Skocz do zawartości

Prezydent Donald Trump - wydarzenia


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

7 hours ago, Xarthisius said:

ja nie spedzilem ostatnich 4 lat twierdzac, ze oglaszanie decyzji na twiterze to upadek moralny i zachowanie ponizej godnosci urzedu prezydenta i ze jak nasz prawdziwy Maz Stanu przyjdzie i przywroci pokoj we Wszechswiecie to my nie bedziemy tak robic!

Twitter to nie problem... to co pomaranczowy wypisywal na TT - to byl problem! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos pomaranczowego: slyszeliscie ze trumpek chce zorganizowac 3cia partie -- The Patriot Party -- i startowac na wyborach w 2024 (jezeli nie siedzi w ciupie lub nie byl convicted w Senacie) ? Jako Demokratka bardzo popieram tem pomysl... run trumpek run jako 3rd party candidate!!!!! Jezeli nie siedzisz w wiezieniu. Co ci bardzo zycze, panie eks prezydencie DWA RAZY impeached :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiałem, że The Patriot party (podobnie jak Tea Party) ma być wewnętrznym skrzydłem GOP. Idea jest taka, że PDT chce nominować na wszystkich pozimach swoich ludzi i wyeliminować nielojalnych mu  gubernatorów, kongresmenów i senatorów (federalnych i stanowych) poprzez wystawienie we wszystkich primaries swoich kandydatów na wszelkie wybieralne urzędy. W ten sposób ma szansę zdominować całkowicie GOP w dość szybkim czasie. Więc The Patriot Party wyparłoby całkowicie "klasyczne GOP" wewnętrznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/19/2021 at 6:41 PM, mcpear said:

Ja to rozumiałem, że The Patriot party (podobnie jak Tea Party) ma być wewnętrznym skrzydłem GOP. Idea jest taka, że PDT chce nominować na wszystkich pozimach swoich ludzi i wyeliminować nielojalnych mu  gubernatorów, kongresmenów i senatorów (federalnych i stanowych) poprzez wystawienie we wszystkich primaries swoich kandydatów na wszelkie wybieralne urzędy. W ten sposób ma szansę zdominować całkowicie GOP w dość szybkim czasie. Więc The Patriot Party wyparłoby całkowicie "klasyczne GOP" wewnętrznie.

Moze...w prasie, nawet tej bardzej konserwatywnej czesto mowia o tym jako o nowej partii, albo 3ej partii... ale kto wie? Pewnie on sam nie wie, nie rozumie co to znaczylaby third party... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeciej partii nie będzie.

Nawet gdyby Trump tym groził, nie wiedząc co to w systemie wiekszościowym oznacza, Republikanie będą to wiedzieć, i przesuną się „na prawo”. Dokładnie tak jak @mcpear pisze było w swoim czasie z „Tea Party”.

Trump zaskakująco skutecznie wykosił wielu, w tym prominentnych, moderate Republicans (co tam Ryan robi teraz w Wisconscin?), i, na tą chwilę, wyglada na to, że ten trend będzie na prawicy kontynuowany.

Demokraci mieli tu do tej pory szczęście, bo na „skrajnym” skrzydle mają Berniego, który gdy przychodzi co do czego, to jest w stanie poprzeć kandydata/-tke establishmentu... i na konwencji publicznie to ogłosić... czesto ku niezadowoleniu własnych „wyznawców”... I myślę właśnie dlatego ten trend w którym lewicowe skrzydło jest traktowane trochę z pobłażliwością... dobrze, że są, i że głosują, ale generalnie to trzymajmy ich na dystans... (tu ciekawa do obserwacji będzie w przyszłości dynamika/relacje w administracji Biden-Harris...dynamika która będzie oczywiście zależeć od zdrowia Prezydenta i siły jego zaplecza)... no ten trend będzie w przyszłości niemozliwy do utrzymania...

Bo i koalicja którą popierają tak BLM jak i arcywrogowie Demokratów sprzed 15 lat, jak na przykład familia Bush’ow... nie mówiąc o długim szeregu prawicowych „Trump’s rejects” ostatnich 4 lat, no to na dłuższą metę jest to nie do utrzymania... Nie mówiąc już o tym, że jest to woda na młyn trumpowskiej propagandy pod tytułem „wszyscy ściemniacze przeciw patriotom”...

Myśle, że dopóki Bernie jest aktywy to się jakoś będzie trzymać, bo ma autorytet, ale gdy skończy aktywność, to na lewicy będziemy mieli do czynienia z podobnymi procesami co na prawicy, tylko, że w drugą skrajną stronę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...
2 godziny temu, katlia napisał:

Mozesz inny zalozyc. Admin zamknal ten bo dyskysja byla zdominowana przez antivaxxersow. Wiec nie tylko glupia ale i nie na temat.

Nie zakladajcie nowego tematu o J Biden. Wiem że była dyskusja i być może temat wróci wkrótce. Antivaccinowcy i zwolennicy Trumpa beda mogli sie produkowac wlasnie tutaj....   :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, andyopole napisał:

Nie zakladajcie nowego tematu o J Biden. Wiem że była dyskusja i być może temat wróci wkrótce. Antivaccinowcy i zwolennicy Trumpa beda mogli sie produkowac wlasnie tutaj....   :D

antyszczepionkowcy i zwolennicy trumpa ? stawiasz ich na rowni ?  facet byl prezydentem 4 lata - nie wymazesz go wnukom z ksiazek historycznych.

Tak wiem - US ledwo co dyszalo za trumpa. [ nie zaliczam sie do zadnej z grup ] Stany byly posmiewiskiem na arenie miedzynarodowej. "Orange man bad" czy "F%ck Trump" - bylo na porzadku dziennym. Od wyboru Bidena mamy zdecydowany powiew swiatowej klasy polityki. 

Czy to co sie teraz dzieje spowouje niechec sojusznikow czy utrate wiary w sily zbrojne USA ?  

z drugiej strony - czy jest teraz jakis problem w USA ? Dla wielu nie ma zadnego problemu. Dla amerykanskich politykow teraz problemem jest np gender, racial justice, defund the police, lgbt, blm, hwdp, ile pomnikow georga floyda postawic i gdzie czy moze wyplata odszkodowan za slavery...to sa problemy dla amerykanskiego polityka teraz. Np problemem dla mayora NYC de blasio problemem bylo czy przedluzyc pride month do konca sierpnia czy moze walnac az do konca roku... to bylo bardzo wazne. 

Prosze szanowne cialo administratorskie o zmiane nazwy tego tematu na: Biden / Trump - wydarzenia [nazwisko Trump jeszcze dlugo bedzie widnialo na scenie politycznej, wiec nie uciekajmy od tego]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...