Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Co tam slychac kochani forumowicze? Sezon letni juz rozpoczety - ma ktos jakies wakacyjne plany? Jakies egzotyczne podroze? Ja poki co siedze z psami w domu bo mam jednego tydzien po operacji. Z tej egzotyki to mam nadzieje ze chociaz uda mi sie skoczyc na basen w ten weekend hehe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ilon mam nadzieje ze z psiakiem bedzie wszystko w porzadku!

U nas sezon letni w tym roku bez wakacji. :p Nasz dom sprzedany, meble juz w drodze do Niemiec (zostala nam sofa do spania i laptopy lol), jutro odstawiamy samochod do wysylki. Na poczatku sierpnia jedziemy do Virginii odwiedzic rodzine meza i potem prosto na samolot do Niemiec.

Dodatkowo w tym samym dniu co wylot zaczynaja sie moje klasy do Masters Degree takze bede miala co robic.

Jakies wakacje zaplanujemy w przyszlym roku. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minutes ago, Roelka v.2 said:

@ilon mam nadzieje ze z psiakiem bedzie wszystko w porzadku!

Dziekuje bardzo!! Bedzie OK - mial usunietego guza z klatki piersiowej/pod pachy. 2 badania wyszly jako guzy wypelnione tylko tluszczem, ale ze znaczaco mu ten guz urosl przez rok i ksztalt jego byl dosc niefajny - zdecydowalam razem w vetem usunac, poki jeszcze usuniecie bylo mozliwe/w miare latwe. Guz wyslany do dodatkowych badan tak dla pewnosci, wiec czekam na wyniki. Pod koniec miesiaca jedziemy na Floryde na tydzien razem z psami, wiec sobie dodatkowo odpocznie :p 

48 minutes ago, kzielu said:

W weekend byłem w Charlotte,NC z samochodem, wróciłem w poniedziałek i we wtorek rano do Jackson, WY na wakacje (Grand Teton NP). 

W lipcu podobna akcja - Bristol, TN a dzień po powrocie służbowy wyjazd do Santiago de Chile...

O patrz, mam zaproszenie na wesele w Bristol TN, ale to we wrzesniu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka - teraz gdy coraz wiecej zolnierzy USA zaczyna pelnic sluzbe w Polsce, w "wojskowych" mediach coraz czesciej pojawiaja artykuly w takim stylu https://europe.stripes.com/pcs/welcome-poland-2023-house-hunting-finding-home?fbclid=IwAR0ZRhX5Ktx9BCI6GL7IKDU95QdLYSPD73pnGSYWDTuBRWWsTLlcTiFslAw

Fajnie sie co czyta z Polskiej perspektywy. :D Z ciekawosci sprawdzilam, jak wyglada kwestia dodatkow mieszkaniowych dla zolnierzy USA w Polsce. Oczywiscie zalezy to od stopnia i ilosci dependants (zona, dzieci). Ale tak dla przykladu wyglada to tak jak na obrazu. Jest to duuuzo wiecej dodatkow niz w porownaniu do Niemiec na przyklad, wiec podejrzewam ze coraz wiecej Amerykanow bedzie nalegalo na sluzbe w Polsce i beda opuszczac Niemcy. :p 

image.png.84c344624e91241941e1d5bd7f8a3747.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z jednej strony dobre dla ludzi posiadających mieszkania. Ale z drugiej strony dla młodych mieszkających w takim np. Rzeszowie (czy gdziekolwiek stała baza ma powstać) wyjść na rynek i wynająć mieszkanie jest absolutnie zabójcze skoro będą setki klientów gotowych zapłacić 6.5kPLN za mieszkanie  + 3.5kPLN za opłaty on top of it.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...