Skocz do zawartości

Obywatelstwo- czas trwania procedury


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 22.08.2019 o 14:28, MeganMarkle napisał:

a jak widzę tych chińczyków w pracy co codziennie siedzą do 4 rano nad kompem i jeszcze w weekend pracują to jestem w szoku jak tak można. Zwłaszcza ze ja przecież dostarczam wyniki tak samo jak oni, tylko ze max 8h dziennie pracuje bo więcej nie mam zamiaru. Nie rozumiem tej kultury długiego niewydajnego pracowania 

Amen. Ja tez nie. Zwlaszcza jak sama zauwazylas, ich wyniki nie roznia sie radykalnie. Nikt mnie nigdy nie przekona ze pracoholizm to cos dobrego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2019 o 21:12, MeganMarkle napisał:

Mi jeszcze 4 lat do obywatelstwa brakuje, wiec się zastanowię jak przyjdzie co do czego, ale na ten moment myśle tak - owszem, rozliczanie się z IRS forever to wrzód na dupie, ale za to mając amerykański paszport zawsze ma się opcje wjazdu (w razie gdyby jakaś wojna czy coś ) bez proszenia się o wizę, nikt Cię tez z kraju nie wyrzuci - z GC jesteś jakby obywatelem drugiej kategorii i zawsze będziesz zdany na łaskę obecnego prawa imigracyjnego.

Ja mam takie samo podejscie. Ja moge aplikowac za 1.5 roku - jak tylko bede mogla to skladam papiery, jak dostane obywatelstwo to sobie moge smigac/mieszkac/gdzie akurat mnie poniesie w zaleznosci od humoru :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Hey, 

Moze ktos sie orientuje i pomoze.. zlozylem papiery wniosek N400 na obywatelstwo USA, jestem juz po Biometrics, czas oczekiwania na egzamin/slubowanie to okolo 11mcy w Californi. Oczywiscie pewnie  sie wydluzy z powodow COVID i tu mam pytanie, czy mozliwy jest powrot do Polski (z powodow rodzinnych/zdrowotnych - cos jak bialy paszport)  przed slubowaniem/egzaminem i czy mozna taki egzamin zdac w ambasadzie USA w danym kraju (Polce) jesli sprawa jest juz w toku? czy mozna go zdac tylko w USA?

Dziekuje za odpowiedz jesli ktos wie.

Sebastian

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspertem nie jestem ale raczej się nie spodziewam, żeby to było możliwe. I dodam że w obecnej sytuacji bym się na twoim miejscu nie ruszała z usa (chyba że to sprawa życia lub śmierci) bo możesz już nie wrócić. Nie mówiąc już o tym że z domu nawet nie powinno się teraz ruszać. :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi, oczywiscie nie  planuje w takim razie  sie nigdzie ruszac z wiadomych przyczyn. moja sprawa ogarnieta zdalnie jak na razie moze obejdzie sie bez bialego paszportu choc to teraz i tak niemozliwe  bo USCIS zamkniete na twardo. Choc nie  latwo byc epicentrum epidemii wiedzac ze jest sie w kraju bez sluzby zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 24.03.2020 o 18:57, katlia napisał:

Tell us something we don't know ;) 

Wystarczy spojrzec na ilosc zgonow COVID19 na dzisjszy dzien 85.000, komentarz zbyteczny... :(  poza tym sluzba zdrowia w USA jest  tylko dla bogatych lub dobrze zarabiajcych, tu gdzie mieszkam w CA (okolice San Francisco)  najnizsze ubezpeiczenie na osobe w Kaiser to $750 miesiecznie gdzie deductable jest na poziomie moze max 20% za reszte doplaczasz  czyli dla pary w skali roku to: $18.000 wydatku tylko na ubezpeiczenei, ktore nic nie daje i wymaga doplaty 80% za zabiegi, uslugi ect. Sensowne taryfy zaczynaja sie od $1200 za osobe/mo  co daje nam w skali roku na pare $28.800 nie liczac dziecka itd!!! W niektorych stanach to niemalze income annual  :)  Poczytaj forum jest milion topikow na tym forum o tym jak to dziala  i jak to jest  nieudolne w USA w porownaniu np. do Kanadyjskiej sluzby zdrowia i systemu zarzadzania.

Pozdro

Edytowane przez tupilac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, tupilac napisał:

Wystarczy spojrzec na ilosc zgonow COVID19 na dzisjszy dzien 85.000, komentarz zbyteczny... :(  poza tym sluzba zdrowia w USA jest  tylko dla bogatych lub dobrze zarabiajcych, tu gdzie mieszkam w CA (okolice San Francisco)  najnizsze ubezpeiczenie na osobe w Kaiser to $750 miesiecznie gdzie deductable jest na poziomie moze max 20% za reszte doplaczasz  czyli dla pary w skali roku to: $18.000 wydatku tylko na ubezpeiczenei, ktore nic nie daje i wymaga doplaty 80% za zabiegi, uslugi ect. Sensowne taryfy zaczynaja sie od $1200 za osobe/mo  co daje nam w skali roku na pare $28.800 nie liczac dziecka itd!!! W niektorych stanach to niemalze income annual  :)  Poczytaj forum jest milion topikow na tym forum o tym jak to dziala  i jak to jest  nieudolne w USA w porownaniu np. do Kanadyjskiej sluzby zdrowia i systemu zarzadzania.

Pozdro

W rozpoznawaniu sarkazmu zostales aktualnym forumowym mistrzem swiata... Gratulacje !

  • Haha 3
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...