Skocz do zawartości

Prezydent Donald Trump - wydarzenia


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.11.2020 o 15:21, whysoserious3 napisał:

@kzielu albo przyjdzie i zrobi tak :D

cD7ZFMi.gif

 

W dniu 7.11.2020 o 15:34, mcpear napisał:

Zgadzam się - nie pojawi się. Co więcej spodziewam się obstrukcji procesu transition. Nie zdzwie się jak biura w WH będą zdewastowane. Ostatnio co prawda dewastowali demokraci w 2000 roku wyrywając klawisz "W" z każdej klawiatury w białym domu.

 

W dniu 7.11.2020 o 15:11, kzielu napisał:

Jakbym miał zgadywać to na inauguracji się nie pojawi. Mark my words.

 

Nie ma to tamto. Trafiliście! Wypełniajcie Mega Million, jakaś  kumulacja jest.  :D  5% dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, andyopole said:

 

 

 

Nie ma to tamto. Trafiliście! Wypełniajcie Mega Million, jakaś  kumulacja jest.  :D  5% dla mnie.

To jest jakis pomysl. A przejde sie i kupie kupon (kiedy jest losowanie ?) i jak wygram kumulacje to Andy dostaje 5%. Mark my words. :)

(a do tego wyzej to nie trzeba bylo byc jasnowidzem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kzielu napisał:

To jest jakis pomysl. A przejde sie i kupie kupon (kiedy jest losowanie ?) i jak wygram kumulacje to Andy dostaje 5%. Mark my words. :)

(a do tego wyzej to nie trzeba bylo byc jasnowidzem)

 

13 minut temu, kzielu napisał:

To jest jakis pomysl. A przejde sie i kupie kupon (kiedy jest losowanie ?) i jak wygram kumulacje to Andy dostaje 5%. Mark my words. :)

(a do tego wyzej to nie trzeba bylo byc jasnowidzem)

Wujek gugul mówi że dziś o 11pm ET.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, mola said:

No Trump kiepsko to rozegrał z Chinami jednak. Tak to bym miał chociaż TikToka :D:D

Gdzies dzisiaj czytalam, ze Trump planuje stworzenie swojej wlasnej platformy. :p

Juz to widze - platforma na której fanatycy, far-right, i faszyści kulturalnie dyskutują nad przyszłością kraju. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, Roelka v.2 said:

Gdzies dzisiaj czytalam, ze Trump planuje stworzenie swojej wlasnej platformy. :p

Juz to widze - platforma na której fanatycy, far-right, i faszyści kulturalnie dyskutują nad przyszłością kraju. :p

Jak mu to pojdzie tak jak tworzenie nowego programu opieki zdrowotnej albo w zasadzie czegokolwiek co obiecal 4 lata temu (moze ktos pamieta - wall, congress terms i mase roznych innych rzeczy z ktorych ani jedna nie doszla do skutku) to powodzenia ;-) 

Jest Parler ktory jest platforma to zrobienia kasy na skrajnych fundamentalistach a ktory to juz Google wywalilo ze swojego app store'a a Apple zaraz to zrobi... 

Jedyny problem to taki ze wszystkie media troche sie do tego dolozyly - jakby go zaczeli centralnie ignorowac a nie raportowac kazdy tweet (czym bardziej idiotyczny tym lepiej) to moze by bylo troche spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/7/2021 at 2:39 AM, mcpear said:

Biden / Harris ;) mało chyba czytasz tweetów pani VP-elect, która podkreśla na każdym kroku, że to "Biden-Harris administration".

To co się stało to też mimo wszystko efekt algorytmów social media. One podsyłają Tobie artykuły i opinie, które utrwalają w Tobie przekonanie, że wszyscy myślą na świecie identycznie jak ty. Co więcej czynią swoimi algorytmami każdego podatnego radykałem. Zwolennicy PDT w ostatnich dniach radykalizowali się podsycani przez OAN i inne jedynie mówiące "prawdę" anty-Sorrosowe/anty-bagienne media.

Ja sobie tę scenę wyobrażałem jak Mike Pence (Anakin Skywalker) w porozumieniu z Nancy Pelosi i większością Kongresu przywołuje 25tą poprawkę i odsyła w odchłań Imperatora (PDT) w trybie natychmiastowym, po czym w wyniku zdjęcia maski ginie (odchodzi na polityczną emeryturę)


@mcpear Nie wiem co mam z tą Warren :) Widzę twarz Harris, a myślę 
Warren..... Harris ma bardzo wyrazistą osobowość.... Warren ma osobowość mojej nauczycielki od biologii z podstawówki... ale jej samo nazwisko jakoś szczególnie w mózgu mi utknęło...  No nieważne...

Social media, które gdyby ode mnie to zależało to zamknąłbym dziś, trochę późno się zreflektowały. Zresztą tutaj tak jak @kzielu pisze tradycyjne media także swoją rolę odegrały. W takim CNN Trump miał „prime coverage” od dnia w którym odegrał tą scenę z Simpsonow zjeżdżając ze schodów w Trump Tower w Nowym Jorku przed ogłoszeniem kandydatury. No ale jak to mówią, pieniądze nie śmierdzą, liczy się oglądalność/klikalność, a Trumpa się oglądało i klikalo. Tu chyba każdy kto go oglądał lub o nim czytał jest winny.

Co do algorytmów to absolutna racja. Ale działa to niestety w obie strony, i tutaj Rosjanie wyprzedzili Zachód jeśli chodzi o techniki wojny asymetrycznej. Bo o ile w powszechnej opinii ruscy wspierają tylko trumpowcow, tak w rzeczywistości po drugiej stronie pokoju, gdzieś w Petersburgu, trole piszą komentarze i rozpowszechniają informacje zagrzewające do walki także stronę drugą. Bo celem Rosjan nie jest zwycięstwo jednej strony, Trump zreszta niewiele, jeśli w ogóle coś, na arenie międzynarodowej im dał, ale celem ich jest konflikt który ma w coraz większym stopniu ogarniać Zachód. Bo jak to Lincoln mawiał - „A house divided will not stand...” Co się jak na razie udaje. I trudno się ruskim dziwić, na ich miejscu robiłbym dokładnie, dokładnie, dokładnie to samo...

Co jest pozytywem to to, że w nowej amerykańskiej administracji wydaje się są nadal ludzie przytomni i „zimnokrwiści”.

Jeszcze przed świetami oglądałem w BBC News wywiad z członkiem nowej ekipy, który otwarcie mówił o tym, że Biden/HARRIS... będą kontynuować politykę zagraniczną Trumpa na Bliskim Wschodzie, której rezultaty są imponujące, jego politykę wobec Ukrainy, jak i parę innych aspektów które uznają za pozytywne. Jest to wypowiedź za którą w środku kampanii do Senatu w Georgii na „rynku amerykańskim” zostałby pewnie zlinczowany na lewicowej stronie Twitter’a... ale powiedzieć coś takiego na antenie obcej stacji, na drugim kontynencie, o czwartej nad ranem... no... w dzisiejszych emocjonalnych czasach jest to coś co jest na szczęście nadal możliwe :) ... i daje trochę nadzieji. Bo jeśli się będą tego trzymać, to moja lista życzeń na nową dekadę jeśli chodzi o USA w aspekcie międzynarodowym... no ta lista życzeń zostanie spełniona...

Bo USA generalnie nie są na świecie aż popularne jakby się to w samym USA wydawało... i stąd też pomimo szokujących i tragicznych wydarzeń na Kapitolu pojawiły się komentarze w stylu - „Z powodu COVID-19 i restrykcji w podróżowaniu za granicę Amerykanie w tym roku spróbowali obalić rząd nie w obcym państwie, ale w domu...”.... So there you go... :) 

Tego trumpowskiego międzynarodowego „restraint”, które czy nam się to podoba czy nie - Trump z tych czy innych względów ostatecznie dochował - no tu trzymam Demokratów za słowo, że to się utrzyma także u nich i nie będziemy mieli powrotu do kowbojskiego wyciągania rewolwera przy byle okazji jak to miało miejsce za czasów Busha i Obamy. 

A poza tym... no masz rację co do tego Anakina... Pence by tu faktycznie pasował... No ale wygląda na to, że „The Young Apprentice” ma tu inne plany... I, jeśli za 3 lata jeszcze na tym forum będziemy, to na tą okoliczność ja dziś stawiam tu zakład, że Pence będzie tym kandydatem który (pomimo tego ze dziś okazal się „weak”) w 2024 primaries zjednoczy „trumpowcow” i tradycyjne skrzydło GOP. Mark my words and place your bets :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Chętnie wrócę w 2024 do tych proroctw. To jest bardzo dużo czasu. Chętnych na zagospodarowanie mobilizacji  Trumpowców aby stanąć na czele "narodu" jest dzisiaj więcej. Uważam, że PDT (o ile go nie wsadzą do więzienia) wystartuje czy to z ramienia GOP czy to z ramienia 3rd party, A jeśli nie on to Ivanka wydaje się być murowaną kandydatką, Ted Cruz bardzo chce zostać namaszczony przez PDT na następcę. Oczywiście VPMP też ma w sobie potencjał do zostania namaszczonym. Aby "zjednoczyć" w 2024 trzeba będzie przejść przez namaszczenie PDT (o ile on będzie żył - nich żyje w zdrowiu i radości jeszcze dzisiątki lat)

Ale to są wróżenia z fusów. Z ręką na sercu przyznaj się czy w 2016 po porażce Hilary obstawiałeś, że tym kto wygra prawybory w 2020 i co więcej wygra wybory będzie Joe Biden? Dla mnie to była w 2016 absurdalnie niedorzeczna prognoza. Tak samo dzisiaj być może najbardziej niedorzeczne prognozy na rok 2024 staną się scnariuszami realnymi.

Wg mnie bardzo wiele będzie zależało kiedy Melania się rozwiedzie i czy zdąży napisać przed wyborami książkę i ile będzie chciała na niej zarobić (w sensie jak bardzo pikantna i szczegółowa ta ksiązka będzie w rozdziałach poświęconch zapleczu polityki PDT).

A pisząc że media społecznościowe tworzą bąble świadomości i radykalizyją nie miałem na myśli tylko trumpowskiego elektoratu. Wpłwyają one kompleksowo na wszystkich "zaangażowanych" w życie polityczne po wszystkich stronach sporów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, mcpear said:

Wg mnie bardzo wiele będzie zależało kiedy Melania się rozwiedzie

Mialam wrazenie ze wynegocjowala nowy postnup wkrotce po wygraniu prezydentury. Bardzo korzystnie, podobno, w porownaniu z oryginalnym prenup, zwlaszcza kiedy wyszly na jaw pussygate, Stormy Daniels, prostytutki itp. Napewno postnup wymagal ze zostanie z nim przynajmniej do 2024... bo on napewno nie przewidzial ze nie wygra re-election. Ja uwazam, ze Melania nie odejdzie od niego. Po co? Napewno dostanie wiecej jezeli z nim zostanie a i tak spia w oddzielnych sypialniach, w ciagu dnia on bedzie na polach golfowych, wiec duzo nie beda sie widziec nawet mieszkajac "razem." A Mara Lago jest na tyle duze ze Melania moze miec caly harem kochankow ktorych donald nawet nie zauwazy. Zwlaszcza jezeli wsadza go do ciupy. (It won't happen, but a girl can dream.)

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...