Skocz do zawartości

Dyskusje na temat aktualnych wydarzen w Polsce


ilon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
6 godzin temu, PiciuK napisał:

Jeżeli ktoś uzurpuje sobie prawo do bycia panem życia i śmierci, to zawsze ma wybór...

Otóż to. Cała gromada ludzi, utożsamiająca się z ruchem pro-life, uzurpuje sobie to prawo i jakoś tego nie widzą :mellow:

 

3 godziny temu, Halyna napisał:

Sięgnij sama do aktów źródłowych także w kwestii stosowania wyroków TK w Polsce. Na tym polega proces weryfikacji papki informacyjnej oraz uczenia się.

Czytając wielokrotnie takie posty, nieustannie zastanawia mnie, skąd się biorą tacy przemądrzali ludzie? Dosłownie, tak jak definicja wskazuje, nie mądrzym nie inteligentni, ale przemądrzali? Rodzą się tacy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/29/2020 at 1:37 PM, PiciuK said:

Ja jestem niewierzący i nie mogę sobie uzmysłowić skąd u ludzi taka chęć = po prostu = zabijania innych ludzi. Nie chcesz tego dziecka - OK - oddaj, ale nie zabijaj.

Pod słowami aborcja, eutanazja sprytnie ukryte jest zwykłe morderstwo. Warto zobaczyć sobie na YT, jak wygląda

owa aborcja - tak nawet zwierząt się dzisiaj nie zabija... Eutanazja? To znaczy co - stary rodzic w domu starców do uśpienia, bo tylko koszty generuje? Jak chcesz prawnie to usankcjonować?

Szanuje twój pogląd i nie zrozum mnie zle, nie chodzi o to by zachęcać do aborcji - ale temat nie jest taki czarno-biały jak to się upraszcza. Gdybys miał wybór między obrona własna i zabiciem napastnika a tym ze on zabije ciebie czy twoje dziecko to zabił byś czy nie? Czy gdyby twoja żona była w ciąży i okazało się nosi dziecko które nie ma głowy i umrze zaraz po porodzie to byłbyś z tym ok żeby skazać ją na mękę bycia żywą trumną? Nie musisz odpowiadać. Tylko to przemysł. Bo łatwo się gada i ocenia dopóki nas to nie dotyczy. To są trudne tematy. Wg mnie powinno się edukować kobiety dlaczego aborcja jest złym pomysłem, informować je o opcjach i otoczyć opieka i wsparciem kobiety które zdecydują się dzieci niepełnosprawne rodzic, dając im wybór. To jest fair. Natomiast to co głoszą tzw „obrońcy życia” (w moim odbiorze) to jest „nie pozwólmy nikomu usuwać ciąży ale miejmy w dupie dalsze życie tych dzieci, choćby żyły w męczarniach miejmy to w dupie”. W tym jest problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/30/2020 at 10:46 PM, cee said:

Pozwolisz, ze skopiuję cześć odpowiedzi z prywatnej wiadomości:

„Obawiam się, że kwestie prawa i legalności spraw nie mają w Polsce już żadnego znaczenia, i za to niestety odpowiada PiS. Dziewictwo traci się raz, i działania Kaczyńskiego wokół Trybunału Konstytucyjnego w 2016 roku były tym utraceniem dziewictwa. Od tamtego czasu żaden „legalny” argument nie ma już żadnego znaczenia, bo wszystko da się podważyć. Ja sam przestałem się interesować ich dalszym łamaniem konstytucji, bo po pierwszym złamaniu, system przestał działać i wszystko co nastąpiło po nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Gdyby PiS od początku trzymało się prawa, to by mieli jakieś pole manewru, ale dziś, ich powoływanie się na prawo jest co najwyżej śmieszne. Ale o tym to powinni byli myśleć w 2016...”

W Polsce, z woli niestety prawicy, od jakiegoś już czasu nie rządzi już prawo, ale emocje. Dziś te emocje są przeciwko prawicy i naiwnością było myślenie, że rządzić PiS będzie zawsze... PiS-owcy sworzyli system który faktycznie daje możliwość naginania prawa, jeśli wręcz nie jego łamania, i teraz ktokolwiek przejmie w przyszłości władzę, zrobi dokładnie to samo. Czy będzie z lewicy, czy z bardziej skrajnej prawicy. I tak samo zrobią ci którzy przyjdą po kolejnej zmianie nastrojów.

Niestety obawiam się, ze poprzednie 25 lat było wyjątkiem i poszło na marne. Straciliśmy dystans do UK czy USA, gdzie system przetrwa nawet najbardziej krabrnego i ambitnego śmiertelnika... Polska została dzięki prawicy zredukowana do przysłowiowej republiki bananowej gdzie zwycięsca bierze wszystko. Niestety, po 1989 roku zrobiliśmy krok w przód, a potem trzy kroki w tył. I wyglada na to, ze w tej pozycji pozostaniemy w przewidywalnej przyszłości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek popularność pewnego wulgarnego hasła o akronimie 53 nawet mnie zaskakuje. Moi znajomi (których miałem za dość umiarkowanych i nigdy nie zaangażowanych politycznie) od kilku dni używa go jako takiego "dzień Dobry" albo "Cześć" albo ... "Szczęść Boże". Obecnie witają się ze mną: "***** ***" i oczekują wręcz odzewu w tej samej formie.

To takie nowoczesne "Precz z Komuną". Nadal nie wiem co ma być oczekiwanym wyjściem z tej sytuacji - jak to się ma skończyć. Rozumiem, że protestujący chcą aby rządzący generalnie "wy....li" aczkolwiek przypominam wszystkim "wybory za 3 lata"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu z większością się zgodzę, ale jeśli chodzi o "majsrrowanie" przy TK tk trzeba wziąć pod uwagę wcześniejsze działania poprzedników, (z 2015 roku) i ichsze obsadzanie stołków swoimi. Jedni drugich warci.

Zastanawia mnie tylko, dlaczego lewica, poko, ko etc. nie cytuja teraz Pana Zolla, Rzeplinskiego np, którzy wypowiadają się w tym samym tonie o orzeczeniu/wyroku TK :huh:

A jeśli chodzi o emocje, to pelna zgoda. Dlatego też napisalem o sterowanych protestach, bo jak wiemy doskonale zawsze ktoś się przyklei. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mcpear napisał:

Aczkolwiek popularność pewnego wulgarnego hasła o akronimie 53 nawet mnie zaskakuje. Moi znajomi (których miałem za dość umiarkowanych i nigdy nie zaangażowanych politycznie) od kilku dni używa go jako takiego "dzień Dobry" albo "Cześć" albo ... "Szczęść Boże". Obecnie witają się ze mną: "***** ***" i oczekują wręcz odzewu w tej samej formie.

To takie nowoczesne "Precz z Komuną". Nadal nie wiem co ma być oczekiwanym wyjściem z tej sytuacji - jak to się ma skończyć. Rozumiem, że protestujący chcą aby rządzący generalnie "wy....li" aczkolwiek przypominam wszystkim "wybory za 3 lata"

Szkoda że te emocje sa wykorzystywane i "brat" staje przeciw "bratu" :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cee napisał:

Zastanawia mnie tylko, dlaczego lewica, poko, ko etc. nie cytuja teraz Pana Zolla, Rzeplinskiego np, którzy wypowiadają się w tym samym tonie o orzeczeniu/wyroku TK 

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/prof-andrzej-rzeplinski-nie-jestesmy-holota-wywiad-ze-mna-dla-dzienniku-gazecie-prawnej-zmanipulowano  Prof. Rzepliński ma ostatnio kłopoty z pamięcią. Przydałby mu się AMOL (na pamięć i koncentrację), kiedyś szeroko reklamowany w TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/3/2020 at 1:02 PM, cee said:

I znowu z większością się zgodzę, ale jeśli chodzi o "majsrrowanie" przy TK tk trzeba wziąć pod uwagę wcześniejsze działania poprzedników, (z 2015 roku) i ichsze obsadzanie stołków swoimi. Jedni drugich warci.

To prawda, jedni są czasem warci drugich, i dlatego tak ważna dla obywateli jest niezależna władza sądownicza. A to właśnie ten „okropny” Trybunał, jeszcze pod przewodnictwem Rzeplinskiego, stwierdził nielegalność działań PO z czerwca 2015 roku (wybranie dwóch czy trzech sędziów „na zaś”). Wyobrażasz sobie dziś taką niezależność sędziów od środowiska z którego się wywodzą? Ja nie.

PiS Trybunał zniszczył. Z komunistycznym prokuratorem stanu wojennego i rozkrzyczaną dewotką nie chciał się fotografować nawet prezydent Duda gdy im wręczał nominacje... dodaj do tego panią przewodniczącą, jak to prezes Kaczyński powiedział, jego „odkrycie towarzyskie”... z sądu rejonowego w Poznaniu.... i masz „dream team” który nie na absolutnie żadnego poważania w społeczeństwie, a jeśli coś wywołuje, to tylko rosnący gniew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...