Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 28.03.2020 o 00:19, PiciuK napisał:

Wy? Coś Ci się po prostu pozajączkowało.Soros to żaden przyjaciel Polski, podobnie jak Putin i UE. Jakim prawem piszesz do mnie per Wy? o mu ślina na język przyniesie. 

Piszę "Wy" w sensie - wy powtarzający i niosący dalej w internet te i te same głupoty... Soros jest takim samy wspierającym demokrację obywatelską człowiekiem, jakim byłbym ja gdybym miał ku temu środki. I jest tak samo nienawidzony i oczerniany przez Putina, jak i jest nienawidzony przez wszystkich środkowoeuropejskich dyktatorków dostających erekcji na widok chłopców maszerujących w mundurach i wszystkich innych którzy by chcieli innym ludziom narzuc swoją drogę zycia. To jest ślepa uliczka i zwykli i naiwni ludzie rozumięją to dopiero wtedy gdy im władza zabiera ziemię, lub szpital. Wtedy jednak, jest juz za pózno. Jak to ktoś kiedyś powiedział - "Najpierw przyszli po Zydów..."

Dnia 28.03.2020 o 00:19, PiciuK napisał:

Podpowiem  - wystarczyło do Polski przywieźć milion dolarów, zamienić na złotówki i oddać na rok do polskiego banku - (...)

Naprawdę? Wystarczyłoby? To jest piękny przykład ahistorycznego myślenia ludzi którzy nie zrobili nic pozytecznego w czasie gdy było to wazne, albo w ogóle wtedy nie zyli, a teraz, mając juz ksiązki piszące o tym co się stało, teraz - mają oni odpowiedzi na wszystkie pytania przeszłości...

Dnia 28.03.2020 o 00:19, PiciuK napisał:

Polska będzie w miarę normalna - bo wyborcy będą bardziej światli - kiedy zostanie wyjaśniona śmierć księdza Popiełuszki, 

Naprawdę? To by wystarczyło aby była normalna? Here it goes then - ksiądz Popiełuszko został zamordowany przez betonowe skrzydło PZPR, tych którzy porozumienia z Solidarnością nie chcieli. Bo tak samo jak strona Solidarnościowa miała swoje skrzydła (mało kto pamięta, ze Michnik i Macierwicz byli kiedyś w jednej organizacji), tak samo miała je strona komunistyczna, swoją drogą - nawet za głębokiego stalinizmu.

Na szczęście dla Polski, mieliśmy wtedy wystarczająco mądrych ludzi po obu stronach barykady, a skrajności - przy wsparciu Papieza który wiedział jak "ultrakatolików" zagonic do komórki (w sensie - do szopy na zapleczu, a nie "komórki" jak to rozumiemy dziś :) ... do tej pory wspominam ten moment gdy papiez Wołtyła podczas wizyty w Polsce zaprosił do papamobile prezydenta Kwaśniewskiego... "prawdziwi" katolicy dostali wtedy niezłej padaczki... )... te polityczne skrajności zostały zamarginalizowane. Po obu stronach.

Dostaliśmy historyczne okno - okno w którym Balcerowiczowi udało się z gruzów podniesc gospodarkę na tyle, aby dzisiejsi jej nadzorcy zaledwie po cwierc wieku mieli miliardy złotych do rozdawania....i oczywiście krytykowania jego metod.... okno w którym w tej "okropnej" III Rzeczypospolitej wyrosło pokolenie młodych które po raz pierwszy od trzystu lat w większości nie chce emigrowac... Jezeli kiedyś ludzie Twojego pokroju, mający łatwe odpowiedzi na trudne pytnia, dostaną kiedyś szansę, cywilną i polityczna, aby się wykazac, to wtedy was tez ocenimy. W między czasie jednak - wygłaszacie (i tak - "Wy" - czy to jest PiS, czy polityczni "katolicy", czy anty-nie-unioniości?, czy konfederaci plujący na Wałęsę tak samo jak Narodowa Demokracja pluła przez dziesięciolecia (i dalej pluje) na Piłsudskiego, czy po prostu są to młodzi "pozyteczni" idioci faktycznie wspierający obecne geopolityczne interesy Kremla... to jest niewazne. Język wasz jest taki sam i dlatego uzywam stwerdzenia - WY)... Z wygodnych kanap wypisujecie szkodliwe bzdury... na które akurat w obecnej konfiguracji geopolitycznej mam osobiście z wiekiem coraz mniej tolerancji...

I o ile tak jak to mówią - "Piłeś? Nie pisz!"... I o ile naprawdę przepraszam za para-biologiczne analogie z piątku... (których nieścisłośc widzę słudznie potwierdził(a?) @mola ;)  ), tak widzę, ze nawet gdy korzystam z okazji aby się narąbac jakby miał znów 20 lat... tak teraz widzę ze nawet po pijaku dalej piszę w miarę z sensem i dostaję like'y  :) 

Zatem dla bzdur, intencjonalnie czy nie, ale jednak - pro-kremlowskich insynuacji czy frustracji politycznych środowisk które nigdy niczego pozytecznego - i praktycznego! - dla Polski nie zrobiły... dla tych środowisk na tym forum miejsca nie będzie. No chyba, ze mnie zbanują, to moze wtedy będzie ;) 

Edytowane przez rzecze1
  • Like 2
  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym to, korzystając z izolacji, to jeśli będziesz miec chwilę, to Ci prawdopodobnie będę miec okazję wyjaśnic dlaczego ja, papiez Karol Wojtyła, prezydent Wałęsa i Jaruzelski, premier Thatcher i - oczywiście - JA - mieliśmy rację, a Ty jej nie masz ;)

Edytowane przez rzecze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, PiciuK napisał:

Ależ oczywiście, Kiszczak przecież był tak zaskoczony obecnością tych, którzy siadali przy okrągłym stole, że nie wiedział co robić... On na pewno nie zrobił żadnych kroków, aby po przeciwnej stronie usiedli odpowiedni ludzie.

No oczywiście, ze zrobił! Kogo Ty na jego miejscu bys do rozmów zaprosił? Tych którzy rozmawiac nie chca??? Jeśli tak, to nie dziwne, ze Twoje środowisko nigdy do niczego nie doszło....

41 minut temu, PiciuK napisał:

Balcerowicz twoim mentorem powiadasz - długoletni członek PZPR - pracownik Instytutu Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu przy KC PZPR. Kto tu jest wyznawcą interesów Kremla? Wasz język jest taki sam - nie zmienia się od zarania tej partii - wiesz jak Moczulski rozszyfrował ten skrót? Płatni Zdrajcy Pachołki Rosji. To taka stała wasza taktyka, żeby innym wmówić to, co sami robicie.

Ohh.. Interesy Kremla lat 80-tych a interesy Kremla lat obecnych to są zupełnie odmiene interesy.... Dziś Kreml wspiera interesy tak zwane "patriotyczne":. Tak we Włoszech, jak i we Francji, UK,na Węgrzech czy w Polsce. Interesy, które udrzają w jedyny organizm polityczny który ma jakąkolwiek szansę Rosji się oprzec - UE. To jest chyba oczywiste?

41 minut temu, PiciuK napisał:

Co ty zrobiłeś dla Polski poza tym, że wyjechałeś?

To jest dobre pytanie, naprawdę dobre na tle wszystkich bzdur które kopiujesz z inych zródeł, i nad którym się często osobiście zastanawiałem. W sensie ekonomicznym, to jest oczywiście bezpieczeństwo finansowe dla mojej rodziny i innych bliskich, które im zagwarantowałem, i jest ono niezalezne od "widzimi się" jakichkolwiek władz w Warszawie. I to jest coś co da bezpieczeństwo potomkom mojej bliskiej i dalszej rodziny niezaleznosc od opresyjnych władz centralnych, niezaleznosc o jakiej moi przodkowie mogli tylko marzyc w przeciągu ostatnich 500 lat... Członkowie mojej obecnej jak i przyszłej rodziny są częścią Polski, tak jak jestem nią JA (pomimo tego jak bardzo to by się "prawdziwym" Polakom nie podobało..)...zatem z definicji mój sukces jest sukcesem Polski.

A w perspektywie szerszej.... to zrobiłem Polsce lepszą reklamę niz PAIZ ze wszystkimi swoimi milionami.... ale to juz jest coś duzo bardziej niemierzalnego i coś o czym w odpowiednich  warunkach usłyszycie dopiero w przyszłości... PiS i dzisiejszi polscy "patrioci" zrobili wszystko aby polską opinię na świecie zniszczyc....i w duzej mierze im się to udało... ale wierz mi... ja zrobiłem wszystko aby ją ocalic..co prawda tylko na bezpośrednim, personalnym, ludzkim, osobistym poziomie.. ale jednak zawsze... You can only do what you can...

Edytowane przez rzecze1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, rzecze1 napisał:

PiS i dzisiejszi polscy "patrioci" zrobili wszystko aby polską opinię na świecie zniszczyc....i w duzej mierze im się to udało...

Oj tak. Polska traz jest "znana" z rasizmu, wypranych mozgow przez KK, i entuzjastycznie witanym faszyzmie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, rzecze1 said:

In the meantime in China... sprawy wracaja do "normalnosci"...

https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/200339906-Chinczycy-znow-handluja-nietoperzami.html

 

Ja bym się tak nie czepiała Chińczyków per se, na polskich bazarach tez ludzie nie grzeszą higiena a panie w mięsnym rak nie myją po wyjściu z kibla ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...