Skocz do zawartości

Przeprowadzka do USA - czy jest sens?


ajlo19

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam pytanie odnośnie pracy, w sumie jestem raczej na początku swojej kariery, świeżo po licjencjacie w polsce, około półtora roku doświadczenia jako junior accountant + inne prace administracyjne i mam pytanie czy warto w USA aplikować na podobne stanowiska? Czy w ogóle nie mam szans? Jak to jest z językiem angielskim, jak native reagują na to? Pracuje w Polsce w korpo na rynku UK wiec jakoś ten angielski znam (B2 około, na pewno nie C1) ale boje się ze mój angielski nie będzie wystarczająco dobry na prace na podobnym stanowisku w US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, everden napisał:

Ojej, a jak wygra....to wtedy zaczną się dla nich schody :)

I wtedy będzie się miało tyle odwagi, samozaparcia, szczęścia itp. by na te schody wejść, pokonać je lub... najzwyczajniej nie. :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, mvgda said:

a ja mam pytanie odnośnie pracy, w sumie jestem raczej na początku swojej kariery, świeżo po licjencjacie w polsce, około półtora roku doświadczenia jako junior accountant + inne prace administracyjne i mam pytanie czy warto w USA aplikować na podobne stanowiska? Czy w ogóle nie mam szans? Jak to jest z językiem angielskim, jak native reagują na to? Pracuje w Polsce w korpo na rynku UK wiec jakoś ten angielski znam (B2 około, na pewno nie C1) ale boje się ze mój angielski nie będzie wystarczająco dobry na prace na podobnym stanowisku w US.

Musialby pracodawca udowodnic ze osoby z takimi kwalifikacjami nie znajdzie na rynku w us 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, mvgda said:

a ja mam pytanie odnośnie pracy, w sumie jestem raczej na początku swojej kariery, świeżo po licjencjacie w polsce, około półtora roku doświadczenia jako junior accountant + inne prace administracyjne i mam pytanie czy warto w USA aplikować na podobne stanowiska? Czy w ogóle nie mam szans? Jak to jest z językiem angielskim, jak native reagują na to? Pracuje w Polsce w korpo na rynku UK wiec jakoś ten angielski znam (B2 około, na pewno nie C1) ale boje się ze mój angielski nie będzie wystarczająco dobry na prace na podobnym stanowisku w US.

Aplikować można zawsze, nic nie tracisz przecież :) ale radzę patrzeć na wymagania w ogłoszeniu i jak ewidentnie nie spełniasz żadnego to wg mnie nie ma sensu. Albo jeśli wymagają 15 lat doświadczenia na stanowisku managerskim a ty go nie masz to tez bez sensu. Szukaj po prostu czegos podobnego do tego co robisz teraz - każdy tu szuka kogoś kto ma doświadczenie dokładnie w tym co ma w nowej pracy robic. Myśle ze o ile umiesz się wysłowić to angielski problemem nie będzie. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, mvgda said:

a ja mam pytanie odnośnie pracy, w sumie jestem raczej na początku swojej kariery, świeżo po licjencjacie w polsce, około półtora roku doświadczenia jako junior accountant + inne prace administracyjne i mam pytanie czy warto w USA aplikować na podobne stanowiska? Czy w ogóle nie mam szans? Jak to jest z językiem angielskim, jak native reagują na to? Pracuje w Polsce w korpo na rynku UK wiec jakoś ten angielski znam (B2 około, na pewno nie C1) ale boje się ze mój angielski nie będzie wystarczająco dobry na prace na podobnym stanowisku w US.

to sie wypowiem jako autor watku xD po pierwsze jak juz pojedziesz to zglos sie do organizacji non-profit Upwardly Global - pomoga Ci napisac resume, pomagaja tez jezykowo i merytorycznie (np. ja otrzymalam 10 lekcji za darmo z wolontariuszka, ktora na codzien ma swoja firme i pracuje jako coach kariery, dostalam dostep do platformy efs corporate do nauki jezyka plus dostep do coursery za free). Przyjechalam z zerowym doswiadczeniem w ksiegowosci i po studiach na bardzo "prestizowym" kierunku, szczegolnie w USA, jakim jest filologia rosyjska xD W ogole to pytanie czy warto nie ma sensu. A na co chcesz aplikowac jesli na podobne stanowiska aplikowac "nie warto"? No chyba ze nie chcesz w tej branzy pracowac :) Druga kwestia jest taka, ze na takich stanowiskach jakie ja mam (mam na mysli poczatkujacy w branzy) to wynagrodzenia sa na poziomie amazona jak nie nizsze a ubepieczenie medyczne, szczegolnie jesli sie mysli o calej rodzinie, nie na moja kieszen. Popatrz sobie na oferty pracy w miejscu do ktorego chcesz jechac, Accounting Assistant, AP/AR associate, na pewno masz szanse tylko pewnie zarobki beda marne. 

  • Like 1
  • Dziękuję! 1
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@MeganMarkleA to spoko, nie wynikalo to z postu a watek o wizach pracowniczych wiec mnie to zmylilo ;) to powiem od siebie bo jestem akurat z branzy (magister z Polski administracja, w Polsce mialam ok rok doswiadczenia w zawodzie). Pierwsza prace w USA taka “prawdziwa” na stanowisku administracyjnym znalazlam po pol roku. Moj angielski byl raczej spoko ale nie wszystko na 200% rozumiem ;) ale to w ogole nie byl problem. Stawke dostalam spoko uwazam, benefity nawet ok, bez szalu ale ok). Pracowalo mi sie super chociaz bylo duzo pracy i nadgodzin, ale jezykowo nie bylo zle, jesli jestes zorganizowana, odwazna, znasz sie na rzeczy to dasz rade. Protip- nie boj sie mowic jesli cos jest nie tak i nie Daj sie wciagnac w wyscig szczurow. Jesli doswiadczysz mobbingu, zawalania robota a czesto tak sie dzieje jak zobacza ze umiesz cos robic to mow i nie boj sie bardzo latwo jest dac sie wciagnac w takie cos w korpo, zreszta pewnie sama wiesz tak jest na calym swiecie ale w us jest ta roznica ze zadne prawo cie nie chroni a jesli pracodawca ma w nosie uciekaj i pisz zle recenzje.

Edytowane przez Patipitts
  • Dziękuję! 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, mvgda said:

a ja mam pytanie odnośnie pracy, w sumie jestem raczej na początku swojej kariery, świeżo po licjencjacie w polsce, około półtora roku doświadczenia jako junior accountant + inne prace administracyjne i mam pytanie czy warto w USA aplikować na podobne stanowiska? Czy w ogóle nie mam szans? Jak to jest z językiem angielskim, jak native reagują na to? Pracuje w Polsce w korpo na rynku UK wiec jakoś ten angielski znam (B2 około, na pewno nie C1) ale boje się ze mój angielski nie będzie wystarczająco dobry na prace na podobnym stanowisku w US.

Ja robilam licka z finansow i rachunkowosci w PL. Moj angielski byl dobry, w sumie tez przez chyba rok chodzilam na kurs ICFE (International Certificate in Financial English), ktory moja szkola dostala dofinansowanie z unii i akurat mi sie udalo dostac - sporo pomoglo. Nigdy nie pracowalam w Polsce w ksiegowosci, poza obowiazkowymi stazami, a po przyjezdzie do USA dostalam prace, ktora teoretycznie byla w dziale customer service, ale z wiekszym naciskiem na AR i billing, wiec jako takie doswiadczenie zdobylam, osluchalam sie wiecej angielskiego i po 2 latach dostalam prace typowo w ksiegowosci. Ja bym aplikowala na Junior Accoutant jesli spelniasz wiekszosc wymagan. Wiadomo na poczatku bedzie to raczej level entry, ale wyglada na to, ze jestes mloda, wiec moja rada - skup sie poki co na zdobywaniu doswiadczenia vs zarabianiem duzo pieniedzy. Powodzenia. 

  • Like 1
  • Dziękuję! 1
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...