Skocz do zawartości

Prezydent Donald Trump - wydarzenia


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

No OK jeśli chodzi o weryfikację listu. Nie o to pytam. Wyślą do 30 milionów Kalifornijczyków karty. 22 miliony odeśle im z powrotem w dniu wyborów (więc wpłyną 2-3 dni po nich). A 5 milionów tych co wysłało te karty przyjdzie i osobiście zagłosuje po raz drugi. No i co? Który głos unieważnić? Pocztowy?(chyba tak - ale to każdy list trzeba będzie sprawdzać czy gdziekolwiek w stanie ta osoba nie zagłosowała to chyba nie będzie trywialne) osobisty?(nie ma możliwości) Jak to zrobić aby było dobrze - że tak powiem internet milczy na ten temat

Do tej pory robili to prościej - wszystkie mail-in balots odkładali na kupkę i jak kupka była mniejsza niż różnica głosów między kandydatami to po prostu olewali bo i tak nie zmieniało to zwycięzcy

Edytowane przez mcpear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, mcpear said:

No OK jeśli chodzi o weryfikację listu. Nie o to pytam. Wyślą do 30 milionów Kalifornijczyków karty. 22 miliony odeśle im z powrotem w dniu wyborów (więc wpłyną 2-3 dni po nich). A 5 milionów tych co wysłało te karty przyjdzie i osobiście zagłosuje po raz drugi. No i co? Który głos unieważnić? Pocztowy?

Ktorykolwiek bedzie "drugi". Rozumiem, ze dziala to jak w Polsce. Maja spis wyborcow, gdzie stoi Jan Kowalski, zam. Piekna 13 itp. Przychodzisz osobiscie, podpisujesz sie, dostajesz karte do glosowania. Mail-in ballot tak samo: przychodzi i w spisie zaznaczaja, ze ten delikwent juz glosowal. W zaleznosci co dzieje sie pierwsze, albo odrzuca mail-in albo nie wydadza Ci karty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce to działa tak, że jak zgłosisz chęc głosowania listownie to wykreślają Ciebie ze spisu i nie możesz zagłosować po raz drugi nie-listownie bo nie ma Ciebie w spisie. To samo jak weźmiesz zaświadczenie o głosowaniu poza okręgiem to na liście w okręgu już Ciebie nie będzie. Jakby działało tak samo to spis wyborców byłby pusty bo wszystkim wysłali listy z kartą. W Polsce jest centralny spis wyborców - nie jestem pewien czy w USA nawet na obszarze stanu są takie centralne listy, czy jednak nie są one na poziomie county. Co więcej możesz przyjść i zagłosować nawet jak się nie zarejestrowałeś uprzednio, rejestrując się w punkcie - co prawda wtedy twój głos odkładają na kupkę z boku i dołożą go po ewentualnej weryfikacji tylko jak ta kupka z boku jest większa niż różnica głosów. Nie chcę twierdzić, że system jest źle zaprojektowany ale wydaje mi się że może przeceniać uczciwość szczególnie jak jeden z kandydatów będzie próbował wykazać jego wadliwość i namawiał swoich wyborców do testowania "luk tego systemu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/1/2020 at 2:01 AM, mcpear said:

Aczkolwiek ja na same debaty nie planuje wolnego ... Nie spodziewam się niczego merytorycznie zaskakującego.

Ja tez się nie spodziewam. W tym roku, biorąc pod uwagę tendencje obu kandydatów do gaf i/lub kontrowersji, debaty widzę stricte w kategorii entertainment :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje włączyć tv. Na wszelki wypadek zrobię sobie meliske na uspokojenie i będę dzielnie słuchać. Popcornu nie ma co robic, bo za bardzo w zęby wchodzi :D ale pewnie będzie trzeba sobie nawet przed meliska jakiegoś kielicha strzelić, bo podejrzewam, że na trzezwo sie tego nie da oglądać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Jackie said:

Ja debaty nie oglądam, zbyt cenię sobie spokój ;) 

Tez nie bede ogladala, z tego samego powodu. No i z powodu ze jestem tchorzem. Nie lubie horror films i debat politycznych na ktorych mi zalezy. ALE: bede sledzila na forum gdzie ludzie beda wpisywali wrazenia live in real time. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Roelka v.2 napisał:

Trump chyba stwierdził ze nie chce kolejnych debat i teraz bedzie mógł używać COVIDa jako wymówki. :p 

Fakt :  Amerykańska para prezydencka została przetestowana na obecność wirusa Covid-19 po tym jak jedna z jego doradców (doradczyń?) poinformowała Biały Dom o wykryciu u niej przedmiotowego wirusa. 

Prezentowana przez Ciebie merytoryka wypowiedzi wpisuje się w kolejną falę Fake Newsów przemycanych w ten czy inny sposób w przekazach mediów/środowisk wspierających opozycję ;)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...