Skocz do zawartości

Prezydent Donald Trump - wydarzenia


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak czytam tę stronę to jak masz więcej income'u niż 198k to jesteś non-eligible i nie dostaniesz z tego programu kasy (ani na rodzinę ani na dzieci) co chyba jest w sumie zgodnie z Twoimi poglądami na niesłuszne rozdawnictwo pieniędzy pochodzących z podatków - czy się mylę?

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mcpear napisał:

(...) co chyba jest w sumie zgodnie z Twoimi poglądami na niesłuszne rozdawnictwo pieniędzy pochodzących z podatków - czy się mylę?

Heh... no tez o tym pomyślałem... :)  No ale moze takie idą czasy, ze "arystokracja" tez będzie zmuszona "take its own advice" i jeśc te przysłowiowe "ciastka"...

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba troszke wiekszy filozoficzny problem, czy skoro na cos sie nie zgadzasz, to powinienes z tego czerpac korzysci, czy nie...
Fakty sa takie, ze obecnie dostaje wiele osob, ktore wcale nie powinny dostac. W sumie to chyba wszyscy, ale jakos mi sie o to nie chce klocic dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, marwin napisał:

To jest chyba troszke wiekszy filozoficzny problem, czy skoro na cos sie nie zgadzasz, to powinienes z tego czerpac korzysci, czy nie...
Fakty sa takie, ze obecnie dostaje wiele osob, ktore wcale nie powinny dostac. W sumie to chyba wszyscy, ale jakos mi sie o to nie chce klocic dzisiaj.

Moze i jest, i moze i masz filozoficznie rzecz biorąc rację. Ale w praktycznym, realnym zyciu racji nie masz. Juz Ci to pisałem wcześniej w odpowiedzi na prywatne wiadomości...Ale nadal wygląda, ze jesteś całkiem oblivious na to co się dzieje wokól. Trochę jak ten nastolatek, który przychodzi codziennie do gimnazjum w swetrze z łatami na łokciach, briefcase w ręku i stylową parasolką.. i codziennie naprawdę szczerze się dziwi, dlaczego dostaje od kolegów w pie..ol...

Zycie jest realnością, a nie filozofią, i zachowanie stabilności systemu polityczno-społecznego, lub przynajmniej jego pozorów, ZAWSZE musi miec pierwszeństwo. Nawet Trump to rozumie. W innym wypadku, zycie 5 procenta społeczeństwa (do którego procenta się zaliczasz, nie wiem, moze tego nie wiesz i stąd problem?) będzie zalezec od tego jakiego mają w domu shotgun'a... I czy ten shotgun wystarczy na odparcie 95 innych shotgunów ludzi którzy Cię otaczają w momencie gdy system ochrony policyjnej (zyjący z podatków BTW) z tego czy innego względu upadnie... A ze względu na system społeczno-gospodarczy USA  jest od tej sytuacji zawsze tylko jeden nierozwazny krok away...

Edytowane przez rzecze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rzecze1 napisał:

Ja tez zbytnio się nie znam, ale zawsze jestem sceptyczny wobec opinii które mówią, ze something "will never be the same again"... Moze dlatego, ze pomimo tylko średniego wieku, widziałem juz w zyciu sporo rzeczy po których wszystko miało się zmienic, a się nie zmieniło... A i historię znam dośc dobrze, co tez daje pewną perspektywę na sprawy.

Tez tak reaguje bo jak Francuzi to powiedzieli: plus ca change, plus c'est la meme chose. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marwin napisał:

To jest chyba troszke wiekszy filozoficzny problem, czy skoro na cos sie nie zgadzasz, to powinienes z tego czerpac korzysci, czy nie...
Fakty sa takie, ze obecnie dostaje wiele osob, ktore wcale nie powinny dostac. W sumie to chyba wszyscy, ale jakos mi sie o to nie chce klocic dzisiaj.

Nie mam nawet polowy z tej kwoty, ktora padla na poczatku i wcale mnie nie interesuje czy dostane ten tysiac czy nie. Co to za pieniadze? jedna rata malego mortgage. Moze istotna dla kogos kto nie juz co jesc i funkcjonuje od czeku do czeku ale ja mam baniak smalcu ze skwarkami i umiem upiec sobie chleb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, andyopole napisał:

Co to za pieniadze? jedna rata malego mortgage. Moze istotna dla kogos kto nie juz co jesc i funkcjonuje od czeku do czeku ale ja mam baniak smalcu ze skwarkami i umiem upiec sobie chleb.

Absolutnie zgadzam sie. To nie jest suma ktora bedzie cokolowiek znaczyc dla tych ktorzy potrzebuja pomocy najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rzecze1 napisał:

Trochę jak ten nastolatek, który przychodzi codziennie do gimnazjum w swetrze z łatami na łokciach, briefcase w ręku i stylową parasolką.. i codziennie naprawdę szczerze się dziwi, dlaczego dostaje od kolegów w pie..ol...

Opis, jak na nieznajomego, lekko przejaskrawiony ale bardzo bliski rzeczywistosci. Jeno w...rdol nie dostawalem;) Podoba mi sie.

1 godzinę temu, rzecze1 napisał:

(do którego procenta się zaliczasz, nie wiem, moze tego nie wiesz i stąd problem?)

Raczej nie wiem, do ktorego, ale z obserwacji przypuszczam, ze 70% populacji ma bardziej stabilne zycie ode mnie. Domyslam sie, ze jest to po trosze los pierwszego pokolenia imigracji, ze nie umiem zaznac (i chyba nie potrafie) stabilizacji. Wsrod najblizszych prawdopodobnie 8-9/10 rodzin zarabia lepiej, czyli jestem gdzies blisko konca, choc mam przeczucie ze nie na szarym koncu. Nawet jesli jakis kolega zarabia mniej, to puszcza zone do pracy, czego ja jakos nie chce dopuscic u siebie w rodzinie. Wiec rozowo nie jest, stad tez mnie denrwuje, gdy inni dostaja za darmo, a wydawaloby sie ze porzadny prezydent kupuje sobie tak glosy czarnych i itp. Koledzy z NYC smieja mi sie w twarz i wysylaja co dzien zdjecia z "NY on vacation" - ok, siedza w domu a nie gdzies podrozuja, ale maja czas pobawic sie z dziecmi. Dzien w dzien podobna wiadomosc, jak to biedny immigrant zasuwac musi, a oni maja wakacje.
Strzelac sie nie zamierzam (to o tych z shotgunami), choc juz to na forum dyskutowalismy, ze lepiej byc przygotowanym. Nie czuje, ze swiat by cokolwiek stracil wraz ze mna zastrzelonym.

Jestem milosnikiem swietego spokoju, a tego jak na lekarstwo w kolo, wiec moge z zazdroscia patrzec na @andyopole i jego smalec i chleb (swoja droga moja zona rowniez piecze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...