Skocz do zawartości

Podróż marzeń


Loq

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, margherita_s napisał:

To zależy od stanu. W niektórych jest ważne 6 miesięcy, w niektórych aż rok. Wyrobienie międzynarodowego prawa jazdy nie jest konieczne.

Potwierdzam: w każdym stanie inaczej. Ja się wprowadziłam do MN 3 tygodnie temu i tu moje Europejskie prawko (PL + międzynarodowe) jest ważne tylko 60 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ale to jest różnica jeśli przybywasz tu na wizę imigracyjną / pobytową (typu L czy H) i stajesz się rezydentem stanu to po określonym czasie od zostaniem rezydentem masz obowiązek posiadać lokalne prawo jazdy (Kalifornia dla tego przykładu ma to określone na poziomie 10 dni). I tak było w waszym przypadku: @everden i @margherita_s . Co innego jest w przypadku turystów na wzie B1/B2 - oni nie są rezydentami. Ich nie obowiązuje konieczność wyrobienia lokalnego prawa jazdy. W innym przypadku turyści z Polski odwiedzający Kalifornię 11tego dnia wizyty musieliby już posiadać lokalne prawo jazdy a tak nie jest. Nasz OP będzie turystą. O ile znajdzie wypożyczalnię, która mu wypożyczy auto na 90 dni (pewnie tak) to będzie mógł jeździć na polskim prawie jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję w Nowym Jorku jest coś takiego co się nazywa IDNYC i w zamyśle jest być odpowiednikiem normalnego "dowodu osobistego", dzięki czemu nie jest się zmuszonym do wizyty w DMV i wyrabiania kolejnego kawałka plastiku do noszenia w portfelu.

A tak na marginesie, tam gdzie piszecie że jest obowiązek posiadania prawa jazdy, co jeśli ktoś jest np. niewidomy, niepełnosprawny, albo po prostu nie jest w stanie zdać egzaminu i ciągle go oblewa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, motorolnik napisał:

Z tego co się orientuję w Nowym Jorku jest coś takiego co się nazywa IDNYC i w zamyśle jest być odpowiednikiem normalnego "dowodu osobistego", dzięki czemu nie jest się zmuszonym do wizyty w DMV i wyrabiania kolejnego kawałka plastiku do noszenia w portfelu.

A tak na marginesie, tam gdzie piszecie że jest obowiązek posiadania prawa jazdy, co jeśli ktoś jest np. niewidomy, niepełnosprawny, albo po prostu nie jest w stanie zdać egzaminu i ciągle go oblewa?

Wszystkie stany oprocz praw jazdy wydaja zwykle ID do potwierdzenia tozsamosci. Chocby po to zeby zalozyc karte kredytowa lub chocby kupic piwo, leciec samolotem. Jesli ktos nie ma prawa jazdy bo w takim np.  NY nie kazdy ma auto bo klopoty z parkowaniem a komunikacja publiczna jest niezla to jest jedyny sposob potwierdzenia tozsamosci, poza jakimis innymi, np. Veteran Card.

Zazwyczaj zajmuja sie tym DMV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kzielu napisał:

Nie moze bo kazdy stan ma inne przepisy w tej kwestii. Generalnie prawo jazdy specjalnie zwykle policji nie interesuje - bardziej bym sie martwil czy wypozyczalnia Ci samochod da.

Kzielu, dlaczego mogłaby nie dać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Loq napisał:

Kzielu, dlaczego mogłaby nie dać?

W Warszawie Hertz nie wypożyczy mi samochodu na prawo jazdy z US - na szczęście mam polskie bezterminowe, ale normalnie chcą międzynarodowe. Więc podobnie może być w US...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, kzielu said:

W Warszawie Hertz nie wypożyczy mi samochodu na prawo jazdy z US - na szczęście mam polskie bezterminowe, ale normalnie chcą międzynarodowe. Więc podobnie może być w US...

Ostatni raz na polskie prawo jazdy wynajmowalem co prawda 5 lat temu, ale zawsze interesowala ich bardziej CC, niz to czy moje prawko mnie do czegos uprawnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Loq napisał:

Kzielu, dlaczego mogłaby nie dać?

Spokojnie. W Stanach w wypożyczalni wystarczy polskie prawo jazdy. Na międzynarodowe nawet nie patrzą. I oczywiście, najważniejsza rzecz, karta kredytowa. Chociaż ja ostatecznie, wypożyczyłam na debetową, ale to już inna historia. Generalnie chcieli kartę kredytową i polski plastik uprawniający mnie, do kierowania pojazdami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie Hertz nie wypożyczy mi samochodu na prawo jazdy z US - na szczęście mam polskie bezterminowe, ale normalnie chcą międzynarodowe. Więc podobnie może być w US...
W Polsce zawsze wypożyczam na amerykańskie prawo jazdy a w USA na polskie. W Polsce wymagają międzynarodowego prawka razem z amerykańskim. Zastanawiam się czy odprawiają z kwitkiem rodowitych Amerykanów, bo na pewno nie wszyscy mają międzynarodówkę prawo jazdy.

Sent from my SM-A600A using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, MikeB napisał:

W Polsce zawsze wypożyczam na amerykańskie prawo jazdy a w USA na polskie. W Polsce wymagają międzynarodowego prawka razem z amerykańskim. Zastanawiam się czy odprawiają z kwitkiem rodowitych Amerykanów, bo na pewno nie wszyscy mają międzynarodówkę prawo jazdy.

Sent from my SM-A600A using Tapatalk
 

Przy mnie odprawili gościa... Ja w Warszawie jestem służbowo regularnie i zwykle wypożyczam samochód więc obserwuje to regularnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...