Skocz do zawartości

Prezydent Donald Trump - wydarzenia


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie sadzil ze republikanie "przyciagna do siebie" kogokolwiek przez to prawo. Powyzej 70% ludnosci go NIE popiera. 

Kalifornia byla czerwonym stanem. Kiedys. Nixon, Reagan to kalifornijczycy przeciez. Ale kalifornijska gospodarka zaczela naprawde sie rozrastac mniej wiecej w czasach kiedy stan zaczal zrobic sie bardziej progresywny/niebieski. Okazalo sie ze mozna miec i demokratyczny rzad, i ogromna gospodarke, i wysokie podatki, i mnostwo regulacji ktore -- o dziwo -- zapewniaja niezle pensje, latwiejszy dostep do opieki lekarskiej, lepsze prawa pracownikow, liberalna imigracje itp. Wiec wszystko to, co republikanie oczerniaja. I czego obawiaja sie w reszcie kraju. 

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urodził się W Illinois. Przeniósł się za młodu do Hollywood, gdzie robił karierę, potem został politykiem w Kalifornii. Był jej gubernatorem. Ostatnio odwiedziłem bibliotekę - muzeum Reagana w Simi Valley na północ od LA - bardzo ciekawe miejsce. Stąd na bieżąco jestem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na dobrą sprawę to nie jest to dla was podwyżka podatków, tylko cięcie odpisów. Dobrze rozumiem?

 

Może to nie odpowiednie miejsce na tego typu filmiki ale pozwolę sobie jeden wkleić. Myślę że jest w temacie trochę.

 

 

 

Polecam również odcinek 1 i 2 odnośnie Hongkongu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko... jezeli bedzie podpisane w dzisiejszej formie (bo moze sie jeszcze zmienic - to nie koniec rozmow) to prawo takze zagraza nam wyzszymi cenami za ubezpieczenie zdrowotne i mniej pieniedzy przeznaczone na najrozniejsze programy spoleczne i ciecia w Social Security i Medicaid (glownie dla starszych, dzieci i biednych.) Ci ktorzy zarabiaja powyzej $700,000 natomiast beda mieli znizki w podatkach.

Edytowane przez katlia
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, cee napisał:

 

Polecam również odcinek 1 i 2 odnośnie Hongkongu

 

 

mieszkalem przez chwile w HK i byc moze wyjade ponownie, milo jest powspominac. :)

 

Dnia 12/4/2017 o 16:18, katlia napisał:

No i Reagan zawsze uwazal ze Kalifornia to "home"

 

Juz wiele osob [starszych] tlumaczylo mi , ze Regan to byl dopiero prezydent. Zawsze slysze tak samo: "moze aktor, ale porzadny prezydent".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, ilya_ napisał:

Juz wiele osob [starszych] tlumaczylo mi , ze Regan to byl dopiero prezydent. Zawsze slysze tak samo: "moze aktor, ale porzadny prezydent".

Zalezy jakie starsze osoby... sa takie ktore byly, i nadal sa, przerazone ze zyli w kraju kierowanym przez prezydenta z Alzhaimerem :lol: NO i tez sa ludzie ktorzy uwazaja, ze dzisiejsza bieda sredniej klasy... te pensje ktorych buying power nie rosna od lat 80tych... kilka recesji... to wszystko dzielo Reaganomics, tego "porzadnego" prezydenta ktory bredzil o trickle down economic tworzac trickle UP economics...

Ale fakt, facet umial sie zachowac. Czego nie mozna powiedziec o tym pomaranczowym dzisiejszym "prezydencie"

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...