Skocz do zawartości

Prezydent Donald Trump - wydarzenia


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, katlia napisał:

U nas OK. Maz mial Covid ale nie chorowal bardzo i nawet byl dawca plazmy. Cztery osoby dostana przez niego pomagajaca terapie. 

Super, że przeszedł bezproblemowo. Ciekawe, czy Ty przeszlas bezobjawowo. Tak czy i inaczej dużo zdrówka wam zycze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pelasia napisał:

Super, że przeszedł bezproblemowo. Ciekawe, czy Ty przeszlas bezobjawowo. Tak czy i inaczej dużo zdrówka wam zycze!

Dziekuje, all is well. Corka dzisiaj ma antibody test. Ja poczekam do konca lata a potem bede badana. Jezeli tez bylam zakazona to moze pojedziemy do Europy w pazdzierniku. Chce mi sie Sicilii... moze Grecji... moze poludniowej Hiszpanii... jezeli pozwola Amerykanom wjechac co tez nie jest pewne... 

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, katlia napisał:

Dziekuje, all is well. Corka dzisiaj ma antibody test. Ja poczekam do konca lata a potem bede badana. Jezeli tez bylam zakazona to moze pojedziemy do Europy w pazdzierniku. Chce mi sie Sicilii... moze Grecji... moze poludniowej Hiszpanii...

 

Eilat. Najlepsze wakacje pod słońcem! Wciąż sobie przypominam że muszę sprawozdanie z Izraela napisać ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, PiciuK napisał:

Nieśmiało polecę Rumunię - dla mnie przepiękny kraj. Totalny luz - stajesz na biwak gdzie chcesz, robisz grilla gdzie chcesz, żadna policja się nie czepia. Przepiękna przyroda, Rumunia to właściwie jedna wielka góra...  Trasa transfogarska zapiera dech w piersiach ( nie w niedzielę - dużo ludzi), prawdziwy zamek Draculi  :D Jest jeden, ale wg Rumunów każdy zamek to zamek Włada Palownika. Niesamowity Bukareszt, perełki Timisoara, gdzie żyje tygiel Europejczyków i nie tylko, Sighisoara, historyczna stolica Wołoszczyzny Targoviste, gdzie zatłukli Ceausescu. Dobre drogi - przynajmniej te główne, ceny podobne do polskich, czasami niższe. Rumuni mogliby sprzątać po sobie po biwakach - zostawiają śmieci - to trochę razi.

Cyganów nie ma - wyjechali do Niemiec i Włoch. :D

Dodaje do listy, bo faktyczne przedtem nie myslalam o Rumunii... W Czarnogorze i Chorwacji bylam, ale dawno temu, trza tam wrocic i zwiedzic bardziej dokladnie. Tak mi sie chce podrozowac a tu ledwo z domu mozna wyjsc... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Jackie said:

 

Eilat. Najlepsze wakacje pod słońcem! Wciąż sobie przypominam że muszę sprawozdanie z Izraela napisać ;) 

Marzę o wakacjach w Izraelu. Aczkolwiek cały czas się boję, że przy moim pechu eskalacja napięcia Arabsko-Izraelskiego nastąpi albo tuż przed moim wyjazdem albo podczas mojego wyjazdu - ja pomyśły o wyjeździe do Izraela odkładam już od ponad 15tu lat. Teraz jak przeniosłem się do USA to jednak dla mnie te marzenia trochę się oddaliły. Urlopu dużo mniej i jak mam lecieć przez Ocean na wakacje to rodzina w Polsce nie wybaczyłaby mi jakbym spędził ten czas poza Polską. To jest też niestety "reality" świeżych imigrantów.

A dla @katlia mogę też polecić Gruzję. Jak szukasz trochę dzikiej przyrody, dobrego jedzenia, bardzo uprzejmych i życzliwych ludzi i trochę takiego miejsca na świecie gdzie nie wszyscy latają mimo wszystko z jednej strony pachnącego egzotyką a z drugiej strony posiadającym niewątpliwe piętno CCCP, które w wielu miejscach jeszcze "wyłazi" (ale to też jest swego rodzaju skansenowa już egzotyka) :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/6/2020 at 5:28 PM, rzecze1 said:

Ja akurat należę do tej części społeczeństwa która reaguje sceptycznie, jeśli wręcz nie alergicznie na polityczna agitację. Jak czasem czytam katlię to mam ochotę założyć czerwona kaszkietowke i lecieć na zlot MAGA...

Ja mam dzis taki moment, bo wlasnie sie dowiedzialem, ze biore udzial w strajku. Moi bardziej swiatli, liberalni Koledzy i Kolezanki doszli do wniosku, ze jako spolecznosc akademicka, nie mozemy przejsc obojetnie wobec wydarzen ostatnich tygodni i w srode wyrazamy swoj sprzeciw poprzez strajk!

No research, no meetings, no classes and no business as usual!

Pozostaje miec gleboka nadzieje, ze moj cynizm jest calkowicie nieuzasadniony i fakt, ze w srode wyspie sie do 11tej dramatycznie poprawi byt wszystkich tych pozbawionych pracy, srodkow do zycia i ciemiezonych przez system Czarnych Braci, a policji pozwoli przejrzec na oczy. Z zalecen, ktore dostalem, to po tym jak juz zwleke sie z wyra i siade przed kompem z kubkiem kawy, mam czytac przygotowana odgornie lekture o wdziecznie brzmiacych tytulach "How to Be an Antiracist" albo "Me and White Supremacy". Opcjonalnie, jezeli chce zarobic ekstra punkty, moge wyslac mail do losowego wydawcy z pytaniem czy aby na pewno robi wszystko, zeby wspierac mniejszosci. Take that System!

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...