Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

34 minutes ago, MeganMarkle said:

poczułam się gorsza bo „z Europy wschodniej”. Oczywiście uśmiechali się i byli poprawni ale czułam ze zostałam zakwalifikowana do kategorii „oni” a nie „my”. 

Za moich mlodych czasow, przy takim spotkaniu trzeba bylo tez uslyszec najnowsze 'Polack jokes' ktore im sie wydawaly bardzo zabawne.

Smiejcie sie z politycznej poprawnosci. Ja jestem wdzieczna ze istnieje. Bo przynajmniej od 20 lat nie slyszalam zadnego zartu typu Polack joke. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, katlia said:

Za moich mlodych czasow, przy takim spotkaniu trzeba bylo tez uslyszec najnowsze 'Polack jokes' ktore im sie wydawaly bardzo zabawne.

Smiejcie sie z politycznej poprawnosci. Ja jestem wdzieczna ze istnieje. Bo przynajmniej od 20 lat nie slyszalam zadnego zartu typu Polack joke. 

Ja bym z chęcią słuchała żartów o Polakach w zamian za wyjęcie kija z dup amerykańskich współpracowników ;) żarty z Polaków notabene są śmieszne wg mnie :D 

moj mąż pracuje w przeważającej większości w biurze z Latynosami i oni maja podobne poczucie humoru i jadą tam ostro po bandzie z żartami z Meksykanów i Polaków i jest wesoło :D

Edytowane przez MeganMarkle
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minutes ago, MeganMarkle said:

Ja w Bayu mieszkałam właśnie w takiej całkowicie azjatyckiej dzielni. Sami Hindusi i Chińczycy i nasza biała rodzinka jak plama na morzu. I nie czułam się tam inna ani w jakikolwiek sposób obrzucona czy wyróżniona przez resztę. Żyło się całkowicie normalnie. A teraz kupiliśmy dom w typowej białej dzielnicy, dobre szkoły itp... i przy pierwszej rozmowie z białymi amerykańskimi sąsiadami poczułam się gorsza bo „z Europy wschodniej”. Oczywiście uśmiechali się i byli poprawni ale czułam ze zostałam zakwalifikowana do kategorii „oni” a nie „my”. Różnica wg mnie kolosalna i smutna. Oglądałam tez sporo dokumentów które tłumacza jak historycznie po wojnie zaczął być w stanach systemowo budowany rasizm mieszkaniowy który zepchnął czarnych na margines, zaczęło się mniej więcej od Levittown jak pamietam. Szybki dobrobyt i dom dla każdego. Byle białego. A dziś już mało kto pamięta i mało kto chce to zmienić :( 

Moja znajoma, ze swoim holenderskim mężem i dziećmi, mieszka w bardzo dobrej okolicy w Connecticut (nieopodal Old Greenwitch). On pracuje na kierowniczym stanowisku w holenderskim banku, ma status expata, więc jak to się mówi "wysoki grade" i należało mu się albo fajne mieszkanie na Manhattanie albo dom tam właśnie. Oczywiście dom jest wynajmowany. 

Na block party zorganizowanym w tamtej okolicy mieli okazję trochę się poznać z okolicznymi sąsiadami. Pierwsze pytanie - jestes waścicielem, czy wynajmujesz? - i szybkie kończenie rozmowy, jak się okazało, że nie są właścicelami domu. Ale nawet właścicele "nieodpowiedniego koloru" (M opowiadała o amerykance, której mąż jest chyba Iranczykiem) nie są towarzysko atrakcyjni....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Zuza007 said:

Moja znajoma, ze swoim holenderskim mężem i dziećmi, mieszka w bardzo dobrej okolicy w Connecticut (nieopodal Old Greenwitch). On pracuje na kierowniczym stanowisku w holenderskim banku, ma status expata, więc jak to się mówi "wysoki grade" i należało mu się albo fajne mieszkanie na Manhattanie albo dom tam właśnie. Oczywiście dom jest wynajmowany. 

Na block party zorganizowanym w tamtej okolicy mieli okazję trochę się poznać z okolicznymi sąsiadami. Pierwsze pytanie - jestes waścicielem, czy wynajmujesz? - i szybkie kończenie rozmowy, jak się okazało, że nie są właścicelami domu. Ale nawet właścicele "nieodpowiedniego koloru" (M opowiadała o amerykance, której mąż jest chyba Iranczykiem) nie są towarzysko atrakcyjni....

 

Classic story of White America ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, MeganMarkle said:

Ja bym z chęcią słuchała żartów o Polakach w zamian za wyjęcie kija z dup amerykańskich współpracowników ;) żarty z Polaków notabene są śmieszne wg mnie :D 

Ja usmiechalam sie, ale nigdy tych zartow nie lubilam. Bo zawsze chodzilo o to ze Polak to glupek i prymityw. A slyszec to od kogos kto nie moze ci pokazac Atlantyku na mapie swiata zawsze mnie wkrw-lo. 

 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, katlia said:

Ja usmiechalam sie, ale nigdy tych zartow nie lubilam. Bo zawsze chodzilo o to ze Polak to glupek i prymityw. A slyszec to od kogos kto nie moze ci pokazac Atlantyku na mapie swiata zawsze mnie wkrw-lo. 

 

A to nie jest tak ze Polacy to na calym swiecie nie ciesza sie zbyt dobra reputacja? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, katlia said:

Ja usmiechalam sie, ale nigdy tych zartow nie lubilam. Bo zawsze chodzilo o to ze Polak to glupek i prymityw. A slyszec to od kogos kto nie moze ci pokazac Atlantyku na mapie swiata zawsze mnie wkrw-lo. 

 

No nie dziwie się ze wqurwialo bo to było jednostronne. Gdyby jednocześnie można było pojechać po nich jak to Amerykanie są głupi to byłby balans i każdy by brał to jako żart a nie obrazę. Niestety wrażliwość amerykańska tego nie ogarnia 

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, MeganMarkle said:

Tak jak i Z Amerykanów Cały świat się śmieje ze są głupi ;)

I oto kluczowe pytanie: jezeli sa tak glupi, dlaczego ten kraj jest tak bogaty? 
Dlaczego chca tu ludzie zyc, wsrod tych glupich ludzi, niz wsrod tych analitycznie lepszych spoleczenst (ktore, notabene, nie ladowaly na ksiezycu, nie zbuodwaly kanalu Panama czy microchip'ow czy laptopow)? Czy NASA to tylko imigranci? (Nie.) Czy te masy Noblistow to tylko imigranci? (Nie.) Mieszkasz w stanie gdzie jest wiecej wysokiej klasy uniwersytetow niz w wiekszosci krajow. Kto te uniwersytety zbudowal i funduje? Chyba nie ci glupi Amerykanie, bo oni sa za to za glupi,prawda? A jezeli nie, to moze nie sa az tak glupi?

Nie lubie dumb Polack jokes. Ale tez nie lubie wysmiewania sie z glupich Amerykanow zwlaszcza przez ludzi ktorzy naprawde duzo wysilku wlozyli zeby tu zyc, zakladac rodziny i planowac przyszlosc. Bo co to mowi o tych ludziach? Cos tu nie gra... 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...