Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, pelasia napisał:

Jak juz mowa o jedzeniu, to lepiej się pochwalcie, co wy w domu gotującej. Stay in order pewnie sprawia, że coś tam gotujecie i pieczecie. No pochwalić się, to przynajmniej sie napatrze. :D

Prócz zaprezentowanego brisket były także w menu obiadowym:

  • leczo ugotowane zawczasu i zapakowane w słoiki
  • pierogi (połowa na obiad, połowa do zamrażarki - team mrożenie przed gotowaniem)
  • domowy pad thai - lepiej smakował dnia następnego odsmażany
  • carbonara 
  • steki z zamrażarki - zamrożone przez zarazą, z akcji dry aging przez 45 dni, 
  • któregoś dnia ugotowałam rosół (w zamrażarce), resztki rosołowego mięsa poszły do potrawki z grzybami, warzywa z rosołu na pasztet warzywny (w zamrażarce)
  • meksykański take out
  • domowy mac&cheese z marchewką i groszkiem
  • oraz zapiekanka pt. resztki z lodówki w sosie pomidorowym zapiekane z makaronem i serem.

To z ostatnich 3 tygodni w domu, wszystko jedzone po dwa dni.

  • Like 1
  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2020 o 16:02, katlia napisał:

Maz czuje sie lepiej! Po tygodniu w lozku. Od kilku dni nie ma temperatury, ale krecilo mu sie w glowie i byl obolaly. Z dnia na dzien czul sie lepiej mimo ze stracil smak i zapach (nawet kawy nie wywacha ;) ) Dzisiaj wstal i wyszedl na deck na pol godziny poczuc slonce na twarzy. Czuje sie ogolnie dobrze. Woo-hoo !!

Super wiadomośc, mam nadzieję, ze u Was wszystko dalej ok!

Ja dostałem niespodziewanej gorączki i niekontrolowanego kaszlu w środę... Z niczego, i akurat 5 dni od kiedy byłem ostatnio w pracy i między ludzmi... I oczywiście jak kazdy prawdziwy męzczyzna przechodzący byc moze tylko przez - co u nas się nazywa - "man flu"... przygotowałem się mentalnie na śmierc :)  Zwłaszcza, ze naoglądałem się wcześniej wiadomości...

Na szczęście cokolwiek to było, to słabo wysmazony stek, pieczone ziemniaki, smazone warzywa i kilka kieliszków czerwonego wina jako "ostatni posiłek"... plus porządny sen w nocy - did the trick...i czuję się dobrze.

Jeśli w przyszłości nie zachoruję a pózniej znajdą mi w tych testach co planują na ludziach robic jakieś przeciwciała, to będzie to... W między czasie ludzi na wszelki wypadek unikam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rzecze1 napisał:

oczywiście jak kazdy prawdziwy męzczyzna przechodzący byc moze tylko przez - co u nas się nazywa - "man flu"... przygotowałem się mentalnie na śmierc :) 

LOL, znam to, ale w dzisiejszych czasach paranoja jest jak najbardziej zalecona. Super ze sie lepiej czujesz, ale dobrze ze unikasz innych. 

Notabene, gubernator naszego stanu chce zeby ludzie nosili maski na zewnatrz. Zrobilam sobie jedna z chustki i gumek na wlosy.... hmmm... bardzo to amatorsko wyglada i troche watpie czy kogokolwiek ochroni, ale jestem grzeczna obywatelka wiec dopoki zamowiona szyta maska nie dojdzie to bede nosci i to... Co za czasy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my w niedzielę 12go będziemy mieli brunch: połączenie Wielkanocy i Paschy. Na przystawkę śledzik, potem rosół z kury z kulkami z macy, brisket z plackami z cukinii i cymesem, na deser kugel waniliowy i babka :)

Mieszkamy teraz w budynku gdzie jest Trader Joe's, jutro zrobię sobie burkę z worków na śmieci i pójdę kupić narcyze :) Dziś piękna i słoneczna pogoda była, cały dzień okna otwarte!

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie w basemencie znalazlem dwie, nieuzywane, nowiutkie, zapakowane - maski N95 ! Jakbym zyle zlota odkryl... Poczekam z pare dni i na ebay wystawie po $100 za sztuke...

(zart oczywiscie)

(kupilem kiedys 3-pak jak rozmontowywalem bebnowe hamulce w '65 Mustangu ktory mial azbestowe klocki bo takie sie wtedy uzywalo...)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, katlia napisał:

LOL, znam to, ale w dzisiejszych czasach paranoja jest jak najbardziej zalecona. Super ze sie lepiej czujesz, ale dobrze ze unikasz innych. 

Notabene, gubernator naszego stanu chce zeby ludzie nosili maski na zewnatrz. Zrobilam sobie jedna z chustki i gumek na wlosy.... hmmm... bardzo to amatorsko wyglada i troche watpie czy kogokolwiek ochroni, ale jestem grzeczna obywatelka wiec dopoki zamowiona szyta maska nie dojdzie to bede nosci i to... Co za czasy!

A ja postanowiłam, że sobie sama uszyje. Jutro muszę jakiś materiał znaleźć, już obejrzałam sobie parę filmików, wygląda dość łatwo. Wyciągnę maszynę do szycia i zobaczymy co z tego wyjdzie. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, kzielu said:

Ja wlasnie w basemencie znalazlem dwie, nieuzywane, nowiutkie, zapakowane - maski N95 ! Jakbym zyle zlota odkryl... Poczekam z pare dni i na ebay wystawie po $100 za sztuke...

(zart oczywiscie)

(kupilem kiedys 3-pak jak rozmontowywalem bebnowe hamulce w '65 Mustangu ktory mial azbestowe klocki bo takie sie wtedy uzywalo...)

Tez mam takie maski w domu i trzymam. Przydają się co roku jak są pożary i kłęby dymu czarnego (jak to w CA ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, kzielu said:

Ja wlasnie w basemencie znalazlem dwie, nieuzywane, nowiutkie, zapakowane - maski N95 ! Jakbym zyle zlota odkryl... Poczekam z pare dni i na ebay wystawie po $100 za sztuke...

(zart oczywiscie)

(kupilem kiedys 3-pak jak rozmontowywalem bebnowe hamulce w '65 Mustangu ktory mial azbestowe klocki bo takie sie wtedy uzywalo...)

Żart polegał, że po $100. Za parę dni będą po $500 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis o trzeciej nad ranem obudzilem sie spocony jak mysz kościelna, w gardle sucho, nos zatkany. Pierwsza myśl - koronaświrus dopadl i mnie! Ale jakos tak dziwnie, nie czuje zebym mial temperaturę.  Po krotkim sledztwie znalazlem przyczynę. Padly bateryjki w programatorze gazowego pieca od ogrzewania, normalnie piec powinien sie wylaczyc w takiej sytuacji a on sie zaciął i jechal na full, bez trzymanki. Mialem w domu 82 F czyli jakies 28°C.

No, jeszcze nie tym razem, symptomy właściwe ale przyczyna prozaiczna. :D

 

  • Haha 2
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...