Skocz do zawartości

Przeprowadzka do USA - czy jest sens?


ajlo19

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Xarthisius said:

Heh, chyba masz mało znajomych prawdziwych amerykańskich soccer-mam :)

Nie znam żadnych :P w sumie w PL wśród moich przyjaciół ani znajomych tez nie znam ani jednej niepracującej matki polki... 

1 hour ago, marwin said:

Praca jest wazna. Dla mnie rowniez. Ale wraz z wiekiem coraz bardziej widze, ze jest 'zbyt wazna'. Jakos potrafie sobie wyobrazic zycie bez pracy. Zas bez zony, samemu z dziecmi, juz nie potrafie:/

True. Ja tez prędzej bym rzuciła prace niż rodzine, dużo prędzej. Ale to nie znaczy ze nie chce mieć pracy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie stay at home moms I ich ciężkiej pracy - kompletnie na łopatki rozłożyła mnie kiedyś moja sister in law która na FB zshareowala (sorry na ponglish) artykuł o tym co te wszystkie zostające w domu mamy robią i jaka to ciężka praca. Bardzo chciałem się jej zapytać kto wg niej robi to wszystko w rodzinach gdzie obydwoje rodzice pracują ale dałem spokój :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedac fair, przewaznie kobiety ktore pracuja poza domem sa mniej zaangazowane naprzyklad w szkole. To te mamy stay-at-home pomagaja z tutoring, pomagaja w field trips, organizowac science fair, Valentine's Day, teacher appreciation day, itp. W tym spoleczenstwie te stay-at-home momay robia sporo dla tych ktore nie moga bo siedza w biurze. 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, kzielu said:

Odnośnie stay at home moms I ich ciężkiej pracy - kompletnie na łopatki rozłożyła mnie kiedyś moja sister in law która na FB zshareowala (sorry na ponglish) artykuł o tym co te wszystkie zostające w domu mamy robią i jaka to ciężka praca. Bardzo chciałem się jej zapytać kto wg niej robi to wszystko w rodzinach gdzie obydwoje rodzice pracują ale dałem spokój :)

No nie jest to całkiem fair pytanie, bo dla mnie najbardziej męczące jest ogarnianie dzieci cały dzień, wymyślanie im zabaw i sprzątanie po nich... gdy oboje rodzice pracują to dziecko jest w przedszkolu lub ma nianie, ta cześć pracy wiec odpada. A co sprzątania domu to już niech się wypowie jakiś pedant bo ja sprzątam tylko jak mam czas :p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, katlia napisał:

Bedac fair, przewaznie kobiety ktore pracuja poza domem sa mniej zaangazowane naprzyklad w szkole. To te mamy stay-at-home pomagaja z tutoring, pomagaja w field trips, organizowac science fair, Valentine's Day, teacher appreciation day, itp. W tym spoleczenstwie te stay-at-home momay robia sporo dla tych ktore nie moga bo siedza w biurze. 

Prawda - z tym że ten artykuł mówił o wszystkich rzeczach do zrobienia w domu, które i tak i tak trzeba zrobić w normalnej rodzinie. Moja córka (w K aktualnie) sama się że szkoły nie odbierze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, pelasia napisał:

Jejku,  czlowiek pojdzie do pracy na pare godzin, wraca a tu 5 stron do przeczytania. Kurcze u was te srody musza byc lekkie w tej robocie :D 

Ha, ja dziś taki miałem zapiernicz że bardzo mało pisałem. Od czwartku tak, na dodatek jeden z pracowników wziął kilka dni wolnego, na szczęście jutro wraca, będę miał więcej luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Dudus86 napisał:

Jestem pełen podziwu dla ludzi, którzy decydują się na przeprowadzkę do USA. Ja mam obecnie 22 lata i ostatnio zrzekłem się zielonej karty bo stwierdziłem, że nigdy tam nie będę mieszkał na stałe. Patrząc na moją rodzine, która tam mieszka od ponad 20 lat, wydaje mi się, że w Polsce są lepsze warunki pracy, bo w sumie takie mnie interesują (26 dni urlopu, L4 itp). Nigdy nie baliście się porzucić wszystkiego w PL i zacząć nowe życie tam? Ja bym chyba tak nie potrafił....

Mieszkales/pracowales w Stanach?

Generalnie zgadzam sie z tym, ze sredniakowi w Europie żyje sie latwiej, panstwa sa bardziej opiekuncze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...