Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

17 hours ago, andyopole said:
Nowe zmiany w prawie imigracyjnym stanu Floryda:, ktore wejda w zyciem z dniem 1. lipca:

Kurde, akurat bede na Florydzie w tym czasie, to co, mam ze soba nosic wszedzie paszport?

Psom tez musze wyrobic, czy jak sa Boston Terrierami to nic im nie grozi, bo sa z Bostonu? Dobrze ze mam Bostony, a nie Francuskie Buldogi bo zaraz by bylo do ciupy... 

Edytowane przez ilon
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, maverick96 said:

Nie chodzi o act. Podaj liczby ktore popieraly by te teze.

Google is your friend. Nie sądzę że zadajesz te pytania w dobrej wierze więc cokolwiek zacytuję będziesz kwestionował moje źródła.

To co przedstawiłem jest najlepszą odpowiedzią, bo odsyła do aktów prawnych u źródła - wszystkie liczby dotyczące spadku GDP stanów, protesty właścicieli farm, ilości gnijących zbiorów na polach, itd. znajdziesz sam w źródłach które lubisz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Tirowiec1312 said:

Google is your friend. Nie sądzę że zadajesz te pytania w dobrej wierze więc cokolwiek zacytuję będziesz kwestionował moje źródła.

To co przedstawiłem jest najlepszą odpowiedzią, bo odsyła do aktów prawnych u źródła - wszystkie liczby dotyczące spadku GDP stanów, protesty właścicieli farm, ilości gnijących zbiorów na polach, itd. znajdziesz sam w źródłach które lubisz.

No to poszukajmy.

Źródło: Wikipedia

Georgia HB 87

https://en.wikipedia.org/wiki/Georgia_House_Bill_87

Alabama HB 56

https://en.wikipedia.org/wiki/Alabama_HB_56

Teraz przypatrzmy się tym "rzekomym" spadkom GDP poszczególnych stanów od roku 2011 (rok uchwalenia HB87 w Georgi)

Źródło: USA Facts (https://usafacts.org/)

Najpierw

image.png.bac16e57ad5f19a34c83c1be774c08fa.png

GDP Georgii w 2011 roku (rok wejścia w życie nowego prawa) Q1 2011 - 568.9B ; Q4 2022 - 772.2B. Jakby matematycznie nie patrzeć to wzrost +203.3B (+35.37%). Więc gdzie ten spadek GDP?

Teraz Alabama

image.png.440aa7bc0fb9b400b7d95ef61114b987.png

GDP Alabamy w Q1 2011 roku 240.3B ; Q4 2022 278.2B. Wzrost GDP o 37.9B (+15.77%). No i gdzie spadek GDP?

Mały offtopic że zaraz po wprowadzeniu nowego prawa w Alabamie bezrobocie spadło z 9.2% do 8.7%. Teraz jest na poziomie 2.2%.

No i nikt tam nie bawi się w głupoty jak darmowe ubezpieczenie medyczne nielegalnych.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie abym chciał się wcinać w Waszą pasjonującą dyskusję. USA w tym czasie miało wzrost 47% (na podstawie danych z tej samej strony). Tak więc wzrosty o 15% i 35% to nie są wzrosty jakoś wybitnie ponad średnią. Skumulowany wzrost o 15% w przeciągu 12 lat to jednak nie jest jakoś genialny wynik aby wysnuwać wnioski że brak zabawy w pomoc nielegalnym jakoś wybitnie wpływa na wzrost GDP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kulturalne 25 C. Nawet AC nie trzeba włączać jeszcze. 
 

Mam z sąsiadka kooperację, moje owoce jej robocizna. Pierogi po połowie. 
 

Polozylem kopertę żeby nie było ze pieciogalonowe wiadro. :)

image.jpg

Edytowane przez andyopole
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...