Skocz do zawartości

Prezydent Donald Trump - wydarzenia


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, cee napisał:

 

 Chcę tylko powiedzieć że idąc tym tokiem myślenia, że moje ciało moja br... idziemy ku zagładzie. Lawina bezmyślności może osiągnąć naprawdę niebezpieczny pułap :/ Może dojść do tego ( a w zasadzie w pewnych kręgach zjawisko to występuje ), że zabieg aborcji będzie postrzegany jak wyskok po mleko i bułki rano do sklepu. 

W uzasadnionych przypadkach aborcja powinna być dozwolona, ale nie na zasadzie a bo ja nie chce dziecka. 

Jakiej zagładzie jesli mogę spytać? Jesli ktoś chce traktować aborcje jak wyskok po mleko to chyba lepiej aby tacy ludzie sie nie rozmnażali. Aborcja dla większości kobiet nie jest łatwa decyzja, jest to wybór który często zostawia ślady w psychice. Podejrzewam, ze nikt z przyjemności tego robić nie bedzie, ale jesli ktoś nie chce dzieci to powinien miec wybór. A każdy facet odbierający ten wybor kobiecie powinien byc wysterylizowany. :)

  • Upvote 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Roelka napisał:

...

To powinna byc tylko i wylacznie decyzja kobiety. No i moze partnera, jesli jest w poblizu. Kobieta powinna miec dostep do opieki lekarskiej nie zaleznie od tego co wybierze.

...

I w tym sie zgadzam, jednak niektore kobiety aborcje traktuje jak srodek antykoncepcyjny po i tu lezy problem, a nie w tym czy plod zagraza zyciu i zdrowiu kobiety.

 

Tak na marginesie.. ciekaw jestem ile z tych kobiet, ktore sa za aborcja jest przeciwko karze smierci twierdzac, ze to nie humanitarne

Edytowane przez pepeaz
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pepeaz napisał:

wiele kobiet aborcje traktuje jak srodek antykoncepcyjny

skad te dane? Bo to smierdzi jak propaganda pro-life'owa. Kobiety ktore traktuja aborcje jako srodek anykoncepcyjny przewaznie zyja w krajach gdzie jest malo dostepu do srodkow antykoncepcyjnych (w tym w Polsce, notabene.) W krajach gdzie abrocja jest legalna i latwo dostepna,i gdzie kobiety maja takze latwy dostep do srodkow antykoncepcyjnych, tylko malusienki odset kobiet ma wiecej niz jedna aborcje. 

Chcecie zmniejszyc ilosc tego zabiegu? To placcie za edukacje, i najrozniejsze formy antykoncepcji. Jest wiele informacji na ten temat, wlacznie tu w Colorado.
https://www.nytimes.com/2015/07/06/science/colorados-push-against-teenage-pregnancies-is-a-startling-success.html?_r=0

 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, katlia napisał:

skad te dane? Bo to smierdzi jak propaganda pro-life'owa. Kobiety ktore traktuja aborcje jako srodek anykoncepcyjny przewaznie zyja w krajach gdzie jest malo dostepu do srodkow antykoncepcyjnych (w tym w Polsce, notabene.) W krajach gdzie abrocja jest legalna i latwo dostepna, malusienki odset kobiet ma wiecej niz jedna aborcje. 

Chcecie zmniejszyc ilosc tego zabiegu? To placcie za edukacje, i najrozniejsze formy antykoncepcji. 
https://www.nytimes.com/2015/07/06/science/colorados-push-against-teenage-pregnancies-is-a-startling-success.html?_r=0

 

niektore kobiety -zle sie wyrazilem. Nie wiem co mowia statystyki, ale sam znam kilka z mojego otoczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, pelasia napisał:

A każdy facet odbierający ten wybor kobiecie powinien byc wysterylizowany. :)

Hmmm. Niezly pomysl.

Sterylizacja dla facetow ktorzy nie sa pro-choice... ale aborcja szybko bylaby zalegalizowana na calym swiecie. Ba, w konstytucjach i bibliach by sie pojawila jako prawo czlowieka!

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, motorolnik napisał:
18 godzin temu, rzecze1 napisał:

to rzeczy sześciorzędne, lub wręcz takie, o których nawet nie myślą gdy stają przy urnie.

 

18 godzin temu, rzecze1 napisał:

Zrobili to i dalej go popierają z waznych dla nich powodów. Identyfikacja tych powodów i tych odzyskanie wyborców musi byc priorytetem.

możesz się zdecydować?

 

Zdecydowac na co? Jezeli wyraziłem się niejasno, to powtórzę - sprawy światopoglądowe dla ludzi, którzy decydują o wynikach wyborów (nazwijmy ich centrum), rzadko kiedy mają pierwszorzędne znaczenie. Jezeli ktoś sądzi, ze Trump wygrał poniewaz był przeciw aborcji, fundowaniu antykoncepcji czy prawom kobiet - myli się. Dla przeciętnych ludzi tego typu rzeczy to fanaberie, hobbby nielicznych i skupianie się opozycji na tych sprawach jest jak delikatne odpinanie ulubionych firanek z karnisza gdy pali się dom.

Na Trumpa Centrum głosowało z innych powodów (swoich przemyśleń "dlaczego" w swoim poście nie podałem, co by juz nie przynudzac i wydłuzac :) ), i zrozumienie i zaadresowanie tych powodów powinno byc pierszym zadaniem, w szczególności Partii Demokratycznej, która ciągle będąc w szoku wydaje się zyc w erze gdzie mowa trawa polityków z obu stron miała znaczenie.

W czasach gdy społeczeństwa Zachodu stają się coraz bardziej konserwatywne (starzenie się społeczeństw byc moze jest powodem?) skupianie się tylko na aborcji, prawach homoseksulistów i innych osiągnięciach liberalnych elit ostatniego półwiecza (od czego nawet ten temat nie potrafi się uwolnic) - to przepis na GWARANTOWANĄ porazkę.

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak znam

Znam osobiscie przypadek gdzie nastoletnia dziweczyna zaszla  w ciaze z pelnoletnim chlopakiem. Zoslala zmuszona do aborcji przez swoich rodzicow, chociaz  pelnoletni chlopak chcial wychowac to dziecko. Zostal zastraszony przez rodzicow dziewczyny,ze wsadza go do wiezienia, za to, ze mial sex z nieletnia. Dzis pelnoletnia juz kobieta uzalezniona jest od heroiny. Jak to wplynelo na jej psychyke mozna sie tylko domyslac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...