Skocz do zawartości

Prezydent Donald Trump - wydarzenia


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

"Lawfully acted to protect (illegal) immigrants" to taka troche logika Trumpa i pani Kellyann. Nie mnie roztrzygac czy ten executive order jest zgodny z prawem czy nie, mam po prostu problem z chronieniem ludzi ktorzy (w znakomitej wiekszosci) zlamali prawo. Zacheca to do jego lamania i nielegalnej imigracji, na czym traca wszyscy.

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kzielu napisał:

"Lawfully acted to protect (illegal) immigrants" to taka troche logika Trumpa i pani Kellyann. Nie mnie roztrzygac czy ten executive order jest zgodny z prawem czy nie, mam po prostu problem z chronieniem ludzi ktorzy (w znakomitej wiekszosci) zlamali prawo. Zacheca to do jego lamania i nielegalnej imigracji, na czym traca wszyscy.

No właśnie różnica polega chyba tutaj na tym że przynajmniej jedna strona ma podliczony bilans ile zyskuje/traci na obecności undocumented immigrants. Jeżeli oficjele NYC chcą o to walczyć to raczej nie dlatego że ten bilans jest ujemny.

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, motorolnik napisał:

No właśnie różnica polega chyba tutaj na tym że przynajmniej jedna strona ma podliczony bilans ile zyskuje/traci na obecności undocumented immigrants. Jeżeli oficjele NYC chcą o to walczyć to raczej nie dlatego że ten bilans jest ujemny.

Ale kapujesz ile takie myslenie (nielegalni generuja pozytywny bilans) wprowadza dodatkowych problemow ? Setki.... Dyskusja moze isc w nieskonczonosc... Bo jezeli pozwalamy nielegalnym sobie byc bo sa korzystni, to dlaczego nie wpuscic wiecej ludzi legalnie ktorzy moga byc wielokrotnie bardziej korzystni zamiast srednio wyedukowanych ludzi - z ktorych czesc uczciwie pracuje a czesc srednio. Jak ten koles co zwinal worek ze zlotem z opancerzonej ciezarowki - kilka razy byl deportowany i za kazdym razem sobie wracal... I tak mozna w nieskonczonosc. Legalizacja nielegalnych prowadzi do nieskonczonej ilosci dyskusji tego rodzaju.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22/01/2017 o 18:51, oss napisał:

(...) Co do nacjonalizmu i ksenofobii to nie oglądam TVNu ani nie czytuję GW więc nie mam dostępu to tego typu fantastyki.

I to jest pierwszy problem naszych czasów. Jak to powiedział Obama w jednym ze swoich ostatnich wywiadów - "Jakbym oglądał tylko Fox News tez bym na siebie nie głosował". Ograniczanie się tylko i wyłącznie do mediów, które mi w danym okresie zycia nie psują humoru to rozwiązanie oczywiście łatwe i przyjemne, ale na dłuzszą metę zgubne. Ludzie zamykają się w klikach, grupach o podobnych poglądach, przestają się słuchac a i często stają się marionetkami, wiernymi zołnierzykami w wojenkach tych czy innych liderów, którzy zresztą ten stan uwielbiają. Dlatego tez uwazam, ze temat powinien pozostac otwarty.

Dwa, to nawet zepsuty zegar dwa razy dziennie podaje prawdziwą godzinę. Kilka juz lat zycia przezyłem i co mi utkwiło w głowie z lat szkolnych z przełomu wieków to powszechne przekonanie o nieuniknionym "postępie", tak w Polsce jak i na świecie. Ludzie stają się coraz bardziej liberalni społecznie, tolerancja króluje, patriotyzm to przezytek, narody powoli zlewają się w jedną szczęśliwą całosc, laicyzacja Polski jest nieunikniona i za maks 20 lat mało juz kto będzie chodził do Kościoła, itp, itd. Te prognozy nie tylko nie spełniły się w Polsce, ale model zachodni wali się na naszych oczach na samym Zachodzie. Ci którzy od początku kwestionowali ten kierunek, Ci którzy stopniowo i w coraz większych liczbach do nich dołączali, a nawet Ci którzy ośmielali się zadawac pytania byli automatycznie piętnowani. I akurat to podejście elit liberalnych znam dosc dobrze, bo Wyborczą czytam regularnie od 15 lat, zeby nie było :)  Był to błąd. Doprowadził szeroko pojęty obóz liberalny do spektakularnej klęski, najpierw w Europie Wschodniej, potem w UK i USA, a w tym roku najpewniej zmiecie rządzących w Niemczech i Francji. Najgorsze jest jednak to, ze te same błędy są kontynuowane.

Będąc przekonanym, ze Trump ma minimalne szanse na wygraną pierwszy raz poczułem się nieswojo, poczułem, ze coś jest nie tak, jak zobaczyłem Clinton bujającą się na jakiejś scenie z celebrytami, jakimiś śpiewaczkami czy raperami, zaraz przed wyborami i w czasie gdy w TV leciały spoty z aktorami bezpardonowo atakującymi Trumpa. To był zły znak. Natychmiast mi się przypomniał Prezydent Rzeczypospolitej który się fatygował do programu Wojewódzkiego przed naszymi wyborami w 2015, jak i inne akcje mobilizacyjne celebrytów w Polsce czy Wielkiej Brytanii. Wydawało się jakby liderzy przygotowywali się do tych "eventów" korzystając z jednej ściągi, wymyślonej gdzieś w końcu ubiegłego wieku i do tej pory całkiem solidnie zdającej egzamin. Tym razem jednak ludzie widząc to, mówili - "O! ELITY się bawią!" "Nasi aktorzy i piosenkarze powiedzą wszystko co im się karze!"...

I to się teraz kontynuuje jakby nic się nie stało. Ostatnie protesty, przykryte zresztą profesjonalnie przez Biały Dom pozornie "bezsensownymi" słownymi przepychankami na temat liczby ludzi na inauguracji (CNN mówiła o tej "aferze" cały weekend, az zal było patrzec.....) są potrzebne. Mają rację Ci co mówią, ze jest to sposób na wywieranie presji na obecną administrację. Nie moze to byc jednak jedyna i główna metoda. Jakby okrutnie to dla niektórych nie zabrzmiało, dla większości wyborców sprawy aborcji, związków homoseksualnych, ideologiczne przepychanki czy kwestie porządku konstytucyjnego w państwie to rzeczy sześciorzędne, lub wręcz takie, o których nawet nie myślą gdy stają przy urnie. Ludzie myślą najpierw o sobie, a ściślej o swoim portfelu, bezpieczeństwie, spokoju. Ostatnie protesty w USA w Polsce niektórzy nazywają "amerykańskim KOD-em", i sorry, ale jezeli liberalna lewica zechce uczynic z tego jakiś ruch oporu to skończy się to dokładnie tak jak KOD... - machnięciem ręki na "wichrzycieli" którzy jeszcze niedawno straszyli rozruchami trumpowskich "deplorables" i przesunięciem wyborców centrum na stronę prawicy NA LATA. Presja jest ok, ale 24 godzinne podnoszenie alarmu i krytykowanie wszystkiego co robi Trump nie tylko nieuchronnie doprowadzi do sytuacji "boy who cried wolf", ale i utwierdzi jego zwolenników w przekonaniu, ze jest niesłusznie atakowany i w konsekwencji moze nawet go wzmocnic.

Rasizm, nacjonalizm, przekonania religijne, brak wykształcenia, naiwnosc zawsze będą odgrywały rolę. Ale na Trumpa głosowało takze wielu inteligentych, wykształconych, sympatycznych i normalnych ludzi. Zrobili to i dalej go popierają z waznych dla nich powodów. Identyfikacja tych powodów i tych odzyskanie wyborców musi byc priorytetem. Nie jest to łatwe (bo oczywiście o wiele fajniej i przyjemnej jest wrzucic wszystkich do jednego worka, nazwac głupcami i zaangazowac się w happeningi z wykształconą elitą) - jest to jednak konieczne. Bo nawet gdyby Trump pod presją się ugiął (yeah, right...) lub Republikanie sami by go usunęli przerazeni jego niekompetencją (zgadzam się z opiniami przedmówców, ze faktycznie ogromną władzę ma teraz Pence), to jego wyborcy nie znikną i w przyszłości wszyscy mozemy miec duuuzo większe problemy z kimś nowym.

  • Upvote 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rzecze1 ale ja wcześniej czytywałem GW i oglądałem TVN, niestety ale mój poziom akceptacji dla formy przedstawianej przez nich rzeczywistości w końcu się wyczerpał. Ileż można czytać o wyssanym z mlekiem matki antysemityzmie Polaków albo szarganych prawach gejów. I to były główne tematy poruszane przez MDM w Polsce ostatnimi czasy. Myślisz że wysokie poparcie dla PIS to wynik 500+? Do tego MSM a w szczególności w/w stacja i gazeta wykazały się wybitnym poziomem nierzetelności dziennikarskiej. Po prostu ludzie mają dosyć aferzystów z PO/PSL/SLD. Czy PIS będzie kradło to się okaże za parę lat. Jak na razie przez ostatnich 20 lat ze zmian ustrojowych i gospodarczych korzystała wąska grupa uwłaszczona kosztem reszty społeczeństwa, która właśnie demonstruje w ramach KODu. Jak to ktoś ładnie określił jest to "kwik świń oderwanych od koryta". I podobnie jest ew tej chwili w USA, odsunięta od władzy grupa trzymająca ją wcześniej :P, realizuje taki sam scenariusz co w PL, te same hasełka, tematyka demonstracji, jakby korzystali z tego samego scenariusza.

  • Upvote 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, oss napisał:

@rzecze1 ale ja wcześniej czytywałem GW i oglądałem TVN, niestety ale mój poziom akceptacji dla formy przedstawianej przez nich rzeczywistości w końcu się wyczerpał. Ileż można czytać o wyssanym z mlekiem matki antysemityzmie Polaków albo szarganych prawach gejów. I to były główne tematy poruszane przez MDM w Polsce ostatnimi czasy. Myślisz że wysokie poparcie dla PIS to wynik 500+? Do tego MSM a w szczególności w/w stacja i gazeta wykazały się wybitnym poziomem nierzetelności dziennikarskiej. Po prostu ludzie mają dosyć aferzystów z PO/PSL/SLD. Czy PIS będzie kradło to się okaże za parę lat. Jak na razie przez ostatnich 20 lat ze zmian ustrojowych i gospodarczych korzystała wąska grupa uwłaszczona kosztem reszty społeczeństwa, która właśnie demonstruje w ramach KODu. Jak to ktoś ładnie określił jest to "kwik świń oderwanych od koryta". I podobnie jest ew tej chwili w USA, odsunięta od władzy grupa trzymająca ją wcześniej :P, realizuje taki sam scenariusz co w PL, te same hasełka, tematyka demonstracji, jakby korzystali z tego samego scenariusza.

Widzisz, a moje pytanie co czytasz i oglądasz olales i jeszcze dałeś -1, jakby Ci było wstyd powiedzieć. 

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rzecze1 napisał:

to rzeczy sześciorzędne, lub wręcz takie, o których nawet nie myślą gdy stają przy urnie.

 

6 godzin temu, rzecze1 napisał:

Zrobili to i dalej go popierają z waznych dla nich powodów. Identyfikacja tych powodów i tych odzyskanie wyborców musi byc priorytetem.

możesz się zdecydować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo w Polsce antysemityzmu i nie tolerancji nie ma.. Cóż. Jednym słowem zupełnie się z tobą nie zgadzam. PIS pomału wprowadza swoje coraz bardziej nacjonalistyczne - religijne ciemnogrodzkie rządy a naród się cieszy bo dostaje kaske na 500+ a blokowe Sebki już się nie muszą kryć ze swoją nietolerancja i rasizmem. Piękny kraj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roelka a gdzie masz tolerancje? To ze masz męża,znajomych którzy nie śmieją się z Ciebie to nie znaczy ze tacy wszyscy sa. Znam osobę ze dla obcych jest cacy a Ciebie jako bliską osobę utopi i zabije psychicznie.. Tutaj leży problem ze każdy widzi w kolo siebie nie wczuwając się ze inni cierpią za Nasze uśmiechy i drwiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...