Skocz do zawartości

Dyskusje na temat aktualnych wydarzen w Polsce


ilon

Rekomendowane odpowiedzi

Hej kochani forumowicze, chcieliscie nowy watek - prosze bardzo. Dyskusje na temat aktualnych wydarzen w Polsce - polityka, protesty, aborcja, wasze odczucia na temat tego co sie aktualnie dzieje w Polsce.

I uwaga, krotkie przypomnienie - jezeli ktos ma inna opinie i poglady niz wy - wcale nie znaczy, ze ktos jest w bledzie albo jest glupszy. Prosimy wiec o kulturalne wypowiedzi, bez wyzwisk i bez wulgaryzmow. 

Przenosze wszystkie odpowiedzi z poprzedniego tematu, zeby nie zasmiecac.

Happy Friday!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
On 10/27/2020 at 2:15 PM, mcpear said:

To chyba nie jest jedynie sytuacja związana z Polska - mam na myśli lekkomyślność w obchodzeniu się z wirusem. To chyba generalny problem Europy i USA (mam mniejsze ostatnio kontakty z Południową Ameryką czy Azją). Narzekasz na Polskę bo masz kontakty, czytasz i rozmawiasz z Polakami. W Hiszpanii i Włoszech nie jest lepiej. Na Węgrzech czy Rumunii jest identycznie. Ludzie po pierwsze są zmęczeni obostrzeniami, po drugie często ekonomicznie patrzą, że kwarantanna to niższe zarobki lub potencjalnie stracony biznes, po trzecie wiedzą, że 95% przypadków jest łagodne i generalnie godzą się z ryzykiem zachorowania. Nie jesteśmy w tej kwestii "narodem szczególnym"

Ale mi w ogóle nie chodziło o covid pisząc o wstydzie za Polskę (bo tu się zgadzam że królem nieogarnięcia tematu pandemii są stany) ale o to co PiS wyprawia z tym TK i zakazem aborcji.. robi się państwo kościelne, jakaś zmutowana forma katolickiego faszyzmu. Wstyd :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, MeganMarkle said:

Ale mi w ogóle nie chodziło o covid pisząc o wstydzie za Polskę (bo tu się zgadzam że królem nieogarnięcia tematu pandemii są stany) ale o to co PiS wyprawia z tym TK i zakazem aborcji.. robi się państwo kościelne, jakaś zmutowana forma katolickiego faszyzmu. Wstyd :( 

W sumie gol chyba samobojczy sobie strzelili bo wiekszosci PISowcow to podejzewam ze ten temat centralnie zwisa i chyba kompletenie przeszacowali ludzi co wiekszosc spoleczenstwa o tym sadzi. Tutaj wcale nie jest lepiej - Amy Coney Barrett to taka tutejsza Kaja Godek czy jak jest tak  - z tym ze o ile Godek znajdzie sie na smietniku historii, to ACB dostala dozywotnie stanowisko w SCOTUS (o czym pisalem w innym watku w kwestii absolutnie kuriozalnych wnioskow w nim przedstawionych). I wtedy dopiero sie tutaj moze zaczac odbywac katolicki faszyzm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, kzielu said:

W sumie gol chyba samobojczy sobie strzelili bo wiekszosci PISowcow to podejzewam ze ten temat centralnie zwisa i chyba kompletenie przeszacowali ludzi co wiekszosc spoleczenstwa o tym sadzi. Tutaj wcale nie jest lepiej - Amy Coney Barrett to taka tutejsza Kaja Godek czy jak jest tak  - z tym ze o ile Godek znajdzie sie na smietniku historii, to ACB dostala dozywotnie stanowisko w SCOTUS (o czym pisalem w innym watku w kwestii absolutnie kuriozalnych wnioskow w nim przedstawionych). I wtedy dopiero sie tutaj moze zaczac odbywac katolicki faszyzm...

To prawda, podobne klimaty się wszędzie robią... jako osoba wierząca nie mogę zrozumieć tej potrzeby narzucania swoich poglądów innym, która ta silnie odczuwają katolicy. Nie możemy po prostu nie mieszać państwa z kościołem? Mieć wszystko legalne (aborcja,antykoncepcja, eutanazja) i każdy postępuje zgodnie z własnym sumieniem? Naprawdę nie czaje... :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując klasykę:

Olgierd Jedlina: Kumotrze szyszkowniku, coś mi przyszło do głowy. Dlaczegóżby po prostu nie udostępnić eliksiru wszystkim? Wtedy nareszcie będziemy wiedzieli, kto chce być krasnalem, a kto nie. Prawdziwi krasnale zostaną, a innych nam nie potrzeba.
Kilkujadek: Sęk w tym, że my potrzebujemy wszystkich. I tych co chcą, i tych co się wahają. Bo inaczej mogłoby dojść do tego, że któregoś dnia tylko my dwaj musielibyśmy koniom grzywy pleść. Ja wiem, polococktowcy nas nie kochają. Ale my ich tak długo będziemy kochać, aż oni nas wreszcie pokochają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MeganMarkle napisał:

To prawda, podobne klimaty się wszędzie robią... jako osoba wierząca nie mogę zrozumieć tej potrzeby narzucania swoich poglądów innym, która ta silnie odczuwają katolicy. Nie możemy po prostu nie mieszać państwa z kościołem? Mieć wszystko legalne (aborcja,antykoncepcja, eutanazja) i każdy postępuje zgodnie z własnym sumieniem? Naprawdę nie czaje... :( 

 

ks. Lemanski.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, MeganMarkle said:

Ale mi w ogóle nie chodziło o covid pisząc o wstydzie za Polskę (bo tu się zgadzam że królem nieogarnięcia tematu pandemii są stany) ...

To chyba nie wiesz co tu (w Polsce) z Covidem sie dzieje..  Stany w tym porownaniu wypadaja mistrzowsko... 

1 hour ago, PiciuK said:

Ja jestem niewierzący i nie mogę sobie uzmysłowić skąd u ludzi taka chęć = po prostu = zabijania innych ludzi. Nie chcesz tego dziecka - OK - oddaj, ale nie zabijaj.

Pod słowami aborcja, eutanazja sprytnie ukryte jest zwykłe morderstwo. Warto zobaczyć sobie na YT, jak wygląda

owa aborcja - tak nawet zwierząt się dzisiaj nie zabija... Eutanazja? To znaczy co - stary rodzic w domu starców do uśpienia, bo tylko koszty generuje? Jak chcesz prawnie to usankcjonować?

Ale mnie takie piepszenie wkurza. Czlowieku nikt nie mowi o aborcji zdrowych, pieknych usmiechnietych dzieci ktore od tak mozna oddac do adopcji, czy jak to jeden madry zasugerowal sprzedac za 25 tys $. 

Tu chodzi o koniecznosc donoszenia ciazy w ktorej wykryto wade letalna.  Zeby tylko ochrzcic i pochowac.. Zebys nie musial googlowac o co chodzi...

Wady letalne powodują, że nawet jeśli płód dożyje do porodu, umrze najprawdopodobniej wkrótce po nim, a jego cierpienie może być cierpieniem nieprzerwanym. Wady letalne to między innymi zespół Edwardsa i zespół Patau. Wady letalne to także bezczaszkowie, bezmózgowie czy holoprozencefalia, która powoduje niewykształcenie mózgu, oko cyklopa oraz połączenie się ust i nosa w tak zwany ryjek.

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego takie ciąże nie będą mogły być przerywane. - Zmuszanie do noszenia takiej ciąży  wiąże się z określonymi medycznymi powikłaniami. Chore płody często obumierają wewnątrz macicy. U kobiety dochodzi do zakażenia, może dojść do sepsy, czy krwotoku."

 

W Polsce w 2019 r przeprowadzono 1110 zabiegi ( w 1074 przypadkach badania wykazaly nieodwracalne upośledzenia płodu albo nieuleczalna choroba zagrażająca życiu , w 33 przypadkach przeprowadzono zabieg, ponieważ ciąża zagrażała życiu lub zdrowiu kobiety. W 3 przypadkach zachodziło uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego, jak gwałt lub kazirodztwo) 

 

Prosze doczytaj, doucz sie o co chodzi a nie piepsz glupot nie chcesz to oddaj... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, agatenka napisał:

To chyba nie wiesz co tu (w Polsce) z Covidem sie dzieje..  Stany w tym porownaniu wypadaja mistrzowsko... 

Ale mnie takie piepszenie wkurza. Czlowieku nikt nie mowi o aborcji zdrowych, pieknych usmiechnietych dzieci ktore od tak mozna oddac do adopcji, czy jak to jeden madry zasugerowal sprzedac za 25 tys $. 

Tu chodzi o koniecznosc donoszenia ciazy w ktorej wykryto wade letalna.  Zeby tylko ochrzcic i pochowac.. Zebys nie musial googlowac o co chodzi...

Wady letalne powodują, że nawet jeśli płód dożyje do porodu, umrze najprawdopodobniej wkrótce po nim, a jego cierpienie może być cierpieniem nieprzerwanym. Wady letalne to między innymi zespół Edwardsa i zespół Patau. Wady letalne to także bezczaszkowie, bezmózgowie czy holoprozencefalia, która powoduje niewykształcenie mózgu, oko cyklopa oraz połączenie się ust i nosa w tak zwany ryjek.

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego takie ciąże nie będą mogły być przerywane. - Zmuszanie do noszenia takiej ciąży  wiąże się z określonymi medycznymi powikłaniami. Chore płody często obumierają wewnątrz macicy. U kobiety dochodzi do zakażenia, może dojść do sepsy, czy krwotoku."

 

W Polsce w 2019 r przeprowadzono 1110 zabiegi ( w 1074 przypadkach badania wykazaly nieodwracalne upośledzenia płodu albo nieuleczalna choroba zagrażająca życiu , w 33 przypadkach przeprowadzono zabieg, ponieważ ciąża zagrażała życiu lub zdrowiu kobiety. W 3 przypadkach zachodziło uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego, jak gwałt lub kazirodztwo) 

 

Prosze doczytaj, doucz sie o co chodzi a nie piepsz glupot nie chcesz to oddaj... 

Z Twojego wpisu (a także innych osób) wynika, że nikt nie zadał sobie trudu aby zapoznałać się z wyrokiem TK w zestawieniu z przepisami ustawy, których dotyczył, tylko ewidentnie przyjmuje się papkę informacyjną sprzedawaną przez niektóre media jako "prawdę objawioną".

Swoją drogą gdzie jest MODERACJA na tym forum, skoro dopuszcza słowa powszechnie uznane za obraźliwe? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nóż otwiera jak słyszę, że aborcja będzie jak środek antykoncepcyjny. Po pierwsze jest to decyzja strasznie ciezka psychicznie i fizycznie do podjecia. Nie jest to jak wyskok na jajeczka do restauracji z rana. I chyba wiekszosc ludzi nie rozumie, ze tu chodzi o mozliwosc wyboru. A w ogóle,  jak widzę faceta, który chce decydować co kobieta może, a czego nie, to już w ogole mnie trzęsie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ilon poleca ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...