Skocz do zawartości

Pierwsze Kroki W Usa .. (Emigracja) Do San Francisco


mariano85

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

hej, wiec z ID/prawem jazdy musialem pujsc do DMV, wypelnic wniosek, zaplacic $28 pokazc Green Card or passport wszystko zajelo 10 min i w ciagu 14 dni powinni mi przyslac nowe!
new-age, no to super!! jak bedizecie w okolicach SF to daj znac!

Teraz historia z innej beczki!!! Przestroga dla innych!
W piatek ok 1pm zazwonila do mnie kobieta mowiaca bardzo dobrez po angielsku ale z akcentem nr tel (904 638 5857 Jacksonville Floryda)

I mowi ze ona jest "Federal Investigation Department". I ze ja jestem " investigated for fraud and there is a case against "name, physical address, and taxes". WTF????
Po pierwsze byla bardzo niemila, straszyla mnie ze w ciagu 24 godzin musze zglosic sie na Polcje i do sadu, ze strace swoj samochod, wszystkie pieniadze i pujde siedziec! Na poczatku bardzo sie przestraszylem i nie wiedzialem co jej powiedziec, wiec zawolalem mojego menadzera (amerykanin) czy by mogl posluchac bo ja nie mam pojecia co ona chce odemnie! Moje tax robil mi czlowiek ktory sie tym zajmuje od 20 lat i ma certyfikat Jak on popelnil jakis blad niech on sie tlumaczy, Ona moi ze komputer znalazl jakies nieprawidlowosci itd ze oujde siedziec!!!! WOW
Ona nie chciala zeby ktos byl przy mnie i mi pomagal, chciala zebym byl sam, wkoncu zadalem jej pare pytan jaki tax za ktory rok ona sie zaczela motac i moj menadzer powiedzial ze to scam, i zebym odlozyl sluchawke!!! Jak wpisalismy ten nr tel w google to pokazalo IRS scam!
Jej celem na koncu bylo zebym podal jej moj numer karty kredytowej i zaplacil $$$ to wszystko bedzie ok...
Nie pwiem ze na poczatku ta baba mnie troche przestraszyla.... Ale Ja mimo ze jestem jeszzce zôłtodziub tutaj w Stanach na zadne podawanie danych osobowych czy numerow karty bym nie poszedl ale ktos inny moze tak!

Wiec prosze was uwazajcie!!!!!

A tu nowy filmik :)
https://www.youtube.com/channel/UCkXNnIXzqhhowxkPGYsTn8g

Enjoy!

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kanadzie też tak telefonują, wmawiając, że sąd, że przepadek auta, nawet - że za dwa dni trafisz do aresztu. I są starsi ludzie, których tak nastraszono, że przelali z karty kredytowej pieniadze na podane konto.... Były też artykuły w prasie - że w sprawie TAXu nikt nigdy nie dzwoni - przysyłają pocztą list.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przestrogę. Na pewno przyda się forumowiczom dopiero zapuszczającym korzenie w USA.

Dodam tylko że nigdy, przenigdy nie należy podawać numeru SS telefonicznie. W gabinetach lekarzy którzy starają się twierdzić że to weryfikacja ubezpieczenia też niepotrzebne wg. prawa, chociaż czasami wychodzą z tego kłótnie z gorliwą recepcjonistką.

Na takie telefony mam jedną odpowiedz: "send it in writing". To kończy rozmowę.

P.S. A nie mówiłam że w DMV będzie łatwizna? :)

Nowy filmik super. Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo czesto studenci miedzynarodowi padaja ofiara takich telefonow. Uniwersytet rozsyla ostrzezenia dosc regularnie informujac o jakie informacje nikt nie bedzie pytal przez telefon, jesli to jest oficjalna sprawa. Nie mowiac juz o fakcie, ze zadna agencja nie ma pewnosci, ze po drugiej stronie telefonu jest ten kto ma byc. Osobiscie nawet nietypowa korespondencje z banku potwierdzam telefonem, zeby zweryfikowac list... Kiedys byly wyslane falszywki wygladajace jak listy z BoA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...