Skocz do zawartości

Przeprowadzka do USA - czy jest sens?


ajlo19

Rekomendowane odpowiedzi

VW ma beznadziejną opinie w kręgach samochodowych jeżeli chodzi o niezawodność (włączając w to Audi). Warto też zwrócić uwagę że Passat w US to samochód który w Europie był sprzedawany dwie generacje temu a teraz już przestał istnieć. Jedyne sensowne samochody to GTI i Golf R, resztę co próbują sprzedawać to SUVy. Diesle nigdy się nie przyjęły (a skandal z emisjami im nie pomógł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kzielu napisał:

Diesle nigdy się nie przyjęły (a skandal z emisjami im nie pomógł).

O ile przed skandalem emisyjnym u mnie można było czasem spotkać VW w TDIku tak teraz wymiotlo je zupełnie. Po tej burzy że spalinami na I5 w kierunku poludniowym bardzo często widywalem lory do przewozu aut a na nich same VW TDI. A wszystkie ciężarówki na tablicach z południowych stanów, Texas, New Mexico, itp. Prawdopodobnie wszystkie poszły do Meksyku i dalej.

W moich stronach najczęściej widać Golfa z bagaznikiem, czyli Jettę i trochę jakichś SUV. Ale to nie codziennie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kzielu napisał:

VW ma beznadziejną opinie w kręgach samochodowych jeżeli chodzi o niezawodność (włączając w to Audi). Warto też zwrócić uwagę że Passat w US to samochód który w Europie był sprzedawany dwie generacje temu a teraz już przestał istnieć. Jedyne sensowne samochody to GTI i Golf R, resztę co próbują sprzedawać to SUVy. Diesle nigdy się nie przyjęły (a skandal z emisjami im nie pomógł).

Pisałam prace licencjacka na studiach (w UK) i w Europie wśród osób które nigdy nie miały i nie planowały Vw ta niechęć wzrosła zaś wśród posiadaczy lub osób które chciały kupić wzrosła do niej sympatia ;) 

Co więcej klienci uważali, ze VAG zrobił to dla nich, żeby to im się lepiej jeździło (pomijając zyski firmy). 
Oczywiście Europa to nie Ameryka, ja pisałam tam gdzie mi było łatwiej zebrać dane, poza tym o USA wiem tyle co nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałam zapytać autorki czy udało się wyprowadzić do Stanów? I przy okazji zapytać jaki stan polecacie dla rodziny z 2 dzieci(2i7 lat) wyprowadzka tam to marzenie jednak coraz bardziej dopuszczamy sobie takie rozwiązanie, czy są jakieś firmy badz fora które pomagają znaleźć mieszkanie oraz prace..? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałam zapytać autorki czy udało się wyprowadzić do Stanów? I przy okazji zapytać jaki stan polecacie dla rodziny z 2 dzieci(2i7 lat) wyprowadzka tam to marzenie jednak coraz bardziej dopuszczamy sobie takie rozwiązanie, czy są jakieś firmy badz fora które pomagają znaleźć mieszkanie oraz prace..? 

Dzień dobry, jak przeczyta Pani moje posty w tym temacie to będzie łatwiej zorientować się w sytuacji.

Tak, wyjechaliśmy z pomocą wygranej w loterii. Chyba to jest najprostsza droga do wyjazdu, innych nigdy nie próbowaliśmy, wiec nie wiem.

Moje dzieci są w tym momencie w wieku Pani dzieci. Mogę tylko powiedzieć, że żłobki i miejsca gdzie dziecko może być po szkole , kiedy rodzice pracują, zjadają z 70% mojego wynagrodzenia.

Nie mam pojęcia jaki stan polecić nigdzie poza Ohio nie byłam (oprócz pierwszego lotu w Chicago). Wydaje mi się , że jednym z plusów tutaj jest rynek nieruchomości, myślę ze jest taniej w porównaniu z wieloma innymi miejscami.
Może być ok na start, kiedy nie ma zbyt dużo pieniędzy na start (jak u nas).

Proszę do mnie pisać jeśli ma Pani jakies pytania.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Anita91 said:

Witam, chciałam zapytać autorki czy udało się wyprowadzić do Stanów? I przy okazji zapytać jaki stan polecacie dla rodziny z 2 dzieci(2i7 lat) wyprowadzka tam to marzenie jednak coraz bardziej dopuszczamy sobie takie rozwiązanie, czy są jakieś firmy badz fora które pomagają znaleźć mieszkanie oraz prace..? 

Wypisz wymaluj nasza sytuacja. Tez mamy dziecie (2 i 7 lat). No i po 5 latach wyjazdzamy! Lot powrotny 27 pazdernika, najpierw na kilka tygodni do Polski, a potem do Szwajcarii :) 

Forum, ktore moze Ci pomoc to, na ktorym jestes obecnie. A co do pracy to najlepiej licz na siebie. Raczej bym nie liczyl na kogokolwiek pomoc.

Szukaj pracy i mieszkania w internecie. A i najwazniejsze, zeby szukac prace to musisz miec pozwolenie na prace w USA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...