Skocz do zawartości

Prezydent Donald Trump - wydarzenia


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Elżbieta654321 napisał:

Witam,

A jaki jest zakres rozporządzenia Trumpa? Kogo dokładnie dotyczy? I co z tymi co mają fizycznie GC, ale z jakiegoś powodu przebywają chwilo w PL, czy oni będą mogli wjechać do USA?

Mam podejrzenie graniczace z pewnością ze Trump nie wie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kzielu napisał:

Mnie bardzo ciekawi opinia na ten temat wspierajacych Trumpa imigrantow bo sa tacy...

Imigranci z obywatelstwem USA przestali już być imigrantami.

Imigranci będący teraz legalnie w USA (np. ci ze statusem rezydenta oraz inni mający widoki na status rezydenta i na obywatelstwo) to będą po części kibicować Trumpowi. No chyba, że Trump zablokuje na jakiś czas możliwość sprowadzenia ich rodzin do USA.

A imigranci przebywający teraz w USA nielegalnie to pewnie zaczną klaskać konkurencji https://wyborcza.pl/7,75399,25885021,trump-zapowiada-tymczasowe-wstrzymanie-imigracji-do-usa.html

Pojawiły się już pierwsze głosy krytyki ze strony Demokratów. "Jeśli odetniesz imigrację, zadasz cios i tak osłabionej gospodarce naszego kraju. To proste. Co za głupi ruch", napisał na Twitterze Julian Castro, były kandydat w prawyborach Partii Demokratycznej. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, kzielu napisał:

Mnie bardzo ciekawi opinia na ten temat wspierajacych Trumpa imigrantow bo sa tacy...

Wywolales do odpowiedzi bardzo szeroka grupe osob, ale ze sie w niej znajduje to rowniez odpowiem. Pytasz sie o 'opinie', a nie analize (tutaj rzecze przoduje), wiec bedzie to osobiste spojrzenie.

Na dzien dzisiejszy dzialania Trumpa dotyczace legalnej naplywu imigrantow interesuja mnie mniej wiecej tak jak jego stosunek do rzadow w Birmie, albo na Sri Lance. Wprawdzie zamierzam sponsorowac tate (byc moze w przyszlym roku, mama ma obywatelstwo), ale jak sie nie uda to nic sie nie stanie. Ot tata bedzie sobie dalej turysta.

Oczywiscie zauwazam, ze pewna niesprawiedliwoscia bedzie calkowite zablokowanie (watpie ze takie nastapi) dla wielu ludzi (np. laczenie rodzin, czy Ci co juz wygrali GC), ale nie mam zamiaru nad tym tracic swojego czasu. Niesprawiedliwoscia bylo rowniez dawanie ludziom za darmo pieniedzy, czy fakt jak firmy aplikuja o Paycheck Protection Program (ktorego zreszta rowniez nie popieram, ale korzystamy, podczas gdy znajomi z NYC jakos maja problemy by sie zalapac). Ponizsza statystyka pokazuje jaki odsetek firm i w jakich stanach zakwalifikowal sie:
https://www.bloomberg.com/graphics/2020-sba-paycheck-protection-program/
https://ritholtz.com/2020/04/ppp-states/

Lepszego kandydata na prezydenta obecnie wedlug mnie nie ma. Dopoki bedzie nawet o promil bardziej niz Demokraci za:
- nizszymi podatkami,
- obrona zycia poczetego i naturalna smiercia,
- personal freedom and responsibility (tutaj troche ostatnio podpadl z tymi czekami),
- obrona dziedzictwa judeo-chrzescijanskiego,
- zdrowym podejsciem do kolorowych,
- wspieraniem Izraela,
to moze sobie nawet tam zmienic zone trzy razy, napluc Macronowi na glowe i przespac sie z premier Finlandii a ja na niego zaglosuje. Jedynym wyjatkowym odstepstwem moze byc, jesli Sad uznalby ze zlamal konstytucje. Ma dzialac zgodnie z obecnym prawem, a zwlaszcza zgodnie z Konstytucja (reszte moze probowac sobie zmieniac). Jesli ruszy konstytucje, wtedy nie ochronia go od straty naszego glosu nawet niskie podatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Elżbieta654321 said:

Witam,

A jaki jest zakres rozporządzenia Trumpa? Kogo dokładnie dotyczy? I co z tymi co mają fizycznie GC, ale z jakiegoś powodu przebywają chwilo w PL, czy oni będą mogli wjechać do USA?

Zapewne będą mogli wrócić do USA. Nie spodziewam się tutaj niczego innego. Właściciele GC przypominam mogą obecnie wlatywać mimo zamkniętych granic. Jak masz GC to masz prawo i obowiązek do mieszkania, rezydowania, rozliczania podatków w USA. Nie głosujesz i nie masz prawa/obowiązku udziału w ławie przysięgłych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, andyopole napisał:

Zawsze będziesz imigrantem. Pięć zmian nazwisk i amerykańskich paszportow tego nie zmieni.

Przypomina mi to co sie u mnie o magistrach mowilo pod koniec lat 90-tych: 'magistrem jestes dopiero gdy Ty zrobiles magistra, Twoj ojciec jest magistrem, i Twoj dziadek byl magistrem'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marwin napisał:

Przypomina mi to co sie u mnie o magistrach mowilo pod koniec lat 90-tych: 'magistrem jestes dopiero gdy Ty zrobiles magistra, Twoj ojciec jest magistrem, i Twoj dziadek byl magistrem'

Jeszcze lepsze okreslenie brzmi: "Frak dobrze lezy dopiero w trzecim pokoleniu".  :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, marwin napisał:

Ot, z zycia prezydenta, a dokladnie jego milosnikow: jakie ladne memorabilia mozemy sobie zamowic z jego wizerunkiem. Jakos nigdy podobnych nie widzialem za kadencji poprzednika. Choc moze tarcze wowczas byly...f66f60edf3136d341daf27104656dc98.jpg

Sent from my SM-G973U using Tapatalk
 

A co jeżeli nie wygra ? Szlifować to 2020 na górze czy jak ? :)

Wszystko się da ludziom wcisnąć, nawet takie 1911...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...