Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

8 minutes ago, Roelka v.2 said:

Nice. :D Nie odczuwasz zadnych skutkow ubocznych?

Ramię mnie napieprza dość solidnie, ale poza tym nic. Póki co.

12 minutes ago, Roelka v.2 said:

U meza w pracy zaczeli pomalu pytac zolnierzy czy ktorys bedzie chetny do szczepienia. Troche szokujace dla mnie jest, ze wiekszosc zolnierzy z mezowej jednostki odmowilo...

Masa ludzi boi się nie samej idei szczepionki co ma (nieuzasadnione IMO ale kim ja jestem by innych pouczać ;) ) obawy że nie została poprawnie przetestowana. Mam nadzieję że jak się rozniesie się nikt po szczepionce nie umiera i nie zaczyna sikać na zielono, ludzie jednak pójdą masowo się zaszczepić.

  • Upvote 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Jackie napisał:

A ja w piątek zostałam zaszczepiona! :) Za 3 tygodnie druga runda.

Do szpitala w którym leżałem przywieźli szczepionki już w poniedziałek. 

Niemal od razu zaczęli szczepienia personelu, sukcesywnie czyli wg takiej drogi jaką pokonuje pacjent czyli od ER. Szczepionek bylo niemal tysiąc na moj szpital ale do piatku do mojego oddzialu kolejka nie doszla. Przez tydzien zaszczepili ponoc ok 300 osob. Czyli wygląda na to że wcale tak expressowo to nie idzie. A w szpitalu wszyscy pod ręką więc logistycznie da się to dość sprawnie przeprowadzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Jackie said:

A ja w piątek zostałam zaszczepiona! :) Za 3 tygodnie druga runda.

A co juz Gates Ci kazal zrobic ? Albo jakies oznaki autyzmu ?

A tak na serio - to ta szczepionka jest platna ? Bo nigdzie nie widzialem nic na temat tego z firm ubezpieczeniowych... Raczej mi jej otrzymanie w najblizszym czasie nie grozi, aczkolwiek w firmie podniosly sie glosy ze jezeli bylismy essential workers w Marcu w czasie lockdownu to nam sie teraz nalezy (co jest oczywista bzdura oczywiscie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, kzielu said:

A co juz Gates Ci kazal zrobic ? Albo jakies oznaki autyzmu ?

A tak na serio - to ta szczepionka jest platna ? Bo nigdzie nie widzialem nic na temat tego z firm ubezpieczeniowych... Raczej mi jej otrzymanie w najblizszym czasie nie grozi, aczkolwiek w firmie podniosly sie glosy ze jezeli bylismy essential workers w Marcu w czasie lockdownu to nam sie teraz nalezy (co jest oczywista bzdura oczywiscie).

Juz zaplaciles za szczepionke tylko jeszcze o tym nie wiesz ;-)

Quote

Vaccine doses purchased with U.S. taxpayer dollars will be given to the American people at no cost. However, vaccination providers will be able to charge an administration fee for giving the shot to someone. Vaccine providers can get this fee reimbursed by the patient’s public or private insurance company or, for uninsured patients, by the Health Resources and Services Administration’s Provider Relief Fund.

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/faq.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, kzielu said:

A co juz Gates Ci kazal zrobic ? Albo jakies oznaki autyzmu ?

Jeśli napieprzanie w ramieniu można nazwać autyzmem to tak :D 

28 minutes ago, kzielu said:

A tak na serio - to ta szczepionka jest platna ? Bo nigdzie nie widzialem nic na temat tego z firm ubezpieczeniowych.

Nie mam bladego pojęcia. Ja dostałam w szpitalu dla którego pracuję ponieważ okazało się że jednak zaliczam się do grupy której się "należy" i zakładam że wygląda to tak samo jak w przypadku szczepionki na grypę za którą w przypadku szpitala płaci pracodawca, bo ja w życiu za szczepionkę na grypę nie zapłaciłam ani moje ubezpieczenie nie dostało rachunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Xarthisius said:

Juz zaplaciles za szczepionke tylko jeszcze o tym nie wiesz ;-)

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/faq.html

A to wszystko jasne, będzie stówka za zrobienie zastrzyku - aczkolwiek u nas pracodawca kombinuje z tym więc może nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/18/2020 at 9:49 PM, kzielu said:

Republikanie chcieli zeby w ogole zadnego czeku nie bylo... Zreszta to wszystko to jest nic innego jak glownie dotacje dla korporacji - irytowalbym sie bardziej ale to nie jest ani z moim ani z Twoich podatkow tylko najnormalniej w swiecie drukuja pieniadze wiec spoko... Miloby tylko bylo jakby nie bylo takich ograniczen jak przy pierwszym stimulus checku bo nie dostalem nic...

Z tego co czytalam wczoraj to wygladalo, ze te ograniczenia sa chyba takie same. 

image.png.726c339914ba10a0e5de062ebd00ebc7.png

Nie ma jeszcze potwierdzenia na 100%, ale jesli nie zakwalifikowales sie na pierwszego to watpie, ze sie chycisz na tego. 

21 hours ago, Roelka v.2 said:

Nice. :D Nie odczuwasz zadnych skutkow ubocznych? Oczywiscie w mediach juz kilka razy widzialam newsy o ludziach chorujacych po szczepionce. Anti-vaxxers tylko czekaja na takie wiadomosci. :D

U meza w pracy zaczeli pomalu pytac zolnierzy czy ktorys bedzie chetny do szczepienia. Troche szokujace dla mnie jest, ze wiekszosc zolnierzy z mezowej jednostki odmowilo...

Ja juz w biurze wytypowalam kto sie musi zaszczepic zebym ja sie nie zarazila bez szczepienia. Poza tym, jak od marca sie nie zarazilam pomimo, ze codziennie tyram do biura w wiekszosci metrem, chodze normalnie na silke, do restauracji, wyprowadzam psy 3 razy dziennie to wydaje mi sie, ze bede OK. Pewnie juz corone mialam, tylko nawet o tym nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...