiata - ktore to robia tylko w celu zrobienia kasy (idealnym przykladem prania mozgow jest proces Sydney Powell - czy kiedys Alexa Jonesa z Inforwars ktory sie bronil ze on byl "aktorem" jak go rodzicie dzieci z Sandy Hook pozwali) i tak to sie pozniej konczy. Jakos ludziom nie przeszkadza postep np. w telefonach komorkowych ale postep w medycynie / farmaceutyce juz im sie w glowie nie miesci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, katlia said:

Wlasnie wrocilam z CA. Wszyscy "tamtejsi" sa bardzo pod wrazeniem jak dobrze sa zorganizowane te masowe szczepienia. Sluzba zdrowia+National Guard na ogromniastych parkingach typu stadiony football'a. Sceny jak z filmu, co prawda, ale wszstko swietnie zaplanowane, przemyslane, i szybko zalatwiane. Daj nam znac, @mcpear jakie sa Twoje wrazenia. Ja mam pierwsze szczepienie w poniedzialek, w klinice, wiec nie bedzie tak egzotycznie jak w CA. Ale tez sie ciesze bardzo. 

Ja dostalem Moderne w Rite Aid - bez jakiegos czekania i ogolnego zamieszania na tych masowych punktach - deltoid (miesien naramienny po polsku ? Wstyd troche bo mialem legit anatomie na studiach) bolal przez dzien i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kzielu napisał:

Ja dostalem Moderne w Rite Aid - bez jakiegos czekania i ogolnego zamieszania na tych masowych punktach - deltoid (miesien naramienny po polsku ? Wstyd troche bo mialem legit anatomie na studiach) bolal przez dzien i tyle. 

Po Modernie podobno jak się gorzej czuć to po drugiej dawce, po pierwszej oboje łazilismy dwa dni z bolącym ramieniem. 
 

My mamy drugą dawkę za tydzień. W lokalnej przychodni, wszyscy na dokładna godzinę, po 8 osob wchodzi co 10 minut. Przy pierwszej dawce całość zajęła nam 3 minuty od wejścia do zajęcia w miejsca w pokoju, gdzie trzeba odsiedzieć 15 minut po szczepieniu. Ale przynajmniej dawali ciasteczka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze lokalny system padnie jak wszyscy zaczna sie rejestrowac w poniedzialek. :P W USA wszystko idzie szybciej a w PL moja mama narzeka ze nikt nie wie jak i gdzie mozna sie rejestrowac. Nawet w przychodni nie potrafia jej powiedziec. Probowala sie dowiedziec gdzie/kiedy moj tata (ktory ma underlying conditions) moze sie zaszczepic. Nikt nic nie wie. :/ 

Myslalam ze do tego czasu wojsko zaszczepi chociaz mojego meza ale wyglada na to ze ja szybciej dostane od niego. Skoda, ze nie mozna sobie wybrac szczepionki - wolalabym ta ktora wymaga tylko jednej dawki (J&J bodajze). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Roelka v.2 napisał:

Myslalam ze do tego czasu wojsko zaszczepi chociaz mojego meza ale wyglada na to ze ja szybciej dostane od niego. Skoda, ze nie mozna sobie wybrac szczepionki - wolalabym ta ktora wymaga tylko jednej dawki (J&J bodajze). 

Sprawdź na stronach CVS albo Walgreens. Na którejś można wybrać którą chcesz i się umówić do nich. Oczywiście jak w danej chwili coś maja na stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...