Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

26 minutes ago, katlia said:

I oto kluczowe pytanie: jezeli sa tak glupi, dlaczego ten kraj jest tak bogaty? 
Dlaczego chca tu ludzie zyc, wsrod tych glupich ludzi, niz wsrod tych analitycznie lepszych spoleczenst (ktore, notabene, nie ladowaly na ksiezycu, nie zbuodwaly kanalu Panama czy microchip'ow czy laptopow)? Czy NASA to tylko imigranci? (Nie.) Czy te masy Noblistow to tylko imigranci? (Nie.) Mieszkasz w stanie gdzie jest wiecej wysokiej klasy uniwersytetow niz w wiekszosci krajow. Kto te uniwersytety zbudowal i funduje? Chyba nie ci glupi Amerykanie, bo oni sa za to za glupi,prawda? A jezeli nie, to moze nie sa az tak glupi?

Nie lubie dumb Polack jokes. Ale tez nie lubie wysmiewania sie z glupich Amerykanow zwlaszcza przez ludzi ktorzy naprawde duzo wysilku wlozyli zeby tu zyc, zakladac rodziny i planowac przyszlosc. Bo co to mowi o tych ludziach? Cos tu nie gra... 
 

A ja właśnie uważam ze wszyscy powinni mieć do siebie dystans i umieć śmiać się z siebie :) a siła Ameryki jest i zawsze było diversity, ten kraj zbudowali imigranci - również na uniwersytetach. A gdyby te kasę która maja amerykańskie uczelnie rzucić do innych krajów to tez być naukowo się podciągnęli - stany po prostu od wielu lat robią drenaż mózgów na świecie. Nie mówię ze to jest zle, po prostu tak jest. A jak się poczyta historie Ameryki to jednak jest oparta na krwi i wyzysku innych - najpierw odebranie ziemi Indianom, potem wyzysk niewolników itp. Ale głównie Amerykę zbudowali przedsiębiorczy imigranci i to jest siła tego kraju i zawsze będzie :) 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, MeganMarkle said:

A ja właśnie uważam ze wszyscy powinni mieć do siebie dystans i umieć śmiać się z siebie :) a siła Ameryki jest i zawsze było diversity, ten kraj zbudowali imigranci - również na uniwersytetach. 

Zbudowali -- za pomoca Amerykanow. Ktorzy im dali szanse tu przyjechac i sie wybic. To nie jest zachowanie glupich ludzi. To jest zachowanie inteligentnych ludzi ktorzy doceniaja diversity. Cos, czego ta podobno mniej glupia Europa jeszcze nie odkryla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, MeganMarkle said:

A jak się poczyta historie Ameryki to jednak jest oparta na krwi i wyzysku innych - najpierw odebranie ziemi Indianom, potem wyzysk niewolników itp. Ale głównie Amerykę zbudowali przedsiębiorczy imigranci i to jest siła tego kraju i zawsze będzie :) 

O, ja znam historie Ameryki. I widze hipokrycje tego kraju - ale takze jego zalety. Brak inteligencji tutejszych jest takim samym mitem europejskim jak American exceptionalism jest mitem amerykanskiej prawicy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, katlia said:

Ale ty sie nie smiejesz z siebie... smiejesz sie z glupich Amerykanow. Mowisz ze sa glupsi od Azjatow, Latynosow i Europejczykow. 

Alez ja się śmieje z Polaków znacznie więcej! Po prostu teraz akurat gadamy o Amerykanach :) Polacy to jest dopiero masakra, a żarty o nich nie wzięły się z powietrza ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, MeganMarkle said:

Alez ja się śmieje z Polaków znacznie więcej! 

Rozmawiamy o Polak jokes ktore twierdzisz ze sa smieszne. Serio? Myslisz ze Polacy sa glupi i prymitywni? Naprawde tak myslisz o Twojej rodzinie, znajomych? Czy akurat ONI sa wyjatkiem a wszyscy inni Polacy sa glupi i prymitywni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, katlia said:

I oto kluczowe pytanie: jezeli sa tak glupi, dlaczego ten kraj jest tak bogaty? 
Dlaczego chca tu ludzie zyc, wsrod tych glupich ludzi, niz wsrod tych analitycznie lepszych spoleczenst (ktore, notabene, nie ladowaly na ksiezycu, nie zbuodwaly kanalu Panama czy microchip'ow czy laptopow)? Czy NASA to tylko imigranci? (Nie.) Czy te masy Noblistow to tylko imigranci? (Nie.) Mieszkasz w stanie gdzie jest wiecej wysokiej klasy uniwersytetow niz w wiekszosci krajow. Kto te uniwersytety zbudowal i funduje? Chyba nie ci glupi Amerykanie, bo oni sa za to za glupi,prawda? A jezeli nie, to moze nie sa az tak glupi?

Nie lubie dumb Polack jokes. Ale tez nie lubie wysmiewania sie z glupich Amerykanow zwlaszcza przez ludzi ktorzy naprawde duzo wysilku wlozyli zeby tu zyc, zakladac rodziny i planowac przyszlosc. Bo co to mowi o tych ludziach? Cos tu nie gra... 
 

Mialem  napisac podobny post ale troche ugryzlem w jezyk (palce ?)  Na moje oko jakby ktos zrobil badanie (moze istnieje ?) IQ vs. region zamieszkania to by sie okazalo ze wszedzie jest mniej wiecej tak samo i pewnie jeszcze jeszcze ma standard distribution (rozklad normalny po polsku ?).

Z mojej dzialki to Chinczycy i Hindusi (azjaci w koncu) do dzisiaj sensownie dzialajacego silnika do samolotu zbudowac nie potrafia mimo ze probowali kopiowac ruskie rozwiazania od lat. Przykladow bym dal wiecej, ale po co.

Na moje oko to amerykanow jest duzo wiec z tegoz rozkladu normalnego (nie zebym bym mistrzem statystyki) wynika ze tych glupich tez jest wiecej wiec latwiej ich spotkac ;-)  (btw - super dyskusja o glupich ludziach z drobnym zalozeniem ze my tu wszyscy inteligentni jestesmy).

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, kzielu napisał:

mojej dzialki to Chinczycy i Hindusi (azjaci w koncu) do dzisiaj sensownie dzialajacego silnika do samolotu zbudowac nie potrafia mimo ze probowali kopiowac ruskie rozwiazania od lat. Przykladow bym dal wiecej, ale po co.

Nawet Japonczycy, chociaż próbują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...