Skocz do zawartości

Prezydent Donald Trump - wydarzenia


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

1 minute ago, pelasia said:

Ja jestem ciekawa czy uda im się upchnąć ich supreme court nominee, w tak krótkim czasie, szczególnie teraz, bo kto wie ilu ich tam już zarażonych. Może im to sprawę uniemożliwić.  

Tak, w tej chwili to jest bardzo ciekawe. Wyobrazasz sobie co tam musi sie teraz dziac ? Chcialabym tam byc i to wszystko obserwowac in the room where it happens

  • Haha 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, katlia said:


Niech on i jego kabal wyzdrowieja. Ja chce ich wszystkich wyrzuc prawnie, przez wybory, (ktore oni szaleja zeby oslabic.) Covid w kregach trumpa i Republikanow? KARMA !!! Lub, realistyczny rezultat wsrod ludzi ktorzy nie wierza w science. Take your pick :) 

Karma, lub, jeśli się potwierdzi, ze „super spreader eventem” byla uroczystość nominowania Amy Barret gdzie się wszyscy ściskali bez masek i świętowali kandydatkę... zemsta Ruth Gindsburg  zza światów za tak ostentacyjne i szybkie zlekceważenie jej przedśmiertnej woli!

Trzeci republikański senator zarażony, a ze Romney i ktoś jeszcze z Republikanów był chyba przeciw przedwyborczej nominacji SCJ... to perspektywa się trochę oddaliła.

https://news.sky.com/story/trump-coronavirus-at-least-seven-test-positive-for-covid-19-after-attending-white-house-event-12088574
 

Edytowane przez rzecze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minutes ago, katlia said:

Chcialabym tam byc i to wszystko obserwowac in the room where it happens

Myśle, ze dziś mogłoby to być dość niebezpieczne... Jeśli Bolton jest jakąś wskazówką, to ktoś robi notatki, i za rok/dwa o czynach i rozmowach przeczytamy w czyjejś książce...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe że nawet nie na dwa tygodnie . Może czasem wyjść już w przyszłym tyg uzdrowiony i dawał by tym sygnał (As z rękawa na śpiącego Joe )podejrzewam dość mocny że tylko on się nadaje na to stanowisko bo ma końskie zdrowe i nawet chiński wirus go nie przemoże na tej funkcji.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Aż chce się napisać A nie mówiłem..

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.stripes.com/news/us/trump-halts-covid-19-relief-talks-until-after-election-1.647692?fbclid=IwAR3MN5Lf9v8KkR2E6EfDLp8s1Ejz_1GZkZTWKK_pMSIIOlakO3sQH7F6R7w 

Nie ma to jak wprost manipulować wyborcami.

""I have instructed my representatives to stop negotiating until after the election when, immediately after I win, we will pass a major Stimulus Bill that focuses on hardworking Americans and Small Business," Trump tweeted."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/2/2020 at 4:22 PM, mcpear said:

yA VPMP? Debata z KH w środę. Współczuję mu mówiąc szczerze. KH ma szansę na  na PREZYDENTA niezłe show. Chyba kupię popcorn i sodę / pop / coke ;) Tę dębatę zamierzam obejrzeć

I jak wrazenia z debaty? Ja włączyłem dziś... i muszę powiedziec, ze.... nuuuu... da!  Ale moze to jest wlaśnie nuda jakiej trochę Zachodowi potrzeba. W sensie - Prezydent czy Premier coś powiedział... i nie stało się to trending... bo nikogo to nie zainteresowało... czy ktoś pamięta te dawne, piękne czasy? :)

Jeśli Biden wygra, a to staje się coraz bardziej prawdopobne z kazdym zenującym wystąpieniem covidovego Trumpa...to za 4 lata oboje Harris i Pence mają wielką szansę spotkac się w debacie kandydatów... na Prezydenta... i moze wtedy będzie ciekawiej...

W między czasie zaś, nie sądzę aby ich wczorajasza debata coś zmieniła. Harris miałem okazję zobaczyc po raz pierwszy tak naprawdę, i wydaje się ogarnięta, a juz na pewno widzę ją w roli prokuratora. Tutaj zdecydowanie na plus. Pence tez nie najgorzej. Silna wiara zawsze daje chłodną rękę gdy przychodzi bronic nawet największych błędów przełozonego... zatem Pence to w pewnym sensie wymarzony kandydat GOP.

Zaś natomiast patrząc z egoistycznego i nie-amerykańskiego punktu widzenia..  Pence ma oczywiście duzo większe doświadczenie w polityce międzynarodowej, ale Harris jest zdecydowanie z kategorii którą łatwo da się przerobic na "hawka"... myślę, ze nawet duzo łatwiej niz zajęło militarystom przerobienie Obamy... zatem dla zewnętrznęgo świata to bez róznicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie tak jak Biden w pierwszej debacie dał sobie całkiem radę tak teraz uważam, że Mike Pence wypadł lepiej niż się spodziewałem. Kamala wypadła dobrze merytorycznie, nie dała się ponieść, punktowała celnie - z drugiej strony PDT wystawił się na tylu polach ostatnio (podatki, COVID, wstrzymanie stymulusu do czasu aż nie wygra po raz drugi wyborów), że miała mocno ułatwione zadanie, ale nie był to "rozjazd". Mam wrażenie też, że nie chciała być agresywna (sondażownie na 100% wskazały im, że widzowie pierwszej debaty nie pochwalali agresjii). Pence celnie zaatakował w sprawie poszerzenia składu SCOTUS, co pewnie się może wydarzyć a co będzie przekroczniem pewnej kolejnej granicy wydawałoby się nieprzekraczalnej. Z kolei atak na odwołanie  "Trump's tax cuts" to było stąpanie po grząskim gruncie - skoro PDT w wyniku tych ustaw płacił po $750 rocznie to nad tą trumną VP powinien starać się milczeć i raczej tematu podatków nie dotykać.

Nie wiem czy po ewentualnej porażce Pence będzie kandydatem na prezydenta za 4 lata - on jednak nie ma charyzmy, którą Trump uwodzi tłumy (czasami populistyznie), one nie ma owej buńczucznej pewności siebie i manii wyższości, która bardzo elektryzuje jego elektorat. To samo będzie się działo jakby PDT wygrał wybory. Ja na serio uważam, że po wygranej PDT w listopadzie za 4 lata Donald namaści Ivankę. Po porażce to nie wiem, wiele scenariuszy jest otwartych włącznie z wnikliwą kontrolą IRSu zeznań podatkowych PDT (które chyba od 4 lat nie toczą się wcale) przez nową administrację. A za co siedział Al Capone? Za podatki, których nie płacił. Mam wrażenie, że amerykańska wersja TKM z biczem uderzającym na prawo przetoczy się przez USA.

A choroba Trumpa chyba jednak powoduje, że nie odrabia strat - to jest kandydat wieców. Nie ma wieców to nie może przedostać się do opinii publicznej jakiś fragment ostrzejszy na który tłum reaguje ekstazą. Poza tym analizy budżetów z reklamami obu kandydatów pokazują, że Biden odrobił lekcję, którą zaniedbała Hillary i raczej odbie Wisconsin i Michigan. Co więcej republikanie chyba się z tym pogodzili. To powoduje, że PDT MUSI wziąć wszystkie inne swing areas: PA+FL (bez tego to nie ma nawet mikroskopijnej szansy)+NC +GA+AZ + wszystkie głosy z Nebraski i 1 z Maine. To wszystko może jeszcze być ciągle za mało i musi znalźć jakąś niespodziankę jak w 2016 jak np może Nevada? może Colorado? może MN?

Ale to jeszcze 4 tygodnie i 2 (może 1) debaty. Sztaby jeszcze mają coś w zanadrzu na końcówkę i zapewne owa ciężarna zakonnica przejechana na pasach przez jednego z kandydatów już leży w kostnicy i któryś ze sztabów włąsnie pudruje ją do zrobienia selfie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minutes ago, rzecze1 said:

I jak wrazenia z debaty? Ja włączyłem dziś... i muszę powiedziec, ze.... nuuuu... da! 

E, wrazenia sa takie jakich wszyscy oczekiwalismy. Pence cicho i niby z dyscyplina klamie i jak pauga powtarza propagande schorowanego Bialego Domu - schorowanego troche z jego wlasnej winy bo on niby jest na wysokiej pozycji kierowniczej w czyms co trump nazywa Covid Taskforce, (aka shit show). Taki shit show ze chyba on tez smierdzi bo sam zaprasza muchy. A Harris to Harris. Debaty nie sa jej forte, bo polegaja na innych zdolnosciach niz te ktore ma jako prokurator, ale to jest inteligentna, twarda kobieta i wszyscy wiedzieli ze da sobie rade. Masz racje o 2024. To jest preview. Z tym ze ja mam nadzieje Pence bedzie tak smierdzial trumpem ze realistycznej szansy w 2024 nie bedzie mial. Fingers crossed.

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...