Skocz do zawartości

Prezydent Donald Trump - wydarzenia


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

Najciekawszy spektakl się szykuje w mediach na wrzesień tak na moje. Jestem ciekaw co się będzie działo jak NFL nie ruszy w sposób tradycyjny. Z meczami w jakimś Disneylandzie (jak w przypadku NBA) albo z meczami z ograniczoną publicznością. Co więcej decyzje właścicieli NFL mogą być jeszcze overruled przez gubernatorów (szczególnie tych niebieskich - jak np. w Kalifornii - 3 kluby tu mamy już tylko po sprzedaży Raidersów). Obecny push na otwieranie szkół i otwieranie uniwersytetów będzie nieporównywalnie niczym do otwarcia sezonu NFL w sposób pełny i normalny.

Chyba kupię popcorn i colę aby oglądać to co się będzie działo.

Otwarcie sezonu NFL może być najpoważniejszym starciem kampanii wyborczej. (Błyskotliwych wieców Bidena albo jakiś mega pasjonujących debat się nie spodziewam, a wiece PDT mogą być obstructed przez "TikTok community" czyli przez Vtą kolumnę demokratów). Jak PDT nie doprowadzi do otwarcie sezonu NFL to on rzeczywiście te wybory może przegrać. (Nawet jakby Biden wybrał na VP pedofila, któremu udowodnionoby że uczestniczył w riotach i lootingu podczas zamieszek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby potwierdzić, czy dobrze rozumiem obecne orzeczenie Trumpa, że nie możemy wjechać do Stanów na wizie turystycznej/biznesowej? We wrześniu jest konferencja i chciałem jechać tam + jakieś zwiedzanie. Oczywiście nie wiemy co będzie za dwa miesiące, ale czy obecny stan (czy to wiza B czy ruch bezwizowy) nie pozwala nam na wjazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ban na strefe Schengen nie obowiazuje do konca roku tylko od 11 marca do odwolania. Na chwile obecna mozesz wjechac do USA jesli masz wazna wize, warunkiem jest to aby nie przebywac w ostatnich 14 dniach w tych krajach ( rowniez nie mozesz miec tam przesiadki ).

  • China
  • Iran
  • European Schengen area(Austria, Belgium, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, Monaco, San Marino, Vatican City)
  • United Kingdom (England, Scotland, Wales, Northern Ireland)
  • Republic of Ireland
  • Brazil
Edytowane przez kate33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, kate33 said:

Ban na strefe Schengen nie obowiazuje do konca roku tylko od 11 marca do odwolania. Na chwile obecna mozesz wjechac do USA jesli masz wazna wize, warunkiem jest to aby nie przebywac w ostatnich 14 dniach w tych krajach ( rowniez nie mozesz miec tam przesiadki ).

  • China
  • Iran
  • European Schengen area(Austria, Belgium, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, Monaco, San Marino, Vatican City)
  • United Kingdom (England, Scotland, Wales, Northern Ireland)
  • Republic of Ireland
  • Brazil

W swoim poscie mialam na mysli ban ktory obowiazuje na pozostałe kategorie wizowe. Kto wie - Schengen ban tez moze obowiązywać do konca roku. :p Poki co nie słyszałam zeby chcieli konczyc ten ban. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Roelka v.2 napisał:

W swoim poscie mialam na mysli ban ktory obowiazuje na pozostałe kategorie wizowe. Kto wie - Schengen ban tez moze obowiązywać do konca roku. :p Poki co nie słyszałam zeby chcieli konczyc ten ban. 

Niestey moze sie tak zdarzyc, narazie jest powiedziane, ze dopoki go oficjalnie nie odwolaja to nadal obowiazuje :( Ja czytalam tylko tutaj ze niedlugo EU ma latac do USA , ale to bylo 2 czerwca i poki co cisza....https://www.schengenvisainfo.com/news/president-trump-europeans-can-soon-travel-to-us/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję Wam, właśnie tak też to zrozumiałem, że będąc w Schengen musimy czekać 14 dni... chyba nici z wyprawy :/
@edit

O, link podany przez przedmówcę pokazuje, że może to się zmienić. Mogę planowac, ale pozostaje ryzyko, że nic z tego nie będzie

Edytowane przez Morales1235
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Morales1235 napisał:

Dziekuję Wam, właśnie tak też to zrozumiałem, że będąc w Schengen musimy czekać 14 dni... chyba nici z wyprawy :/
@edit

O, link podany przez przedmówcę pokazuje, że może to się zmienić. Mogę planowac, ale pozostaje ryzyko, że nic z tego nie będzie

Trzeba pamiętać ze ban obowiązuje także w druga stronę - na Amerykanów w Schengen.

I o ile sytuacja w Europie wraca do normalności, tak infekcje w USA ciagle rosną. Wczoraj padł kolejny rekord, i na ta chwile nie ma szans aby Unia bana w najbliższym czasie zniosła.

A dopóki Unia swojego bana nie zniesie, to i Trump przecież nie zniesie, no bo jakby to wyglądało z PR-owego punktu widzenia? Jak się prezydent uprze, to nie zniesie choćby w Europie było zero przypadków...

Zatem teraz trzeba patrzeć jak się epidemia rozwija w U.S. i jak to ocenia Unia Europejska. To będzie najlepsza wskazówka na to co niesie przyszłość. 

Na ta chwile U.S. jest na liście razem z takimi krajami jak Rosja i Brazylia... so I wouldn’t hold my breath...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ban będzie obowiązywał nawet tylko w jedną stronę to tak czy owak nie będzie łatwo, bo samoloty póki co w jedną stronę latać raczej nie mogą, a latanie pustym samolotem nie jest opłacalne dla linii lotniczych.

Chyba że się mylę! :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jackie napisał:

Jeśli ban będzie obowiązywał nawet tylko w jedną stronę to tak czy owak nie będzie łatwo, bo samoloty póki co w jedną stronę latać raczej nie mogą, a latanie pustym samolotem nie jest opłacalne dla linii lotniczych.

Chyba że się mylę! :D 

Ban nie dotyczy rezydentów, 99 procent to byliby ludzie którzy muszą kupić bilet w obie strony i wrócić do domu... biznesmeni, turyści, zatem po 2-3 tygodniach, jeśli nie wcześniej, by się wyrównało... 

Ale moim zdaniem restrykcje będą zniesione obopólnie w jednym, lub bliskim czasie, a stanie się to dopiero gdy Amerykanie opanują wirusa.

Edytowane przez rzecze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...