Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, katlia said:

Brzmi super, Megan! Kiedy przeprowadzka?

Jak dobrze pójdzie to na Thanksgiving :) a jak się nie uda to chociaż na swieta...

1 hour ago, kzielu said:

Nie wiem czy czytasz reddit, ale polecam r/fuckhoa jak ktos lubi horror stories. W cywilizowanych okolicach i nowych developments coraz trudniej o brak HOA a praktycznie to sie nie zdarza. Nasze jest akurat dosc rozsadne aczkolwiek juz byla lekka jazda o otwarcie osiedlowych ogolnodostepnych basenow w maju....

chyba poczytam.. a z drugiej strony może lepiej poczytam na początek zasady na jakich działa nasze HOA - za rok się wypowiem co sądzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Roelka v.2 said:

Moj mąż ma tak samo. Przeglądając ogłoszenia od razu odrzucał wszystkie domu z HOA. Niektóre były fajne, ale ja tez nie chciałabym byc ograniczana jakimiś głupimi sąsiedzkimi przepisami. ;)

My nie mieliśmy specjalnie wyboru... w tych okolicach wszystko z HOA a zależało nam głównie na najlepszych możliwych szkołach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Megan! Tez rok temu w tym czasie mniej wiecej sie zbieralismy do przeprowadzki na swoje i jakos tydzien przed swietami Bozego Narodzenia sie nam udalo przeprowadzic:) pozniej urzadzanie, rozpakowywanie, ufff az mi slabo jak sobie przypomne ale ja bylam w 9 mcu ciazy i pamietam jak w koncu wszystko z mezem poukladalismy, wykapalam sie, walnelam na lozko z tekstem “no to juz mozna rodzic”... i o 2 w nocy odeszly mi wody :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, MeganMarkle said:

Posesja jest ogrodzona ( z tylu domu) wiec jest to teraz zamkniety ale wokół samego basenu jest plotek oddzielający od ogródka i patio. Tego w żadnym innym domu nie widzieliśmy :) 

Jak budowalem basen to dodalem 'automatic cover' - plandeka wysuwa sie po powierzchni wody i go zakrywa po nacisnieciu guzika. Tez sie balem zeby maluchy sie nie potopily. 

Co do HOA - poczytaj jakie sa zasady. Ja mieszkam na prywatnej drodze, i formalnie to jest HOA ale praktycznie to go nie ma. Zasady dotyczace wygladu budynkow i otoczenia obowiazywaly przez 10 lat tylko od momentu wydzielenia subdivision, w sumie po to zeby ludzie od czapy nie budowali.Teraz juz tylko skladka na utrzymanie/odsniezanie drogi zostala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, vlade napisał:

Jak budowalem basen to dodalem 'automatic cover' - plandeka wysuwa sie po powierzchni wody i go zakrywa po nacisnieciu guzika

Ta plandeka za główne zadanie ma ochronę przed liśćmi i zapobieganie ostygnięciu wody przez noc jeśli basen jest ogrzewany. Chyba że jest tak dokładnie szczelna że się mysz nie przesliźnie. Nie żebym straszył ale dziecko sąsiadki utopilo się koło domu, w rowie w którym było wody po kostki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MeganMarkle napisał:

Posesja jest ogrodzona ( z tylu domu) wiec jest to teraz zamkniety ale wokół samego basenu jest plotek oddzielający od ogródka i patio. Tego w żadnym innym domu nie widzieliśmy :) 

W takim razie poprzednicy byli zapobiegliwi, chwała im za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, andyopole said:

Ta plandeka za główne zadanie ma ochronę przed liśćmi i zapobieganie ostygnięciu wody przez noc jeśli basen jest ogrzewany. Chyba że jest tak dokładnie szczelna że się mysz nie przesliźnie. Nie żebym straszył ale dziecko sąsiadki utopilo się koło domu, w rowie w którym było wody po kostki. 

Jest szczelna, u mnie w miescie jesli to masz to nie musisz ogrodzenia stawiać. Inna rzecz, że trzeba z niej wodę wypompowywać, i jeśli się tego nie robi to nawet po  niewielkim deszczu miejscami robi się niebezpiecznie. A oczywiscie, bez porównania ułatwia utrzymanie czystości, ciepła i poziomu wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, vlade napisał:

Jest szczelna, u mnie w miescie jesli to masz to nie musisz ogrodzenia stawiać. Inna rzecz, że trzeba z niej wodę wypompowywać, i jeśli się tego nie robi to nawet po  niewielkim deszczu miejscami robi się niebezpiecznie. A oczywiscie, bez porównania ułatwia utrzymanie czystości, ciepła i poziomu wody.

Moi znajomi mają coś takiego do ochrony na zimę. Ale konstrukcja jest taka że deszcz czy topniejący śnieg   z niej splywa na boki,  nie do basenu. Inni znów mają ogrodzony basen bo dwuakrowej loty im się nie chciało grodzic. Natomiast basen nakrywają na noc grubą folią bąbelkową zwijaną na bęben. Na korbę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, andyopole said:
Moi znajomi mają coś takiego do ochrony na zimę. Ale konstrukcja jest taka że deszcz czy topniejący śnieg   z niej splywa na boki,  nie do basenu. Inni znów mają ogrodzony basen bo dwuakrowej loty im się nie chciało grodzic. Natomiast basen nakrywają na noc grubą folią bąbelkową zwijaną na bęben. Na korbę. 


To ani jedno (winter cover) ani drugie (solar cover). Ta automatyczna wygląda tak:405FCF85-2590-0B38-16FBB5883AA931E7.jpg?

Edytowane przez vlade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...