Skocz do zawartości

Przeprowadzka do USA - czy jest sens?


ajlo19

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 19.04.2019 o 14:57, Jackie napisał:

 

W wieku 37 lat zdecydowałam się zmienić kierunek kariery, zaczęłam (i skończyłam) kolejne studia, obecnie mam fajną pracę która dobrze płaci i daje mi masę satysfakcji zawodowej. W USA masz pierdyllion możliwości jeśli chodzi o kształcenie się.

Studiowałaś pracując? Czy zajęcia odbywały się w trybie dziennym? Jak to było wszystko zorganizowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ditter napisał:

Mieszkales/pracowales w Stanach?

Generalnie zgadzam sie z tym, ze sredniakowi w Europie żyje sie latwiej, panstwa sa bardziej opiekuncze.

Mieszkałem w stanach i mam tam ojca i brata na stałe. Nie licząc reszty rodziny. Ale gdy decydowałem o oddaniu GC decydowały wyłącznie względy nazwijmy to względy socjalne. W Polsce czuje się bezpiecznie, mam świeże  powietrze ( okolice Bieszczad). Też mam świadomość ze tata na emeryturę wróci do PL i trzeba od czasu do czasu do nich zajrzeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ajlo19 napisał:

Studiowałaś pracując? Czy zajęcia odbywały się w trybie dziennym? Jak to było wszystko zorganizowane?

 

Studiowałam pracując jednocześnie na cały etat. Nie było łatwo, ale miałam dużo wsparcia od szefowej która pozwalała mi organizować sobie dni i godziny pracy w zależności od tego kiedy miałam zajęcia. Szkoła pielęgniarska była w trybie dziennym, później robiłam RN to BSN w trybie zaocznym. Za obie szkoły w 100% zapłacił pracodawca, ja tylko płaciłam na tzw. prerequisites.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ajlo19 napisał:

Kim jest średniak?

Osoba z dowolnym zawodem, nie szukajaca wyzwan w karierze. Osoba, ktora jest zadowolona z tego, ze zarabia np. srednia danego kraju i nie rozwijajaca sie w zaden sposob dalej, gotowa tak pracowac do starosci.

Edytowane przez ditter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 plus swieta narodowe? Czy 14 dni urlopu plus swieta, piatek po Thankgsiving, itp = 25? Bo jezeli to pierwsze, to faktycznie dobrze. Trzymaj sie tej pracy  
25 plus święta narodowe i kilka dni dodatkowych typu Good Friday, Wigilia, 31 grudnia, itp.
Rzeczywiście jest to spory argument za zostaniem w firmie.

Sent from my SM-A600A using Tapatalk

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, ditter said:

Osoba z dowolnym zawodem, nie szukajaca wyzwan w karierze. Osoba, ktora jest zadowolona z tego, ze zarabia np. srednia danego kraju i nie rozwijajaca sie w zaden sposob dalej, gotowa tak pracowac do starosci.

Trochę pojechałeś po tych średniakach :p w mojej definicji średniak nie ma nic wspólnego z tym czy ma ambicje zawodowe czy nie, raczej chodzi o bycie przeciętnym, przeciętnie zarabiającym, mającym przeciętny zawód (nie jakieś wyjątkowa wąska specjalizacje)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, MikeB napisał:

25 plus święta narodowe i kilka dni dodatkowych typu Good Friday, Wigilia, 31 grudnia, itp.

 

Ja mam podobnie, święta nie są wliczone w PTO. Choć z drugiej strony są to tylko 3 dni w roku: Boże Narodzenie, Nowy Rok, oraz 4 lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...