Skocz do zawartości

Koronawirus lotniska w USA


kismet75

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, kzielu napisał:

Nie - zainwestowal Twoje m.in. pieniadze (podatnikow) bo mu sie wydawalo ze zbawi swiat (US) i zrobilby to tylko po to zeby wygrac wybory...

A poza tym wyglada na to ze mamy tu kolejnego anti-vaxxera in the wild. Nikt to szczepienia na to (jak bedzie dostepna) nie bedzie zmuszal - tak jak na grype nikt nie zmusza. Selekcja naturalna at its best.

Ja tam czytałem, że ma udziały we francuskiej firmie farmaceutycznej Sanofi Aventis, producencie Plaquenil (rynkowa nazwa dla hydroksychlorochiny). Jakie i ile udziały mają krewni i znajomi królika - tego nie wiemy.

https://www.yahoo.com/huffpost/donald-trump-stake-company-hydroxychloroquine-112913777.html

https://www.nytimes.com/2020/04/06/us/politics/coronavirus-trump-malaria-drug.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
5 godzin temu, ROB7 napisał:

Blizej mi do wypowiedzi G.Brauna ,niz do waszego kolka rozancowego wspolnie adorojucego sie, lizusy i aparatczyki:P

 

Twoja wypowiedź jest truizmem - z moich obserwacji wynika, iż większość regularnych forumowiczów prezentuje poglądy liberalne (w moim odczuciu zbieżne z linią Demokratów w większości przypadków) podczas gdy osoby wypowiadające się w duchu zgodnym z obecnym POTUS'em (nazwijmy - o poglądach zbliżonych do Republikanów) są w zdecydowanej mniejszości i niestety ale w taki czy inny sposób zniechęcane do częstego kontrybuowania na forum...

(nie mogę usunąć Twojego video z cytatu w żaden sposób...) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, maciopa napisał:

z moich obserwacji wynika, iż większość regularnych forumowiczów prezentuje poglądy liberalne (w moim odczuciu zbieżne z linią Demokratów w większości przypadków) podczas gdy osoby wypowiadające się w duchu zgodnym z obecnym POTUS'em (nazwijmy - o poglądach zbliżonych do Republikanów) są w zdecydowanej mniejszości

Bo to jest forum imigrantów do USA w pierwszym pokoleniu. Im zawsze będzie bliżej do "filozofii" otwartych granic USA pod każdym względem. Biznes to biznes. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PiciuK napisał:

Cóż, to polityczne zacietrzewienie tego towarzystwa wzajemnej adoracji odziera ich nawet z ludzkich odruchów. Nieważne, że można uratować "kilka" istnień ludzkich wspominanym lekiem. Trump o tym leku mówił, więc jest zły, nieważne, że funkcjonuje od kilkudziesięciu lat, że w wielu miejscach na świecie pomógł pacjentom. Nawet nie wspominaj o tym leku, bo z marszu jesteś uznany za członka wyznawców płaskiej ziemi. Możesz się  polizać między swoimi.  Ciekawy tylko jestem, czy mieliby odwagę powiedzieć to w oczy człowiekowi pod respiratorem, nie wspominając już o kimś z rodziny...

To towarzystwo patrzy na konkretne wyniki badac a nie to co media - ktore sami oceniacie jako calkowicie niewiarygodne - opowiadaja. Z jednej strony media klamia, fake news itp, z drugiej pojawia sie historyjka o jakims tam sukcesie bez zadnych sensownych wynikow medycznych i od razu omg, bedziemy ratowac ludzi. Mistrzostwo swiata w hipokryzji ktore jest jedna z cech z kolei prawej strony...  Rozdawanie pieniedzy jest zle bo socjalizm, ale czek na $1200 to chetnie przytule (poza Marwinem ktory dosc wprost pisze ze mu sie to nie podoba).

Albo lzy wyciskajace zdanie o "powiedzenieniu temu komus pod respiratorem". Problem z tym wszystkim jest taki ze takie wypowiedzi nie trzymaja sie zadnej logiki - najmniejszej. Bo bez wzgledu co za bzdury tutaj na forum wypisujemy, to pomysl ze srodowisko medyczne majac sensowny lek nie sprobowalo by go uzyc (a sprobowalo - przeciez co chwila ktos robi kontrolowane testy ktore - uwaga, spoiler alert - nie przynosza zadnych rezultatow (poza jedna historyjka - tak wiem) jest komiczne kuriozalne. 

Oni (lekarze) zdecydowanie przeciez lubia jak ludzi umieraja, ich ulubiona rozrywka to siedzenie po 48 albo wiecej godzin w szpitalu ryzykujac zarazeniem (taka wspolczesna rosyjska ruletka, polecam) a pozniej nie moga zobaczyc sie ze swoimi rodzinami, muszac sie izolowac (zbawienie, pewnie maja ich dosyc).

Filmik Brauna mialem wyciac ale w sumie po co, takie rzeczy to swiadcza o tym kto go wkleil..... Przy okazji polecam wyczajenie co jest monetization na Youtube i dlaczego niektorzy beda opowiadali najwieksze mozliwe pierdoly tylko po to zeby ktos je ogladal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PiciuK napisał:

Nadal swoje morały prawisz.  Badania nad tym lekiem są prowadzone w wielu krajach i są optymistyczne.

 

Nie wszędzie. Są też badania które pokazują coś całkiem odwrotnego, np. tu https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.04.16.20065920v1.full.pdf

Można sobie o tym poczytywać też tutaj: https://www.theguardian.com/world/2020/apr/22/hydroxychloroquine-coronavirus-scientific-studies-research

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, maciopa said:

Twoja wypowiedź jest truizmem - z moich obserwacji wynika, iż większość regularnych forumowiczów prezentuje poglądy liberalne (w moim odczuciu zbieżne z linią Demokratów w większości przypadków) podczas gdy osoby wypowiadające się w duchu zgodnym z obecnym POTUS'em (nazwijmy - o poglądach zbliżonych do Republikanów) są w zdecydowanej mniejszości i niestety ale w taki czy inny sposób zniechęcane do częstego kontrybuowania na forum...

(nie mogę usunąć Twojego video z cytatu w żaden sposób...) 

No nie da sie tego nie zauwazyc, jakas tu cholerna nagonka panuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PiciuK napisał:

Cóż, to polityczne zacietrzewienie tego towarzystwa wzajemnej adoracji odziera ich nawet z ludzkich odruchów. Nieważne, że można uratować "kilka" istnień ludzkich wspominanym lekiem. Trump o tym leku mówił, więc jest zły, nieważne, że funkcjonuje od kilkudziesięciu lat, że w wielu miejscach na świecie pomógł pacjentom. Nawet nie wspominaj o tym leku, bo z marszu jesteś uznany za członka wyznawców płaskiej ziemi. Możesz się  polizać między swoimi.  Ciekawy tylko jestem, czy mieliby odwagę powiedzieć to w oczy człowiekowi pod respiratorem, nie wspominając już o kimś z rodziny...

Parę uwag w temacie: 

1) Lek owszem, funkcjonuje od lat i pomaga pacjentom, ale nie jest  powiedziane, że jest złotym remedium na COVID-19 (łącznie w artykule, który sam przytoczyłeś). To są ciągle próby kliniczne, które mają odpowiedzieć, w jakim stopniu lek pomaga. Oraz znowu - że lek jak pomaga, to we wczesny, stadium, jak człowiek jest pod respiratorem to już jest za późno.Problemem nie jest sam lek, ale jak się wypowiadał o nim prezydent - bo przekaz poszedł "mamy lek, możemy się przestać martwić", co jako całość nie jest prawdą. Przekaz powinien iść: pracujemy nad opcjami, testujemy ten lek i tamtem, robimy co możemy. I ja nie posądzam Trumpa o złe intencje, ale - uwaga- tu będzie krytyka - jest bardzo kiepskim mówcą jeśli chodzi o przekazywanie konkretnych informacji. Zamiast powiedzieć: oddaję głos mojemu doradcy, on państwu lepiej wyjaśni, to bierze się za wyjaśnianie i wychodzi jak wczoraj - kiedy Trump zasugerował jako leczenie zastrzyki z środków dezynfekujących. 

2) Z jednej strony mamy: Trump powiedział = złe rozwiązanie, z drugiej strony mamy Trump powiedział = prawda objawiona. Jeśli już mówimy o zacietrzewieniu - to dla mnie jesteś w top three na forum jeśli chodzi o zacietrzewienie, co widać po braku odpuszczenia w stosownym momencie, ciągnięcia i eskalacji tematu, do momentu gdzie już nie idą argumenty merytoryczne, tylko inwektywy ("Możesz się  polizać między swoimi.") 

3) Tu będzie laurka dla @marwin (pozdrowienia również dla żony), z którego poglądami zazwyczaj się nie zgadzam, natomiast cenię za konsekwencję w poglądach, dyskusję zawsze na poziomie oraz wyważone jeśli chodzi o poziom emocji wypowiedzi. Myślę, że republikańskich forumowiczów jest tu więcej, tylko po prostu rzadziej wpadają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...