Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, jkb napisał:

EB-1? To faktycznie, wybitny specjalista :) A czemu chca zmieniac? Generalnie na EB-2 bedzie latwiej udowodnic, ze Ci sie nalezy ;) i czeka sie tyle samo, bo obie kategorie sa current.

 
 

Current dla aplikacji ale proces do aplikacji jest dluzszy przy EB-2. Przy EB-1 nie trzeba robic ponownej rekrutacji, czyli kilka miesiecy odpada. Nie ma tez chyba PERM. Jakies 6 miesiecy krocej w porownaniu do EB-2. Glowny powod wydaje mi sie jest wymog nauczania, czego nie robie i bym musial sie z kims dogadac, zeby mi dali wyklad a mamy marzec. Generalnie mam bol du*y z uwagi na to, ze musze od kilku osob wyciagnac listy poparcia. Zlozylem jakies trzy z roznych listow, ktore juz mialem, wiec jeszcze jakies trzy-cztery. Wlasnie pisze drafty. Reszta to papierologia. Pozbierac artukuly, patenty, rozne dowody dzialalnosci itd. Generalnie nie mam na to czasu akurat teraz... :\

Jak kogos interesuje koszt to prawnik bierze $4500+1500 za AOS. Do tego filing fee (pokrywa pracodawca), ewentualnie premium, potem AOS. Czyli w normie.

4 godziny temu, motorolnik napisał:

Nie wiem jakich masz tam szefów, ale czy jest ryzyko że chcą w ten sposób umoczyć sprawę?

Tym sie moj szef nie zajmuje. To nie jest firma. Kazdy ma prawo a nawet powinien rozpoczac procedure na GC w 180 dni od poczatku zatrudnienia. Generalnie zmiana chcieli mi ulatwic proces, ale dostarczenie evidence spadlo na mnie. Niektorzy robia u nas dwie kategorie na raz i jesli dostana w dwoch to wybieraja. oczywiscie kazdy wybiera EB-1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20/03/2017 o 19:13, kzielu napisał:

Ja w PL tak swoja droga - na 6 dni. Strasznie mnie rozczarowala Delta bo w 767 mieli lutowy repertuar - ktory obejrzalem dosc dokladnie lecac do Singapuru na poczatku lutego i autentycznie nie mialem juz czego ogladac... Osobiscie uwazam ze to jest skandal i Trump powinien cos z tym koniecznie zrobic.

Tak, co prawda jest to tak zwany "first world problem", ale jednak jest to bardzo irytujace gdy sie zdarzy. Ja ostatnio tez wlasnie nie wzialem nic do czytania nastawiajac sie na IFE i nie biorac pod uwage, ze wszystko co mnie interesowalo (i wiecej) obejrzalem wczesniej lezac w lozku z grypa.

Zatem trzeba bylo przez wiekszosc czasu myslec popijajac wino. Zycie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...