Skocz do zawartości

Prezydent Donald Trump - wydarzenia


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie to widać całkowita desperację po stronie Trumpa - delegalizowanie TikToka, tweet o przedłużeniu kadencji...

Oni z tymi swoimi idiotycznymi reklamami że nikt nie podniesie telefonu (dispatch to przecież nie jest policja) raczej głosów nie zdobędą zresztą już je porzucili...

Dodatkowo ma takich polmuzgów jak Kuschner który uknuł sobie sprytny plan że koronawirus to tylko z niebieskich stanach będzie a czerwonych jakoś magicznie nie dosięgnie... Całkowicie zaprzepaścił szansę zatrzymania pandemii prowadząc grę polityczną - nie wiem czy kto kiedykolwiek wyczai jego tryb rozumowania...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kzielu napisał:

Dodatkowo ma takich polmuzgów jak Kuschner który uknuł sobie sprytny plan że koronawirus to tylko z niebieskich stanach będzie a czerwonych jakoś magicznie nie dosięgnie... Całkowicie zaprzepaścił szansę zatrzymania pandemii prowadząc grę polityczną - nie wiem czy kto kiedykolwiek wyczai jego tryb rozumowania...

Wiedzialam ze Kushner i Ivanka to skorumpowani oszusci... ale ze Kushner jest tak glupi myslac ze wirus jest OK bo w niebieskich stanach... to juz mnie serio zdziwilo. A myslalam ze juz nic mnie nie zdziwi jezeli chodzi o trump & co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Megan Kelly kontra Vladimir Putin.

Stary trochę filmik, bo z 2017/18 roku, z konferencji z udziałem między innymi premira Indii, ale dopiero teraz You Tube mi zasugerował. Oryginalne zródło zgaduję jest rosyjskie (biorąc pod uwagę editing i pojedyńcze błędy w polskim tłumaczeniu) ale dobrze obrazuje wschodni punkt widzenia. Tłumaczenia dotyczące rosyjskiego udziału w kampanii dezinformacyjnej w kampanii prezydenckiej z lata 2016 roku są "querstionable at best"... a końcowe zaparcie dotyczącyce uzycia broni chemicznej przez Asada jest... no.. zaparciem.. ale w wielkiej mierze Putin trafnie punktuje hipokryzję amerykańskiej polityki zagranicznej ostatniego cwierczwiecza, jego ocena krajowej polityki w USA jest moim zdaniem "spot on", a juz na pewno występ udowadnia, ze Putin nie jest rosyjskim prezydentem od lat przez przypadek...

W kazdym bądz razie, dla tych którzy są znudzeni faktem, ze gdy zobaczą w necie nagłówek artykułu od razu wiedzą z jakiego zródła pochodzi (in example, wczoraj jak mi wyskoczył tytuł "Why did England have Europe's worst Covid figures? The answer starts with austerity" wiedziałem, ze to będzie Guardian.. i to był Guardian!... :)   ) ... , no dla tych którzy chcą wyjsc trochę poza medialną strefę politycznego komfortu, wywiad powinien byc ciekawy:

 

Edytowane przez rzecze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote

WASHINGTON — President Trump is considering new immigration rules that would allow border officials to temporarily block an American citizen or legal permanent resident from returning to the United States from abroad if the authorities have reason to believe the person may be infected with the coronavirus.

Coraz ciekawiej...

[1] https://www.nytimes.com/2020/08/10/us/politics/trump-coronavirus-border.html

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Xarthisius napisał:

Jak mu sie ta sztuczka uda, to mowiac szczerze chyba nic mnie nie zdziwi... Oczywiscie to gra wyborcza bo mysli ze trzymanie mexican-americans w Meksyku mu z jakiegos powodu polepszy notowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.08.2020 o 11:20, katlia napisał:

LOL... fakt, siwy jest najbardziej efektywny kiedy nic nie mowi. Bo Joe zawszie mial opinie ze wsadzal sobie stope do ust, jak sie mowi w USA :lol:

 

Bill Maher powiedział to samo w zeszły piątek: najlepsza reklama dla Bidena to... cisza, niech oponent sam się pogrąży, całkiem sprawnie mu to idzie. Ale ja sądzę że na 100% Biden coś jeszcze palnie i szlag by mnie trafił jakby przegrał z powodu kolejnej historyjki o CornPopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

https://www.google.co.uk/amp/s/news.sky.com/story/amp/donald-trump-nominated-for-nobel-peace-prize-12067203
 

Wyglada na to, ze ten Jared coś tam jednak przez te ostatnie 3 lata robił... Nawiązanie stosunków dyplomatycznych pomiędzy Izraelem a UAE to jest wydarzenie historyczne. Po Camp David Cartera w 1979, i traktacie z Jordania za Clintona w 1994, Emiraty są dopiero trzecim krajem arabskim który uznał istnienie państwa żydowskiego. Administracja Trumpa przechodzi tu do historii, choć oczywiście docenione zostanie to dopiero po czasie, rozgrzana polityczna atmosfera jeszcze przez długi czas na to nie pozwoli. 

Z nominacji do Nobla oczywiście nic nie będzie, jest to już zbyt zpolitycyzowana nagroda. A po tym gdy przyznano ją „in advance” Obamie, który potem pozwolił wciągnąć USA w dwie nowe wojny a z zabijania przez drony uczynił administracyjna rutynę, w oczach wielu zdyskredytowana...No i oczywiście conduct wewnętrzny Trump’a tu przeszkadza chyba najbardziej...

Ale patrząc teraz z perspektywy, to cieszę się, ze nie sprawdziły się nasze najgorsze obawy z 2016 roku jeśli chodzi o politykę międzynarodowa.

Zerwanie umowy z Iranem to była raczej wtopa, ale poza tym - uspokojenie relacji z Korea, naciskanie na członków NATO aby przeznaczali na obronę tyle ile się zobowiązali a nie tylko polegali na amerykańskim podatniku, postęp w przesuwaniu amerykańskich sił zbrojnych do Polski, udzielnie realnej pomocy Ukrainie, a przede wszystkim - brak nowej amerykańskiej wojny (i konsekwencji z tym związanych) po raz pierwszy od 40 lat...a nowej rosyjskiej agresji od administracji Kennedy’ego (fair enough - zobaczymy co będzie w najbliższych miesiącach m na Białorusi), a teraz jeszcze układ Izraela z UAE ... no... muszę przyznać, ze co bym nie myślał o Trumpie, takiego rekordu życzę w stosunkach międzynarodowych każdemu przyszłemu prezydentowi z jakiejkolwiek partii by nie pochodził... 

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj za nami milowy krok do reelekcji PDT wg mojej opinii. A mianowicie o czasie wystartowała NFL. Przewidywałem, że jakby liga nie wystartowała a to wkurzeni kibice by za dwa miesiące wyrzuciliby go z Pennsylwania Avenue (poza tym Biden miałby wreszcie celny i przemawiający do wszystkich punkt programu wyborczego typu: "wybierzcie mnie a doprowadzę, że już nigdy NFL nie będzie zamknięta" ). A tak Kansas rozbił Houston. Mahone rozpoczął marsz w kierunku drugiego z rzędu MVP, a sztab PDT odetchnął z ulgą. Wyborca PDT z przedmieść i prowincji wiele jest w stanie prezydentowi wybaczyć, ale jakby NFL nie wystartował to byłoby to nie do przełknięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...