Skocz do zawartości

Przeprowadzka do USA - czy jest sens?


ajlo19

Rekomendowane odpowiedzi

A czemu nadal zameldowani? Czemu się po prostu nie wymeldujesz z PL [mention=95372]ajlo19[/mention]? Ja się wymeldowałam na długo przed wylotem do usa. W PL przeciec nie ma już obowiązku meldunkowego.

Nie, chyba nie znieśli tego jeszcze, tak mi się wydaje.
Nie wiem, jak przyjeżdżaliśmy te 2 lata temu nie było wiadomo co dalej. Powiedziałabym , ze nadal „wisimy” w powietrzu bez konkretnej odpowiedzi co dalej czy zostajemy czy jedziemy , kiedy, co , dokąd. Żyjemy , pracujemy, mieszkanie w Polsce jest wynajmowane.
Ja po prostu zarabiam takie grosze, że ja nie chcę tu siedzieć do końca życia za taką nędzę.
Stwierdzam, że tutaj trzeba być albo zaradnym i robić biznesy, albo nic nie robić (albo robić u Zenka za cash;DDDD) i zbierać wszystkie możliwe pomoce (znam takich ludzi from Rasza) albo mieć pracę na poziomie managerskim, inżynierskim, ajti. Na zwykły office plankton jest wielka konkurencja a plusy , benefity gorsze niż w walmartach. Nie jest to post napisany w celu narzekania , po prostu nie zrobiłam się specjalista przed przyjazdem to tak teraz mam :P


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, MeganMarkle said:

A czemu nadal zameldowani? Czemu się po prostu nie wymeldujesz z PL @ajlo19? Ja się wymeldowałam na długo przed wylotem do usa. W PL przeciec nie ma już obowiązku meldunkowego.

Mowiac szczerze to nie mam najmniejszego pojecia dlaczego. Glownie dlatego ze nie chcialo mi sie wymeldowac :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, katlia said:

Nigdy nie bylam w pracy gdzie byly takie realia. (Moze mi sie udalo, albo moze bylam w wiekszych firmach gdzie masowe zwalniania byly faktem zycia.) Wszedzie gdzie ja pracowalam, manager musial UDOWODNIC ze cos jest zle zrobione, i ze mimo roznych prob, nie bylo poprawy. A to wszystko jest robione bo jezeli ktos jest FIRED to wtedy firma moze odmowic placenia unemployment. No i tez broni firme od wrongful termination lawsuits. Co do "pogonienia" pracownika -- dobry manager wie jak to robic. Ja kiedys bylam na kursie pod tytulem - "There are no bad workers. There are only bad managers" :) (Firma w Fortune 100) 

To chyba powinnam była napisać „California” a nie Ameryka ;) bo tutaj wyjątkowo wrażliwi na feedback ludzie... na East coascie ta sama firma a w biurze już ludzie zupełnie inni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Kleofas11 said:

Z tym obowiazkiem to jakos dziwnie jest... Jestem prawie pewna, ze kilka lat temu slyszalam ze nie ma juz obowiazku meldunkowego. Teraz dowiaduje sie, ze jednak jest. Po co to komu... Wedlug informacji z tej stronki powinnam rowniez zglosic gdzies, ze wyjechalam z kraju na stale. Lol.

Wyobrazcie sobie, ze w USA chcieli by wprowadzic taki obowiazek. Zaraz podniosly by sie krzyki, ze BUT MY FREEDOM i ze rzad nie ma prawa sledzic gdzie kto gdzie mieszka (Rzad i tak wie, let's face it).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...