Skocz do zawartości

Przeprowadzka do USA - czy jest sens?


ajlo19

Rekomendowane odpowiedzi

@MeganMarkle Zeszły rok, strzelanina w głównej kwaterze YouTube, podobno babeczka się zdenerwowała, że jej kanał ocenzurowali.

Dwa lata temu Rancho Tehama - facet wkurzył się na sąsiadów, więc zastrzelił, żonę, tychże sąsiadów, a potem już z rozpędu zaczął jeździć po ulicach i strzelać do losowych ludzi.

Tyle ja pamiętam z breaking news...

Edytowane przez mola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, bardzo ciekawie przedstawiony problem strzelanin w USA, fajne grafiki:

https://www.washingtonpost.com/graphics/2018/national/mass-shootings-in-america/?utm_term=.7cc7eb70a190

wychodzi na to, że niebezpiecznie jest być baptystą w TX i studentem w CA. Wychodzi, że najbezpieczniej w Montanie, Wyoming i Dakotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, mola said:

@MeganMarkle Zeszły rok, strzelanina w głównej kwaterze YouTube, podobno babeczka się zdenerwowała, że jej kanał ocenzurowali.

Dwa lata temu Rancho Tehama - facet wkurzył się na sąsiadów, więc zastrzelił, żonę, tychże sąsiadów, a potem już z rozpędu zaczął jeździć po ulicach i strzelać do losowych ludzi.

Tyle ja pamiętam z breaking news...

To już rok nie było strzelaniny w Bay Area? No i proszę jak bezpiecznie :p 

a tak serio to zdaje sobie sprawę że w usa „gun violence” to jest problem, którego w Europie się na taka skale nie doświadczy... ale jakoś mnie to nie zniechęca do usa. Czuje się bezpiecznie na codzień mimo ryzyka trzęsienia ziemi i ryzyka ze mnie kiedyś zastrzeli szaleniec. W PL za to non stop musiałam obawiać się kradzieży które są na porządku dziennym wszędzie, cały czas i codzień. To nie są odosobnione przypadki, naród kradnie na potęgę. Torebki trzeba obsesyjnie pilnować, samochodu tez. Jak patrze chociażby na paczki z amazona pozostawiane na wycieraczkach okolicznych domów i myśle sobie ze w PL to by zniknęły w kwadrans. Ale pewnie zaraz mi wyciągnięcie artykuły o kasowanych kradzieżach w usa :) I tez mogłabym tu powyciągać artykuły o tym co się dzieje w Europie ale nie chce mi się bo nie zależy mi na udowodnieniu racji czy osiągnięciu obiektywnego wniosku. Pisze tylko o swoich subiektywnych odczuciach bo ciekawa jestem i waszych osobistych doświadczeń i odczuć. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kradzież w PL?! Mieszkam na wsi i jeszcze nikt mi nigdy nic nie ukradł: 4 rowery, traktorek-kosiarka, grill,betoniarka, auto, stoły i krzesła na taras, inne narzędzia typu łopata i to wszystko na dworze. Nie jestem ogrodzony i nawet psa nie mam. Nie wspomnę ile razy mi się zdarzyło na noc garażu nie zamknąć a w środku skuter, drugie auto, kosiarki itp. Skąd pochodzisz z PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, MeganMarkle said:

a tak serio to zdaje sobie sprawę że w usa „gun violence” to jest problem, którego w Europie się na taka skale nie doświadczy... ale jakoś mnie to nie zniechęca do usa. 

Pisząc coś takiego:

3 hours ago, MeganMarkle said:

Tak, tak, wiem że w usa tez są zamachy, ekstremiści i strzelaniny... tylko jakoś nie słyszałam o takowych w Kalifornii. 

2 dni po tym jak jakis debil strzelal do ludzi z 'AR-type assault weapon' dobrze sie maskujesz z tym, ze "zdajesz sobie sprawe"

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkałem w dużym mieście. Przeżyłem włamanie do mieszkania. W biały dzień gdy wyszliśmy na kawę do znajomych - nikomu nie życzę. Świadomość, że ktoś grasował w twoim mieszkaniu, grzebał w twojej szafie i że może wróci jest okropna. A najcennniejsza była reakcja dozorcy (czyli de facto osoby, którą zatrudniałem): "Co się dziwić Panie, tyle w Polsce biedy"

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mcpear napisał:

"Co się dziwić Panie, tyle w Polsce biedy"

I z tym się w 100% zgodzę - przestępstwa popełniają osoby ubogie. Nie czarne, nie fioletowe, nie prawosławni, nie wyznawcy latającego potwora spagetti, ale biedni.

Jeżeli system jest ustawiony tak, żeby wybrane grupy społeczne z tej biedy nie mogły się wyrwać, to potem można łatwo demonstrować że to oni są wszystkiemu winni i pętla się zamyka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Xarthisius napisał:

San Diego to juz nie Kalifornia? Wczoraj do Zydow, jutro do imigrantow z EU

Jakoś od razu przypomniał mi się ten filmik z 1943 roku. Aktualny dziś jak nigdy wcześniej

https://www.youtube.com/watch?v=MopJQFMsdZ0&feature=youtu.be&t=139

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Dudus86 napisał:

Kradzież w PL?! Mieszkam na wsi i jeszcze nikt mi nigdy nic nie ukradł: 4 rowery, traktorek-kosiarka, grill,betoniarka, auto, stoły i krzesła na taras, inne narzędzia typu łopata i to wszystko na dworze. Nie jestem ogrodzony i nawet psa nie mam. Nie wspomnę ile razy mi się zdarzyło na noc garażu nie zamknąć a w środku skuter, drugie auto, kosiarki itp. Skąd pochodzisz z PL?

Ta Pani "zezwarsiawy", u nich taki poziom uczciwosci w "stolycy". :) U mnie na podopolskiej wsi tez wszystko pootwierane zawsze. Kiedys ze wspolnikiem (miastowy) mielismy jechac w interesach skoro swit na drugi koniec Polski no I mi sie zaspalo. Gdy przyjechal mnie budzic byl w szoku ze spie a chata nie jest na noc zamknieta na klucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, motorolnik napisał:

I z tym się w 100% zgodzę - przestępstwa popełniają osoby ubogie. Nie czarne, nie fioletowe, nie prawosławni, nie wyznawcy latającego potwora spagetti, ale biedni.

Jeżeli system jest ustawiony tak, żeby wybrane grupy społeczne z tej biedy nie mogły się wyrwać, to potem można łatwo demonstrować że to oni są wszystkiemu winni i pętla się zamyka.

Sorry, ale to bzdura. Zeby ukrasc trzeba miec charakter do tego. Pomijajac kleptomanie, nawet ubogi jesli uczciwy to nie ukradnie. A niejednemu bogatemu sie trafilo ukrasc deske albo pare gwozdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...