Skocz do zawartości

Prezydent Donald Trump - wydarzenia


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, rzecze1 napisał:

Biorąc pod uwagę, ze...

"During the 2018-19 academic year, there were more than 1 million international students and 57 percent of them were from China, India or South Korea, according to the Open Doors Report on International Educational Exchange."

...wydaje się, ze maczał w tym palce jakiś Miller, ten czy inny, i decyza ma podtekst typowo rasowy. Bo tylko dla ideologów złote jajka są mniej wazne od tego jakiego koloru jest kura.

To jest konsekwencja tego jak wymagania na wizy F są skonstruowane. I przed epidemią stało w regułach, że jak się przyjeżdża na studia na wizie F, to nie na coś, co odbywa się online. Uniwersytety próbują odnaleźć się w pandemii, wiele osób z faculty nie chce prowadzić zajęć w normalnym trybie, więc pojawił się problem. Nikt z rządu (przynajmniej ja nie słyszałam) nie naciska na uniwersytety, by przeniosły się online, mocniejszy nacisk jest ze strony prowadzących zajęcia (u mnie na kampusie też).  Studia dla zagranicznych są bardzo drogie (co najmniej 2x stawka dla mieszkańców stanu), dlatego jest tu mnóstwo dzieciaków bogatych rodziców (jak się na kampusie widzi kogoś w sportowym aucie - duża szansa, ze to student z Azji, Europejczycy mają swoje renomowane uczelnie, poza tym dziecko po studiach w USA w Chinach to pewnie plus milion do prestiżu na dzielni), dlatego w mojej opinii władze uczelniane próbując sobie radzić z epidemią trochę zapomniały o tym, jakie wymagania wizowe muszą spełniać międzynarodowi studenci. Trochę to smutne, że tak się poskładało, ale trudno winić ICE o stosowanie prawa, które było długo przed epidemią.

Swoją drogą, nie sądzę żeby mój kampus, gdzie międzynarodowych jest 20%, się zdecydował, żeby przejść na 100% zajęć online. Na razie nie ma takich planów. No chyba, że zagraniczni zdecydują się płacić tuition i robić zajęcia zdalnie.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, rzecze1 said:

Biorąc pod uwagę, ze...

"During the 2018-19 academic year, there were more than 1 million international students and 57 percent of them were from China, India or South Korea, according to the Open Doors Report on International Educational Exchange."

...wydaje się, ze maczał w tym palce jakiś Miller, ten czy inny, i decyza ma podtekst typowo rasowy. Bo tylko dla ideologów złote jajka są mniej wazne od tego jakiego koloru jest kura.

Pozostaje miec nadzieje, ze do "szefa" Millera dotrze ktos reprezentujacy te wszystkie $$$, ktore stoja za tymi studentami. Jak wiemy $$$ "Trump"s ideology w tym wypadku ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WZROST STRZELANIN W NYC

“Miasto pogrążyło się w chaosie, a będzie jeszcze gorzej” – stwierdził na antenie jednej z nowojorskich rozgłośni, były komisarz NYPD Bill Bratton. Skrytykował władze miasta i stanu za, jak to określił, porzucenie policjantów i stworzenie “wirusa przestępczości”. Tylko w ostatni świąteczny weekend 64 osoby zostały postrzelone w Nowym Jorku, a 10 z nich zmarło. 
Wśród ofiar jest między innymi 29-letni ojciec 6-letniej dziewczynki, którą trzymał za rękę, gdy został śmiertelnie ranny. Do zdarzenia doszło na Bronksie, w niedzielę, 5 lipca po godz. 6 wiecz.  Mężczyzna przechodził z dzieckiem przez ulicę. Wtedy zatrzymał się przy nich samochód i padły strzały. 29-latek upadł na ulicę, a dziewczynka uciekła razem z innymi przechodniami. Jej, na szczęście, nic się nie stało. 

W sumie od 3 do 5 lipca doszło w mieście do 44 strzelanin, w których rannych zostały 64 osoby. 10 zmarło. Dla porównania, w analogicznym okresie roku ubiegłego, wydarzyło się 16 strzelanin, a rannych zostało 21 osób. 

Od kilku tygodni obserwowany jest wzrost takich zdarzeń. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy br. było ich 528. Tylko w czerwcu – 205 i była to największa liczba od 1996 r. W opinii burmistrza Billa de Blasio, jest co najmniej kilka powodów takiego stanu rzeczy. “System sądowniczy nie działa, tak jak należy. Gospodarka nie działa, a ludzie byli w zamknięciu przez miesiące. Oprócz tego jest wiele innych problemów leżących u podstaw sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy” – uważa burmistrz.  Natomiast funkcjonariusze policji nie mają wątpliwości. Znaczny wzrost przestępczości spowodowany jest między innymi ostatnimi reformami wprowadzanymi w mieście. Między innymi ograniczeniem więźniów na Rikers Island. “Gdy uwalniasz w zasadzie połowę populacji więzienia i umieszczasz ją na ulicy, a potem zastanawiasz się, co się dzieje, to mnie przeraża” – mówi komisarz policji Dermot F. Shea, komentując liczbę osadzonych, zwolnionych z miejskiego więzienia podczas pandemii. Dodał też, że ograniczanie praw policjantów sprawia, że nie są w stanie we właściwy sposób walczyć z przestępczością. Takiego samego zdania jest były komisarz NYPD. “Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że obywatele, którzy normalnie współpracowaliby z policją w celu wykrycia przestępstw, nie robią tego, ponieważ czują się zastraszeni przez swoich sąsiadów, protestujących przeciwko rzekomej brutalności policji” – uważa Bill Bratton. – Z jednej strony mamy koronawirusa, z drugiej wirusa kryminalnego, który także zabiera wiele niewinnych osób” – dodaje. Przemoc w weekend się nie zakończyła. W poniedziałek cieżko ranny został 14-letni chłopak. Został postrzelony w klatkę piersiową i szyje, gdy stał na ulicy. Do zdarzenia doszło na Queensie, w dzielnicy Jamaica. 

Zaatakowani zostali także policjanci. W niedzielę, ktoś strzelał w kierunku radiowozu na Bronksie, który był zaparkowany przed posterunkiem. Kula przebiła przednią szybę samochodu. W środku było dwóch funkcjonariuszy. Na szczęście nie zostali trafieni, ale kawałki rozbitej szyby zraniły jednego z policjantów w twarz. W tym samym dniu na Brooklynie, w dzielnicy Bedford-Stuyvesant, ktoś wrzucił odpalone sztuczne ognie do nieoznakowanego samochodu policyjnego. W środku znajdowało się dwóch funkcjonariuszy. Jeden z nich jest poparzony. Tymczasem, 5 lipca minęły trzy lata od zabójstwa policjantki, która siedziała w samochodzie patrolowym. Do zdarzenia doszło w nocy z 4 na 5 lipca 2017 r. na Bronksie. Sprawca podszedł do radiowozu i strzelił przez szybę do funkcjonariuszki. Detektyw Miosotis Familia pełniła służbę 12 lat. Osierociła 3 dzieci. 

 

zrodlo:       http://dziennik.com/featured/znaczny-wzrost-strzelanin/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ilya_ napisał:

WZROST STRZELANIN W NYC

Biorąc pod uwagę wydarzenia ostatnich miesięcy to te statystyki nie mogą być zaskakujące. To ciężki czas aby być policjantem , i nie zdziwię się jeśli coraz większa liczba zacznie podchodzić do swoich obowiązków dość swobodnie, znaczy - zacznie unikać konfrontacji lub interwencji w ogóle. Czy to z obawy o życie, czy dla świetego spokoju z obawy przed facebookowa nagonka .

To jakie to będzie miało konsekwencje w tak zmilitaryzowanym systemie społecznym jak amerykański, systemie w którym nierówności społeczne przebiły już te z 1929 roku, i w którym brzpieczenstwo obywateli zależy od tuzina rodzajów policji, to raczej łatwo przewidzieć.

Oczywiście media podcinające gałąź na której faktycznie siedzą z zaciętością godna lepszej sprawy są na razie raczej bezpieczne, tak samo jak liberalne elity z Manhattanu czy Hollywood. Efekty na własnej skórze na tym etapie odczują głownie zwykli obywatele.

Edytowane przez rzecze1
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś się ostatnio zmieniło w retoryce republikańskiej? Ja telewizji nie mam żadnej - odciąłem kabel i netflix + hulu + disney+ mi starcza. Więc nie mogę sobie tak po prostu Fox News włączyć. Mam dużo znajomych co ogląda non stop Fox News albo CNN, więc dostrzegam trendy mediów pośrednio przez to o czym mówią, dyskutują moi znajomi. Muszę przyznać jest to ciekawe doświadczenie. No i dostrzegłem chyba zmiany w retoryce republikańskiej. Czy ktoś może to potwierdzić? Tezy, które MAGA friends głoszą ostatnio prawie w kółko to:
- jest źle i będzie gorzej
- to nie może tak być że bilionerzy się bogacą a szaraki nie mają pracy i nie mają perspektyw
- bilionerzy powinni płacić więcej niż stawki minimalne
- trzeba porządnie opodatkować bilionerów aby było na tworzenie miejsce pracy

Wow. Nawet znajomą republikankę nazwałem, że gada jak Nancy Pelosi (czym doprowadziłem ją do białej gorączki). :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mcpear napisał:

Czy coś się ostatnio zmieniło w retoryce republikańskiej? Ja telewizji nie mam żadnej - odciąłem kabel i netflix + hulu + disney+ mi starcza. Więc nie mogę sobie tak po prostu Fox News włączyć. Mam dużo znajomych co ogląda non stop Fox News albo CNN, więc dostrzegam trendy mediów pośrednio przez to o czym mówią, dyskutują moi znajomi. Muszę przyznać jest to ciekawe doświadczenie. No i dostrzegłem chyba zmiany w retoryce republikańskiej. Czy ktoś może to potwierdzić? Tezy, które MAGA friends głoszą ostatnio prawie w kółko to:
- jest źle i będzie gorzej
- to nie może tak być że bilionerzy się bogacą a szaraki nie mają pracy i nie mają perspektyw
- bilionerzy powinni płacić więcej niż stawki minimalne
- trzeba porządnie opodatkować bilionerów aby było na tworzenie miejsce pracy

Wow. Nawet znajomą republikankę nazwałem, że gada jak Nancy Pelosi (czym doprowadziłem ją do białej gorączki). :)
 

W retoryce sie nic nie zmienilo. (Jak widzisz po reakcji znajomej) Ale nawet Republikanie nie moga nie zauwazyc ze kraj zaczyna przypominac shit country. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mcpear napisał:

Czy coś się ostatnio zmieniło w retoryce republikańskiej? Ja telewizji nie mam żadnej - odciąłem kabel i netflix + hulu + disney+ mi starcza. Więc nie mogę sobie tak po prostu Fox News włączyć.

 

Trochę OT ale my też tak zrobiliśmy, mamy Roku i choć jest tam kilka stacji newsowych na żywo, oglądamy je tylko w niedzielę gdy spędzamy ranek w łóżku. Jestem zdania że powinno się być zawsze na bieżąco jeśli chodzi o newsy, ale z drugiej strony odkąd nie mamy non-stop pomarańczowego na ekranie mój poziom stresu spadł znacznie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem. 0% coverage. Sygnał nawet nie drgnął. A używałem nawet takiej z jakimiś extra wzmacniaczami za $100 :) CBS ma appke na apple tv przez którą nadaje newsy lokalne - i to w sumie musi mi wystarczyć.

OTA jest wrażliwe jak teren ma lekkie pofałdowania (górki, dolinki) co jest zrozumiałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, mcpear napisał:

Próbowałem. 0% coverage. Sygnał nawet nie drgnął. A używałem nawet takiej z jakimiś extra wzmacniaczami za $100 :) CBS ma appke na apple tv przez którą nadaje newsy lokalne - i to w sumie musi mi wystarczyć.

OTA jest wrażliwe jak teren ma lekkie pofałdowania (górki, dolinki) co jest zrozumiałe

Patrz disclaimer o bezludziu ;-)   

 

(zartuje)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...