Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Ilonko droga, zostalem niejako przymuszony przez sytuacje, ktora mnie spotkala. Na rent nie bylo mnie stac wiec pierwsza decyzja byla o powrocie do Polski. Moj boss mnie namowil (nie mu Pan Bog wybaczy) na kupno domu bo grozila mu utrata jednego z lepszych pracownikow. Jak juz sprawy zaszly tak daleko, firma byla zmuszona dorzucic sie do mojego down payment bo nie mialem tyle na kupce. Ni I tyle, jutro jade po klucze, no chyba ze nie bedzie czasu to mi przywioza do pracy.

 

A z innej banki. Wlasnie ogladam nasze powiatowe wiadomosci, wiekszosc szkół w Oregonie jutro zamknieta. Mamy wściekły atak zimy, drugi dzień poranna temperatura spadła do -2 stopni Celsjusza. Jak ja lubie ten stan!

Edytowane przez andyopole
literowki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, andyopole napisał:

Ilonko droga, zostalem niejako przymuszony przez sytuacje, ktora mnie spotkala. Na rent nie bylo mnie stac wiec pierwsza decyzja byla o powrocie do Polski. Moj boss mnie namowil (nie mu Pan Bog wybaczy) na kupno domu bo grozila mu utrata jednego z lepszych pracownikow. Jak juz sprawy zaszly tak daleko, firma byla zmuszona dorzucic sie do mojego down payment bo nie mialem tyle na kupce. Ni I tyle, jutro jade po klucze, no chyba ze nie bedzie czasu to mi przywioza do pracy.

Teraz to na emeryture Ci nigdy nie pozwolą odejść :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, andyopole napisał:

Ilonko droga, zostalem niejako przymuszony przez sytuacje, ktora mnie spotkala. Na rent nie bylo mnie stac wiec pierwsza decyzja byla o powrocie do Polski. Moj boss mnie namowil (nie mu Pan Bog wybaczy) na kupno domu bo grozila mu utrata jednego z lepszych pracownikow. Jak juz sprawy zaszly tak daleko, firma byla zmuszona dorzucic sie do mojego down payment bo nie mialem tyle na kupce. Ni I tyle, jutro jade po klucze, no chyba ze nie bedzie czasu to mi przywioza do pracy.

 

A jakis cyrograf Ci kazali podpisac (krwia ;-) ) czy w prezencie dali ? Tak czy inaczej, nie najgorzej :) Teraz im powiedz ze potrzebujesz podwyzke zeby na raty wystarczylo...

Jaki APR tak z ciekawosci ?

Z innej beczki - jestem w tym tygodniu w Atlancie - w zasadzie na przedmiesciach (Perimeter Center) i ruch jest tutaj kosmiczny... W niedziele wieczorem jadac z lotniska bylo bardzo gesto.. W dni powszednie jest jakas masakra... Chyba raczej mieszkac bym tu nie chcial...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pelasia napisał:

Teraz to na emeryture Ci nigdy nie pozwolą odejść :P

Na to sie zanosi. :D Ale jest nadzieja ze czesc produkcji przeniesiemy do Polski ze wzgledu na to ze kraje Bliskiego Wschodu gdzie mamy duzo odbiorcow maja preferencje celne dla produktow z Unii Europejskiej. Juz mam zapowiedziane ze bede tam szkolil zaloge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, katlia napisał:

Andy, serio, to wspaniale ze firma ciebie tak ceni!

Ja naprawde jestem dobrym pracownikiem a wiek, ktorego dozylem pozwolil zgromadzic niejakie doswiadczenie. Tak sie zlozylo ze w zyciu wykonywalem tak wiele, tak roznych prac ze tutaj okazalo sie ze akurat wiele z tego sie przydaje. My mamy tak szerokie spektrum produkcji ze przydaja sie tak odlegle umiejetnosci jak szycie na maszynie po spawanie, obrobka metali skrawaniem i praca w drewnie. Nawet z chemii sie musialem podciagnac bo to u nas podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kzielu napisał:

A jakis cyrograf Ci kazali podpisac (krwia ;-) ) czy w prezencie dali ? Tak czy inaczej, nie najgorzej :) Teraz im powiedz ze potrzebujesz podwyzke zeby na raty wystarczylo...

Jaki APR tak z ciekawosci ?

Z innej beczki - jestem w tym tygodniu w Atlancie - w zasadzie na przedmiesciach (Perimeter Center) i ruch jest tutaj kosmiczny... W niedziele wieczorem jadac z lotniska bylo bardzo gesto.. W dni powszednie jest jakas masakra... Chyba raczej mieszkac bym tu nie chcial...

Podpisalem pozyczke na $9,5k ze splata po $100/month, pierwsza rata w styczniu 2018 roku. Ale to tak dla picu, ona bedzie z czasem "puszczona w niepamiec". Co do podwyzki to nie wiem jeszcze ale dostalem z ostatnia wyplata  jakies $2800 bonusa (after tax) na Christmas. Finansowa kondycja firmy jest bardzo dobra w czym mam swoj skromny udzial, Moja dzialka to glownie racjonalizacja kosztow produkcji i to wcale nie kosztem obnizania zarobkow pracownikow czy "podkrecania" norm. Jesli ktorys pracownik osiaga moj wynik, moze byc spokojny, leniom dziekujemy.

APR nezbyt idealny. 4%, ale w mojej sytuacji czyli trzy lata po sadowym bankructwie fakt ze dostalem kredyt to i tak nienajgorzej.

 

Masz takie wrazenia z Atlanty jak ja z Chicago miesiac temu. Napatrzylem sie trzy dni na te betony i asfalty i z ulga wrocilem do zielonego Oregonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...