Skocz do zawartości

Przeprowadzka do USA - czy jest sens?


ajlo19

Rekomendowane odpowiedzi

42 minutes ago, katlia said:

 bardzo dobry mileage jadac eco mode, bardzo dobra sprawnosc/szybkosc w sport mode. 

No nie przesadzajmy ;-) To jest 2.0/140 bhp i do tego CVT (nazywane przez Hyundaia IVT).  Ale jako errand car jest idealny. Plan mam taki zeby oddac corce do nauki jazdy jak bedzie w odpowiednim wieku i moge sie zalozyc ze bedzie spokojnie w sensownym stanie (corka konczy 8 lat za 10 dni).

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, kzielu said:

To jest 2.0/140 bhp i do tego CVT (nazywane przez Hyundaia IVT). 

Nic z tego nie rozumiem. Jedyne co wiem to ze samochod nie mial zadnego problemu jadac 80+mph w gore na jednej z najbardziej stromych czesciach stromej autostrady w Gorach Skaliskich na wysokosci 3,500 metrow. Wyprzedzalismy nie jeden luksusowy samochod. A w drodze z Colorado do Californi 2 tygodnie temu, mielismy przecietnie 50 miles to the gallon. Wiec jezeli jazdy na stoki narciarskie w Aspen, lub 1200 milowe wyprawy przez pustynie i gory zalicza sie jako errand  - to sie zgadzam! Idealny niedrogi maly samochod! :D

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kzielu napisał:

Zadnych obiekcji bym nie mial zeby kupic Hyundai/Kia szczgolnie biorac pod uwage ich gwarancje.

Dlatego wciąż nie mogę rozstać się z moją Kia Sedona V6, 240 KM, 3.8 l. Tłukę tym autem codziennie 45 mil do pracy od 2011 roku, zmieniam klocki, opony, olej i nakrecilem coś ok. 195 tys mil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Oski19 napisał:

jeszcze odnośnie prawa jazdy. Jeżeli auto mogę ubezpieczyć tylko na ich prawko, to muszę zdać egzamin itp. ? Czy może jest opcja aby je wymienić z np. międzynarodowego naszego na ich ? 

Raczej wszystko od nowa:

https://www.mass.gov/how-to/transfer-your-drivers-license-from-a-foreign-country

Oraz dokumenty, które będzie musiał mieć do prawka:

https://www.mass.gov/guides/massachusetts-identification-id-requirements

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, Oski19 said:

jeszcze odnośnie prawa jazdy. Jeżeli auto mogę ubezpieczyć tylko na ich prawko, to muszę zdać egzamin itp. ? Czy może jest opcja aby je wymienić z np. międzynarodowego naszego na ich ? 

Wymienic to chyba nigdzie sie nie da. W OH jedynym udogodnieniem bylo podejscie wprost do egzaminu zamiast zabawy z learner's permit i driving school.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Oski19 napisał:

a już myślałem, że auto kupimy od razu po przyjeździe.  Teraz to wygląda na kilka miesięcy... dzięki za smutne info. 

To nie musi być kilka miesięcy. Zawsze można wynająć, to też dobre pytanie do firmy - czy dorzucą się do wynajmu, znamy Polaków na L, którzy nie tylko dostali samochód, ale i asystentkę, która im organizowała pierwszy miesiąc po przyjeździe (ale to oczywiście zależy od firmy). Na początek zawsze dobrym pomysłem jest znalezienie mieszkania z jakimś znośnym transportem publicznym na linii praca-dom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Oski19 said:

a już myślałem, że auto kupimy od razu po przyjeździe.  Teraz to wygląda na kilka miesięcy... dzięki za smutne info. 

My kupiliśmy od razu po przyjeździe. 30dni spokojnie możesz jezdzic na polskim prawku (sprawdź sobie w necie jak jest w twoim stanie ale w większości tak jest) i znaleźliśmy formę która nam ubezpieczyła samochód bez amerykańskiego prawka - była to taka specjalna opcja dla imigrantów, może dlatego ze w dolinie krzemowej jest ich masa i po prostu jest na to rynek? nie wiem. Ale dało radę! Było drożej oczywiście ale jak tylko wyrobiłam prawko (ja bo mój mąż oblał egzamin za pierwszym podejściem XD ) to zmieniliśmy na zwykle tańsze... I jeszcze nam pismo przysłali ze jak podeslemy dokumenty z PL potwierdzające bezwypadkową jazdę przez ileś tam lat to nam jeszcze obniża stawkę. Także kombinuj i szukaj w necie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, MeganMarkle said:

 była to taka specjalna opcja dla imigrantów, może dlatego ze w dolinie krzemowej jest ich masa i po prostu jest na to rynek? 

No wlasnie, OP, poszukaj/zapytaj firme.W Bostonie tez jest masa imigrantow pracujaca dla firm tech, wiec jezeli w dolinie krzemowej sa takie ubezpieczenia, w Mass mozliwie ze tez.

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...