Skocz do zawartości

Prezydent Donald Trump - wydarzenia


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Xarthisius napisał:

Ja mam dzis taki moment, bo wlasnie sie dowiedzialem, ze biore udzial w strajku. Moi bardziej swiatli, liberalni Koledzy i Kolezanki doszli do wniosku, ze jako spolecznosc akademicka, nie mozemy przejsc obojetnie wobec wydarzen ostatnich tygodni i w srode wyrazamy swoj sprzeciw poprzez strajk!

No research, no meetings, no classes and no business as usual!

Pozostaje miec gleboka nadzieje, ze moj cynizm jest calkowicie nieuzasadniony i fakt, ze w srode wyspie sie do 11tej dramatycznie poprawi byt wszystkich tych pozbawionych pracy, srodkow do zycia i ciemiezonych przez system Czarnych Braci, a policji pozwoli przejrzec na oczy. Z zalecen, ktore dostalem, to po tym jak juz zwleke sie z wyra i siade przed kompem z kubkiem kawy, mam czytac przygotowana odgornie lekture o wdziecznie brzmiacych tytulach "How to Be an Antiracist" albo "Me and White Supremacy". Opcjonalnie, jezeli chce zarobic ekstra punkty, moge wyslac mail do losowego wydawcy z pytaniem czy aby na pewno robi wszystko, zeby wspierac mniejszosci. Take that System!

No... Anglosasi maja coś o Rzymianach, ale ja wole polskie „Kiedy wejdziesz wiedzy wrony musisz krakać jak i one!”

Z tego co rozumiem liberalna społeczność akademicka jest średnio wybaczająca, a i internetowa policja poprawnościowa zawsze stoi na tweeterowym posterunku... zatem jak trzeba się dostosować, to trzeba  

A poza tym to odpowiednia lektura ideologiczna to najlepsza prewencja przeciwko jakiejś nieopacznej „myślozbrodni”... zatem - enjoy it ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dnia 21.06.2020 o 16:26, Pawex1972 napisał:

Trump nie tylko zamiesza w tych wizach. On zamiesza we wszystkim.  We wtorek premiera książki Boltona.

 https://wiadomosci.onet.pl/swiat/ksiazka-johna-boltona-pokoj-w-ktorym-to-sie-zdarzylo-donald-trump-o-forcie-w-polsce/sf64kpy

Wielu ludziom otworzy to oczy kim jest Trump i jak dużym jest szkodnikiem. Trump to taki Łukaszenka z Białorusi , tyle że po amerykańsku. Obaj niekompetentni w Wielkiej Polityce. O czym pisze sam Bolton, ekstremalny prawicowy polityk.

@Pawex1972 To, ze akurat ten konkretny podrzegacz wojenny przechodzi w najblizszych prezydenckich wyborach na stronę Demokratów/establishmentu to ani nie jest zaskakujące, ani szkodliwe dla grupy która oryginalnie poparła Trumpa w 2016 roku. "Ruch" trumpowski był antydemokratyczny, anyestablishmentowy ale jednocześnie anytrepublikański. Po 2016 Trump wykosił właściwie wszystkich głównych Republikanów, na czele z Ryan'em, i nieodwracalnie zmienił scenę po prawej stronie amerykańskiej polityki.

Amerykański system polityczny pęka. A pęka oczywiście z powodu o któym pisałem tu juz tuziny razy - niszczenia klasy średniej, do którego to niszczenia przyłozyli rękę tak bogaci biznesmeni republikańscy dla których liczą się tylko wskazniki na Wall Street, jak i ci Demokraci wspierający masową imigrację niewykwalifikowanych pracowników i ich rodzin. Od czasu pierwszego Busha i Clintona obie grupy bezdyskusyjnie nawzajem się faktycznie wspierają, a bezwzględny amerykański miliatryzm był tego najlepszym przykładem.

GOP była tego pęknięcia pierwszą ofiarą. Partia Demokratyczna z natury rzeczy będzie ofiarą drugą. Jeśli juz nie w tym roku, to niedługo pózniej. Bolton, Bushowie, Comey (który tez jeśli ktoś jeszcze pamięta takzwcale niedawno wydał ksiązkę która miała "zmienic wszystko".....) róznoracy generałowie czy inni wysocy funkcjonariusze systemu których jeszcze przeciez niedawno lewica uwazała oficjalnie za uosobienie zła... dziś są jej faktycznymi sojusznikami. Dystkutowaliśmy o tym wcześniej z @katlia , o tym, ze socjalistyczni, tradycyjnie ostrozni i pacyfistyczni Demokraci po upadku Związku Sowieckiego zostali przerobieni na takich Republikanów o których w swoim czasie Reagan mógł tylko marzyc....

Cały militarystyczny nurt kieruje się dziś w jedną stronę, stronę Demokratyczną, stronę, która z powodu tego, ze bunt po swojej stronie zdusiła tak w 2016, jak i w 2020, jest ostatnią nadzieją grupy "status quo"... Osobiście myślę, ze Partia Demoratyczna tego buntu w długim okresie nie zdusi.... Czy to dobrze, czy zle, to juz historia oceni. Ale jedno Wam powiem - jeśli Biden wygra, "wysuszeni" genrałowie prędzej czy pózniej dostaną okazję aby wyzyc się na kórymś ze "śmiertelnych zagrozeń" USA w trzecim świecie...

Zatem z tej perspektywy, dla tych z zewnątrz USA, a tym bardziej dla Europejczyków, a tym bardziej dla Polaków, a jeszcze bardziej dla Ukraińców... prezydentura Trumpa będzie historycznie zapamiętana bardzo dobrze. Będzie to prezydentura w której domagano się od członków NATO finansowania ich własnych armii i obrony a nie tylko polegania na amerykańskim podatniku (BTW - w NATO są juz "wszyscy', włącznie z Albanią, Czarnogórą i Macedonią Północną...nie wiem czy amerykańscy podatnicy wiedzą?), pierwsza prezydentura od Jimmy'ego Carter'a bez nowej amerykańskiej niosącej ze sobą okropne skutki wojny z jakimś krajem trzeciego świata, pierwsza prezydentura od Johna Kennedy'ego (1963 sic!) bez nowej rosyjskiej agresji na świecie.... Jeśli tak ma wyglądac ten okropny świat Trumpa, then - sign me up!

 

Dnia 21.06.2020 o 01:51, mcpear napisał:

W Fox News będą leciały peany jaki to PDT jest wspaniały i jak dobrze radzi sobie z imigracją, coronawirusem, ekonomią a w CNN będą leciały komentarze nieprzychylne lub negatywne. Oba te strumienie medialne będą w sumie konsolidować elektorat PDT - na czym mu teraz najbardziej zależy. Sam nie wiem co konsoliduje bardziej konserwatywny elektorat czy laurki w Fox News czy krytyka nieustającą w CNN.

@mcpear Przeczytałem ten komentarz i się uśmiechnąłem, bo dokładnie to samo myślałem. Czytam róznych publicystów, ale chyba jednak więcej tych liberalnych, bo i liberałem jestem, zatem gdy wpiszę w wyszukiwarkę "trump" google mi podsyła te linki bardziej liberalne.. wiadomo... "the bubble"... i czasem jak patrzę na tą litanię artykułów jakie mi się wyświetlają na telefonie to zaczynam myślec, ze Trump jest takze odpowiedzialny za niepozmywane naczynia w moim zlewie...i ze w końcu Demokraci muszą coś z tym zrobic... :)

Tak jak w ostatni weekend... Wiec Trumpa w Tulsa miał niską frekwencję...I z jednej strony media piszą, tak jak juz jak zwykle co dzień od 5 lat piszą, ze to koniec, ze Trump "will never win"... z drugiej strony jednocześnie Alexadria Cortez na Tweetwerze się naśmiewa, o czym te same media, często na tych samych stronach!, piszą, ze jakaś grupa z Tik Tok'a zarezerwowała ileś tam biletów i się nie pojawiła i zsabotowała Trumpa... i ze to jest sukces. No... Nie wiem czy New York Times uwaza czytelników za idiotów... ale siłą rzeczy któraś z tych narracji jest nieprawdziwa, nie?... Albo jedna albo druga. No sorry, ale nie ma innej opcji! Albo nie było wystarczająco chętnych do udziału w wiecu, albo odniesiono "sukces" pozbawając zwolenników Trumpa szansy udziału w kampanii za pomocą jakiegoś internetowego triku.... Co swoją drogą byłoby niezłym precedensem w dezintegracji amerykańskiego systemu politycznego... Wiece mogą byc początkiem (zobaczymy kto ma więcej "resources" gdy Republikanie podchwycą ostatnią demokratyczną sztuczkę...)... bo jako wschodnioeuropejczyka zawsze mnie dziwiły amerykańskie prawybory... No bo dlaczego nie zarejestrowac bandy swoich zwolenników jako zwolenników politycznych przeciwników i nie płynąc na prawybory przeciwnej partii??? Dla kogoś z trumpowskiego "shi...hole" countries to wydaje się naturalne... (włączając mnie... choc nie wiem czy Polska dalej się tu kwalifikuje?... ) Czy to jest przyszłośc amerykańskiej polityki po ostatnim weekendzie?

Wydaje się, ze przeciwnicy Demokratów nie tylko będą grac tym, ze Cortez i jej "squad" nie potrafią naprawic sytuacji w krajach z których pochodzą (co oczywiście jest nonsensem) ale takze powiedzą ze przywlekają oni do Ameryki polityczne metody znane w tych właśnie z "shi...hole" countries... Wydaje mi się, ze pani Cortez popełniła tu okropny błąd, co i by zresztą tłumaczyło to, ze wykasowała jak na dzień dzisjszy rozumiem, swoje tweety. Damage however, has been done.

Moim zdaniem przysłowiowe polityczno-medialne "przegięcie" moze nie tylko utwierdzac zdecydowany elektorat, ale takze odpowiednio (z obu i w obie strony) zniechęcac centrum.

Edytowane przez rzecze1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marwin miałem się odnieśc to Twojego posta o mlaskającym Chińczyku który parę dni temu przelotem widziałem, ale nie wiem, czy wykasowali, czy po prostu nie mogę znalezc...który byłby świetnym polemicznym dodatkiem do posta o kulturze który popełniłem kilka lat temu.... i którego teraz tez juz nie sposób znalezc. W kazdym bądz razie, mój point był taki, ze współczesny rasizm, czy to co się określa mianem rasizmu, nie jest taki sam jak ten XIX wieczny, brytyjski czy amerykański, ze "ktoś jest czarny i to jest złe..." to jest nonsens.... I o ile tacy ludzie takze dziś istnieją, i trzeba ich potępic, to jest to zdecydowana mniejszośc. Główną siłą napędową tego co dziś dzieje się na Zachodzie jest właśnie kultura - to czy ktoś akceptuje jej podstawowe zasady, tego jak zyjemy, czy tez nie. W Zachodnim sensie - wolnośc jednostki, takze kobiet, prawo własności, prawo do dązenia do szczęścia, określony schemat zachowań. To są sprawy za których odstępowswo w kulturach obcych (w naszym realnym świecie - innych niz zachodnie) ludzi karzą chłostą, więzieniem, lub śmiercią, do nie dawna publiczną (tak jak w największym po Izraelu amerykańskim sojuszniku na Bliskim Wschodzie...Królestwie Arabii Saudyjskiej... tak zeby wreszcie zakończyc bajki o idealistycznym sensie amerykańskiego militaryzmu...). Nasze elity natomiast wydają się podmywac to na czym się opieramy, a ulegac wpływom obcym, które naszych wartości nie akceptują.

Bo wszystkie, nie-zachodnie kultury mają dziś wyraziście agresywną, ekspansjonistyczną naturę. I wszystkie one mają swoje przyczólki na Zachodzie, aktywne lub nie, świadome lub nie... Jakby to zobrazowac.... Na moim staff party w pubie pojawia się w barze grupa Brytyjczyków przebrana za księzy i zakonnice. Stag party, hen party czy.. jak to jest w US?.. bachelor party... No super.. Fun.. You like it?... No ok... A moze przebierzcie się za imamów i odprawcie to samo? Nie?... Do niedzieli nad ranem jeszcze długa droga? 6 godzin... Zbyt długa? No rozumiem... Ok, nikt nie chce stracic głowy... W przenośni i dosłownie :)  ....

Błąd lewicy i centrum za Zachodzie jest taki, ze nie chcą się wstawic na zwykłymi, pracującymi ludzmi którzy chcą korzystac z tego co ich przodkowie wywalczyli, i z wielu których rzeczy mają prawo czuc się dumnymi, i jednocześnie nie chcą karac ludzi którzy do naszej kultury dostosowac się nie chcą, lub z nią otwarcie walczą. I o ile religijną, chrześcijąnską podwalinę cywilizacji zachodniej mozna (na siłę.. ale mozna...) przerobic na jakąs "wolnośc wyboru.".. tak kultura grecka i prawo rzymskie są jej nieodzowną częścią, i jeśli ich się pozbędziemy.. to kazdy moze sobie wybrac prawnukom kulturę w której będą zyli... bo nie będzie ona europejska. I w takim scenariuszu kazdy musi sobie zdac sprawę ze ich wnukowie którzy odbiegają w jakimkolwiek stopniu od wybranej nowej kulturowej normy będą "powieszeni", bo nikt nigdzie na kuli ziemskiej takiej kulturowej wolności jaką mamy na znienawidzonym przez lewicę "rasistowskim" Zachodzie nie toleruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, rzecze1 said:

No bo dlaczego nie zarejestrowac bandy swoich zwolenników jako zwolenników politycznych przeciwników i nie płynąc na prawybory przeciwnej partii???

Great minds think alike

Jak poczytałem po emigracji jak organizowane są prawybory to pamiętam kumplowi w pracy powiedziałem, że to ściema i przecież bardzo prosto je zakłócić. Co szkodzi demokratom (i odwrotnie) rejestrować się jako republikanie i promować w republikańskich prawyborach kandydata, który w finalnych wyborach nie ma szans? To była moja logika wypowiedzi. On zbył mnie, że widać, że rzeczywiście pochodzę z kraju gdzie próbuje się na demokracji oszukiwać bo w USA to "nie ma szans się wydarzyć". Do czasu, do czasu ...

Co więcej jak PDT zdecydowanie wygrał, ku małemu zaskoczeniu wielu, pierwsze prawybory w NH w 2016 ( po porażce z Cruzem w prawyborach w Ohio) przemknęło mi przez myśl, że to mały stan i może demokraci zamieszali w prawyborach republikańskich aby republikańie wybrali "absolutnie niewybieralnego" kandydata (czyż nie taka była o nim opinia we wczesnym 2016??). Szybko mnie wielu moich republikańskich kolegów wyprowadziło z błędu umieszczając z euforią MAGA jako ich obrazek profilowy na Facebooku (co mi uświadomiło, że jego przesłanie może trafiać do "mas"), ale przyznaje się że rozważałem że taki scenariusz nastąpił w New Hampshire w 2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, Xarthisius said:

Nie to, ze od Redaktorow gazetapl wymagam jakiegokolwiek poziomu, ale ubawilo mnie to, ze mysleli, ze to ma zwiazek z PAD albo Polska :D

tweet.thumb.png.474d3924dd14d3acdf0989655df3b28f.png

Troche to zalosne jak niektorym zalezy na poparciu od Trumpa. Bo przeciez lepszych autoretytow nie ma. AMERICA STRONG!

I oczywscie, zalozenie Fort Trump w Polsce to tylko kwestia czasu. Trump i Niemcy juz sie nie lubia, wiec teraz trzeba zaczac przerzucac zolnierzy do kraju gdzie politycy beda calowac Trumpa po raczkach. ;)

https://www.militarytimes.com/news/your-military/2020/06/24/1000-more-us-troops-to-poland-as-trump-and-duda-discuss-natos-eastern-flank/?utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=Socialflow+ARM&fbclid=IwAR2DxGt2m4xQrHORZyPzbJWGusms9yiKetS4y41n_s3YQ7EQwwxqTTb2mHw

Dobra, jak te base zbudaja to mam nadzieje, ze bedziemy mogli sie tam przeniesc lol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Roelka v.2 napisał:

Dobra, jak te base zbudaja to mam nadzieje, ze bedziemy mogli sie tam przeniesc lol.

E, z ta baza bedzie jak z ta sciana za ktora Meksyk mial zaplacic. Sciany nie ma. ale sa czesci plotu. Zaplacone za ciezkie - i zupelnie zmarnowane - pieniadze amerykanskie. 

Z ta baza bedzie jak z tym ubezpieczeniem medycznym, ktory pomaranczowy obiecal. 

Z ta baza bedzie jak z tym czystym weglem ktory mial odzyc pod wielkim poparciem pomaranczowego. 

Jezeli pomaranczowy cos mowi to szanse sa na 90% ze to klamstwo. 

Ale najwiekszy powod dlaczego tej bazy nie bedzie to ze pomaranczowego Papa Putin nie pozwoli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i mamy: nastepna proba wstrzymania przyjazdow nawet studentow miedzynarodowych do USA. Deportowanie tych ktorzy beda na uczelniach online, co oznacza ze ryzykuja nawet ci ktorzy sie dostali na Harvard. 


https://www.axios.com/online-classes-colleges-foreign-studnets-0196ec2d-7bc5-4441-93f4-38fad4a00d8f.html
https://www.politico.com/news/2020/07/06/trump-international-students-ice-online-classes-349937

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, katlia said:

No i mamy: nastepna proba wstrzymania przyjazdow nawet studentow miedzynarodowych do USA. Deportowanie tych ktorzy beda na uczelniach online, co oznacza ze ryzykuja nawet ci ktorzy sie dostali na Harvard. 

https://www.axios.com/online-classes-colleges-foreign-studnets-0196ec2d-7bc5-4441-93f4-38fad4a00d8f.html
https://www.politico.com/news/2020/07/06/trump-international-students-ice-online-classes-349937

Wlasnie mialem to wkleic... Jednak sie wzieli za F1 i kure znoszaca zlote jajka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Xarthisius napisał:

Wlasnie mialem to wkleic... Jednak sie wzieli za F1 i kure znoszaca zlote jajka :(

Biorąc pod uwagę, ze...

"During the 2018-19 academic year, there were more than 1 million international students and 57 percent of them were from China, India or South Korea, according to the Open Doors Report on International Educational Exchange."

...wydaje się, ze maczał w tym palce jakiś Miller, ten czy inny, i decyza ma podtekst typowo rasowy. Bo tylko dla ideologów złote jajka są mniej wazne od tego jakiego koloru jest kura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...