Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, ilon napisał:

Wczoraj w koncu wyslalam moje rozliczenia, dostalam juz maile z TurboTaxa, ze sa zaakceptowane, wiec moge juz wysylac czeki. Jakie to zycie w tej Ameryce drogie, dopiero co wyslalam czek do USCIS na $680, dzisiaj wysle na ponad $800, no zyc nie umierac :D 

BTW, w piatek bedzie dokladnie 2 tygodnie a USCIS nie zrealizowalo jeszcze mojego czeku. Tak jak normalnie bym sie cieszyla, ze jeszcze mam kasiorke, tak ja chce zeby oni zrealizowali to szybko to bede wiedziec, ze wszystko OK.. 

Znam Twój ból bo dokładnie przez to samo przechodziłam ostatnio... Jak zadzwoniłam do uscis to babka powiedziała ze jak sie czeka na NOA dłużej niz 10 dni to sprawdzą Ci przez telefon status sprawy, jesli to ma Cie uspokoić ;) chyba ze przy ROC jest jakis inny czas oczekiwania, w kazdym razie trzymam kciuki za szybkie info, bo wiem jaki stres jest nie wiedzieć ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano nie ma, w poniedziałek idziemy  do pracy.  Z tego co się zorientowałem, niektóre firmy nie pracowały w Wielki Piątek. Nie jest to jednak święto federalne, wolne zależy tylko od przesiebiorstwa. Tak jak my, mamy wolne od Wigilii do Nowego Roku, nie odliczane od urlopu i pelnoplatne. Takie rzeczy ustalają firmy we własnym zakresie. Wolne bezwzględnie są tylko Holidays ustalone federalne. Spróbuję wyliczyc:

1. Nowy Rok.

2. Ostatni poniedziałek maja, Memoriał Day.

3. 4 July.

4. Ostatni poniedziałek sierpnia lub pierwszy poniedzia września, Labor Day.

5. Thanksgiving Day w listopadzie.

6. Christmas, 25 grudnia.

I to by bylo na tyle, jak mawiał Profesor Mniemanologii Stosowanej świętej pamięci  JTS.

Coś pominalem? Możliwe, pisałem z pamięci. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, andyopole napisał:

Ano nie ma, w poniedziałek idziemy  do pracy.  Z tego co się zorientowałem, niektóre firmy nie pracowały w Wielki Piątek. Nie jest to jednak święto federalne, wolne zależy tylko od przesiebiorstwa. Tak jak my, mamy wolne od Wigilii do Nowego Roku, nie odliczane od urlopu i pelnoplatne. Takie rzeczy ustalają firmy we własnym zakresie. Wolne bezwzględnie są tylko Holidays ustalone federalne. Spróbuję wyliczyc:

1. Nowy Rok.

2. Ostatni poniedziałek maja, Memoriał Day.

3. 4 July.

4. Ostatni poniedziałek sierpnia lub pierwszy poniedzia września, Labor Day.

5. Thanksgiving Day w listopadzie.

6. Christmas, 25 grudnia.

I to by bylo na tyle, jak mawiał Profesor Mniemanologii Stosowanej świętej pamięci  JTS.

Coś pominalem? Możliwe, pisałem z pamięci. 

 

https://www.opm.gov/faqs/QA.aspx?fid=e64d74ab-20a3-484c-8682-d2a2b46c22da&pid=c41e6beb-0c14-449d-bde5-355a3a3014cd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym się uparł to wolne bym napewno dostał ale że zwykłej odpowiedzialności za firmę nawet nie przyszło mi to do glowy.  Mamy szczyt sezonu. Przez pierwsze półrocze zarabiamy na resztę roku. Poza tym, na początku maja i tak biorę tydzień wolnego na wylot do NYC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...