Skocz do zawartości

Przeprowadzka do USA - czy jest sens?


ajlo19

Rekomendowane odpowiedzi

19 hours ago, ajlo19 said:

Ja gdzieś czytałam o tym , że mieli znieść. Ale nie znieśli i z tego powodu wielu cudzoziemców w PL nie może dostać np. Peseli czy numerów NIP bez meldunków a potrzebują jeden z tych numerów do urzędu skarbowego żeby się rozliczyć


Sent from my iPhone using Tapatalk

True story bro. Zrobilam chyba maraton miedzy urzedami zeby synowi nadac pesel bo sie wszedzie upierali ze musze go zameldowac a prawda taka ze przy nadawaniu paszportu maja taka mozliwosc ale im sie po prostu nie chcialo. Straszyli ze to potrwa bardzo dlugo ale w koncu sie uparlam powiedzialam ze nie spieszy mi sie i albo nadadza a ja sobie odbiore za rok przy nastepnym przyjezdzie albo rezygnuje bo sie poddaje w tej bitwie. Paszport byl gotowy w 10 dni z peselem i odebralam przed wyjazdem ;) a co do spisu to rodzice mnie spisali przy okazji jak siebie spisywali bo ciagle jestem u nich zameldowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ntcm napisał:

Znoszą już od ładnych paru lat, i znieść nie mogą... :) Zmieniło się tyle, że od jakiegoś czasu (3 lata?) nie ma już adresu zameldowania w dowodzie osobistym, choć obowiązek meldunkowy nadal istnieje.

PO zaplanowała zniesienie meldunkowe obowiązki od stycznia 2016 ale nastał PiS i zmienił przepisy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2021 o 03:41, ajlo19 napisał:

Wybaczcie , ze zmienie temat.
Spis powszechny, co o tym myślicie ? Pytanie raczej do osób, których on dotyczy. Nie mam ochoty najmniejszej spowiadać się z niczego nikomu, ale jestem zameldowana (sytuacja nie była do końca pewna jak wyjeżdżaliśmy, mam mieszkanie na kredyt które spłacam) i mnie to niestety obejmuje. Ktoś z was tak miał ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

W dniu 30.09.2021 o 04:26, mola napisał:

Rozumiem, że chodzi o spis powszechny w PL. Spisaliśmy się. Było to jakiś czas temu, ale jest tam pytanie, gdzie się aktualnie faktycznie mieszka. Jeśli zaznacza się zagranicę, to spis jest króciutki. Żadnych tam pytań o liczbę okien w mieszkaniu ani nic takiego.

@ajlo19

Ja się spisałam, podobno jestem zameldowana w PL, ale już od 3 lat tam nie mieszkam (tak przynajmniej mówi mama - że wciąż jestem u nich zameldowana). Podobnie jak @molawspomniała, jak wpisujesz, ze nie mieszkasz w Polsce to formularz jest faktycznie króciutki, jakieś 5min roboty. Słyszałam, że formularz jest super szczegółowy, brakuje tylko pytań o numer buta, ale nie odniosłam takiego wrażenia, może faktycznie z powodu miejsca zamieszkania ominęły mnie bardziej szczegółowe pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale się Was fajnie czyta. 
I ja ostatnio myślę o wyprowadzce ze względów politycznych. Pewnie GC nie wygram, w razie czego moge liczyć na pomoc rodziny (i moja i męża ma własne firmy) ale zastanawiam się czy USA by miało dla nas w ogóle sens. Nie mamy żadnego American Dream. Ja chciałabym mieszkać w cieplejszym miejscu ale Europejskie kraje południowe mi się totalnie nie podobają, są zbyt "luźni", leniwi. 
Zastanawiam  się jakie pieniądze może w USA zarobić spedytor/logistyk? I czy studia w UK są normalnie honorowane (Bachelor)?
Do wyprowadzki pewnie jak cos to lata ale tak tylko się rozglądam po świecie bo lubię mieć wszystko zaplanowane i przeanalizowane z każdej strony. 
Poziom życia nam pewnie spadnie wielokrotnie bo teraz zarabiamy każdy po kilkukrotnośc średniej krajowej (a mąż nieraz 1,5x tyle co ja). Ale boję się takiego kraju (Polski PiSowskiej) dla mojej córki. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, PannaEvans said:

Zastanawiam  się jakie pieniądze może w USA zarobić spedytor/logistyk? I czy studia w UK są normalnie honorowane (Bachelor)?

Jeśli się nie mylę to @MeganMarkle pracuje w logistyce. Ona wpada na forum mniej regularnie - może uda się ją wywołać do tablicy.

Studia w UK powinny być normalnie honorowane

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...