Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

On 10/16/2020 at 3:58 AM, kzielu said:

HOA bylaws sa do przeczytania w momencie kupna domu i tylko te przepisy moze HOA egzekwowac. Wiec albo podpisujesz sie pod nimi swiadomie i kupujesz dom i jestes sam sobie winny (zakladajac ze zawiera taki przepis o nietrzymaniu swiatelek zbyt dlugo) albo wysylasz ich na drzewo po egzekwuja przepis ktory nie istnieje.

Czasami HOA to grupka ludzi nie majacych nic lepszego do roboty i szukaja dziury w calym wymyslajac wlasne przepisy ktore z rzeczywistoscia nie maja nic wspolnego. Moje doswiadczenia byly spoko, nikt sie o swiatelka nie czepial (a swiateczne to zdejmuje jak jest sensowna temperatura do skakania po drabinie a nie jak sie co komus przywidzi) .

True, tez dostaliśmy te bylaws do podpisania:) ja nie czytałam, mąż czytał i mówi ze spoko ale może faktycznie powinnam to przejrzeć? Tyle ze przecież nie zrezygnuje z kupna fajnego domu tylko dlatego ze mi światełka każą ściągnąć za wcześnie... zreszta jesteśmy już po removal of contingencies, czekamy tylko na bank i dom jest nasz! 

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, MeganMarkle said:

True, tez dostaliśmy te bylaws do podpisania:) ja nie czytałam, mąż czytał i mówi ze spoko ale może faktycznie powinnam to przejrzeć? Tyle ze przecież nie zrezygnuje z kupna fajnego domu tylko dlatego ze mi światełka każą ściągnąć za wcześnie... zreszta jesteśmy już po removal of contingencies, czekamy tylko na bank i dom jest nasz! 

Jakby Ci to powiedziec - ja swoich tez nie przeczytalem :) Dopiero zaczalem szukac odpowiednich przepisow jak zona przyczepe kupila, postawilem ja na podjezdzie do garazu i sie zastanawialem ile czasu zanim ktos sie zjawi z pretensjami... (72h wg. bylaws).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, MeganMarkle said:

Tyle ze przecież nie zrezygnuje z kupna fajnego domu tylko dlatego ze mi światełka każą ściągnąć za wcześnie... zreszta jesteśmy już po removal of contingencies, czekamy tylko na bank i dom jest nasz! 

Zgadzam sie, ze jezeli te bylaws nie sa jakies super restrykcyjne to warto z nimi zyc jezeli lubisz dom, okolice i szkoly. W koncu cos za cos. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W południowej CA większość "fajnych" planned communities ma HOA - nie poradzi się na to nic. Ja bylaws nie przeczytałem. Uznałem, że chce tu mieszkać więc po co mam się denerwować z góry na ograniczenia, na które i tak nic nie poradzę. Oprócz HOA to szereg z communities ma jeszcze Mello Roos - czyli taki dodatkowy podatek od nieruchomości, który jest nieodliczalny od podatku federalnego (jeśli się stosuje odliczenia itemizowane - a przy obecnych tutaj wartościach nieruchomości to w zasadzie każdy kto bierze mortgage nie korzysta z odliczenia ryczałtowego. Roczne odsetki od mortage + odliczenie za 10k za podatki są większe niż standard deductions)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/16/2020 at 4:27 PM, Patipitts said:

a tak z innej beczki to wysłałam dzisiaj papiery o ROC. Obiecałam sobie ze tym razem zrobię jak @ilonwyśle i zapomnę ale wlazłam na visajourney i juz sie zestresowałam ze jakies problemy bedą, wezcie powiedzcie ze nie bedą :P 

Haha no ja sie zabardzo nie chcialam przejmowac, bo sobie myslalam, ze lepiej te 2 lata czy ile tam procedura bedzie trwac to sobie pozyje bezstresowo w Ameryce, w razie jakby mi wyslali RFE i jakby mnie chcieli wywalic na zbity pysk, to sobie mysle a co mi tam, nie patrze na te statystyki i posty na VJ :D

Powodzenia! Daj znac jak procedura idzie. Moja kumpela tez jest w trakcie procesu, ale nie pamietam teraz kiedy dokladnie wyslali!

Jak tam kochani minal weekend? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2020 o 09:28, kzielu napisał:

Jakby Ci to powiedziec - ja swoich tez nie przeczytalem :) Dopiero zaczalem szukac odpowiednich przepisow jak zona przyczepe kupila, postawilem ja na podjezdzie do garazu i sie zastanawialem ile czasu zanim ktos sie zjawi z pretensjami... (72h wg. bylaws).

U mnie tyle samo, ale mamy osiedlowy parking na RVs wiec nie trzeba szukac "na miescie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, MeganMarkle said:

Czy ktoś może w prosty i szybki sposób wytłumaczyć mi różnice między joint tenancy a tenants in common? I tak w skrócie co ma większy sens?

Pamietam jak dzis ten telefon on naszej realtorki: "A! Zapomnialam zapytac. Jak chcecie wlasnosc? Joint Tenancy, Tenancy By Entirety czy Tenancy In Common? Dobrze by bylo jakbys sie zdecydowal w 2h..." I ten szalony ciag pytan do googla na parkingu przed sklepem :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha no ja sie zabardzo nie chcialam przejmowac, bo sobie myslalam, ze lepiej te 2 lata czy ile tam procedura bedzie trwac to sobie pozyje bezstresowo w Ameryce, w razie jakby mi wyslali RFE i jakby mnie chcieli wywalic na zbity pysk, to sobie mysle a co mi tam, nie patrze na te statystyki i posty na VJ
Powodzenia! Daj znac jak procedura idzie. Moja kumpela tez jest w trakcie procesu, ale nie pamietam teraz kiedy dokladnie wyslali!
Jak tam kochani minal weekend?  

Hehehe no ja wlasnie tak lubie sie sama pokatowac stresowaniem :D juz kiedys pisalam ze mam wircej siwych wlosow od meza :D
Dzisiaj dokumenty zostaly doreczone, Takze teraz tylko oczekiwanie z mojej strony... bede dawac znac jak postepy.
A co do weekendu to bylismy w sobote na country fall day w lokalnym skansenie. Byly zwierzaki, pumpkin patch, muzyka country na zywo, sprzety rolnicze, corn maze i inne tego typu atrakcje. Pierwsze nasze wyjscie od czasu korony, Takze troche sie balam ale nie bylo tak zle.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, Xarthisius said:

Pamietam jak dzis ten telefon on naszej realtorki: "A! Zapomnialam zapytac. Jak chcecie wlasnosc? Joint Tenancy, Tenancy By Entirety czy Tenancy In Common? Dobrze by bylo jakbys sie zdecydowal w 2h..." I ten szalony ciag pytan do googla na parkingu przed sklepem :D

Właśnie jestem na tym etapie :D

padlo na joint tenancy... oby start mnie nie wykiwał przy rozwodzie ;p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...