Skocz do zawartości

Prezydent Donald Trump - wydarzenia


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

A propos Pensylwani i wniosków PDT o wyrzucenie mail in ballots z wczorajszą datą na stemplu na kopercie.

Może powiem coś na tym forum kontrowersyjnego, ale jak wczytałem się w argumentację to z punktu widzenia prawa uważam, że jego wniosek ma szansę być ... przyjętym. I winni chyba są rzeczywiście demokraci. Zaraz wytłumaczę moje stanowisko:

- prawo w Pensylwanii mówi: zakazuje się oddawania głosów po zamknięciu lokali
- lokale zamknięto 7PM ET
- spływa z poczty koperta z wczorajszą datą. Skąd wiadomo, że wrzucono ją przed 7PM albo po 7PM?

Czaicie? Nie neguję, że PDT próbuje "sztuczki prawnej" aby unieważnić setki tysięcy głosów (głownie niebieskich). Chcę powiedzieć, że wniosek jest logiczny i ma szansę się "obronić".

To jednak trzeba krótkowzrocznego i niekompetnego gubernatora aby nie dostrzec tej pułapki - wystarczyło jeden z lokali zostawić otwarty do północy. Szkodziło komuś?

Chcę powiedzieć, że jak PDT wygra w SCOTUS elektorów PA i będą to decydujące (oby nie) głosy to niekompetencja i głupota urzędnicza (nominatów partii demokratycznej) zostanie srogo pokarana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, mcpear said:

To nie był w żadnym wypadku atak. Pamiętam tylko jak naigrawałem się z Bidena (nazywając go "tym drugim starszym panem") i mówiłem, że poza "I am not Donald Trump" nie ma nic specjalnego do powiedzenia to odpowiedziałaś mi, że "wbrew pozorom ten starszy Pan ma coś do powiedzenia".

Serio? Tak napisalam? (Nie kwestionuje.) Powinnam wtedy dodac "Ten starszy Pan ma cos do powiedzienia bo cytuje Obame" B)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rzecze1 napisał:

No nic, ja się znowu zbieram spać. Każde wybory lubię, ale po ostatnich 2 dniach na jakiś czas mi wystarczy... Mam nadzieję, że jak jutro się obudzę to Trump nie będzie miał Pensylwani, NC i GA... bo wtedy będziemy musieli zacząć od nowa :) 

Niech Ci się przyśni QE2 albo BoJo. 

Mam nadzieję że wkrótce ten wątek umrze naturalną śmiercią, no chyba że gdy Trump straci immunitet to wtedy go do "dziela" zamkną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, andyopole said:

Mam nadzieję że wkrótce ten wątek umrze naturalną śmiercią, no chyba że gdy Trump straci immunitet to wtedy go do "dziela" zamkną. 

Don't worry - zdąży siebie ułaskawić przed końcem kadencji całkowicie i bezwarunkowo

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mcpear said:

Don't worry - zdąży siebie ułaskawić przed końcem kadencji całkowicie i bezwarunkowo

Nie wszystkich, bo nie oskarzen na poziomie stanowym. A jego tak nie lubia w NY, ze indictment jest absolutnie mozliwy. 
https://nymag.com/intelligencer/article/donald-trump-criminal-case.html

Oh jak ja bym to chciala. Lock him up!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rzecze1 napisał:

BTW, @Joanna , nie wiem jak w Polsce, ale w UK 15-ego wchodzi nowy sezon „The Crown”, lata 80-te. Zapowiada się dobrze i idealnie się zbiega z moim urlopem w kolejnym lockdownie....

Wiem, wiem, u nas też 15go :) Jeśli nie pojadę wtedy do rodziców (bo taki mam plan, ale mogą zrobić całkowity lockdown, więc zostanę w domu), to łyknę go już 15go :lol:

A co do wyborów, to wg mapki na AP (którą śledzę z gorliwością większą, niż wybory naszego Adriana :P), Trump prowadzi w PA, NC i GA, ale i tak jakby tam wygrał, to mu nie wystarczy do zwycięstwa? I jeśli Joe weźmie Nevadę, to pozamiatane? Czy się mylę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minutes ago, Joanna30 said:

Wiem, wiem, u nas też 15go :) Jeśli nie pojadę wtedy do rodziców (bo taki mam plan, ale mogą zrobić całkowity lockdown, więc zostanę w domu), to łyknę go już 15go :lol:

A co do wyborów, to wg mapki na AP (którą śledzę z gorliwością większą, niż wybory naszego Adriana :P), Trump prowadzi w PA, NC i GA, ale i tak jakby tam wygrał, to mu nie wystarczy do zwycięstwa? I jeśli Joe weźmie Nevadę, to pozamiatane? Czy się mylę?

 

Masz rację. Gdyby nawet udało mu się utrzymać przewagę w PA, NC i GA to zostanie jeszcze Nevada.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...